Jak to dopadlo 2005-2006

31.8.2006
no, tak to tšžko. možná na soukromou.
 


30.8.2006
Maturujem v septembri možem sa dostať na vysokú školu
 
25.8.2006
máš poravdu. maturita v zíři je o dost lehčé(prý). já ji mám štastně za sebou. ale pár lidí od nás jde taky až v září. super je, že tam nemáte úpředsedkyni. v září to prý daj každýmu. samozdřejmě pokud tam budeš na ně 15 minut koukat a mlčet tak ti to nedaj. ale neboj zvládneš to:).
 
11.8.2006
Zdravím všechny. Já jsem se na maturitu učil až měsíc před jejím zahájením. Rozhodně to musí každý zkusit, jelikož tak jednoduché to zase není. Nejhorší, co může být je STRES. Z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že den před maturitou se mě při sezení v křesle neuvěřitelně třepaly nohy, zuby mě klepaly no a na jednom místě jsem nemohl zůstat ani 10 minut. I když víte, že to umíte, stres Vás pohltí. Nakonec to ale všechno dobře dopadlo, propadli 4. No a potom už jen to uvolnění, zahození všeho stresu, schování knížek a sešitů do budoucna a těšit se v září na VOŠ.
 
9.8.2006
tam jsem se sem taky po dvou mesicich dostala (doted jsme na skolu ani nepomyslela). na maturu jsem se ucila skoro od listopadu (teda spis jen zsv, ktery jsem potrebovala na prijimacky na VS). na matiku a anglinu jsem se vykasla uplne, protoze to nebyli nejak tezky predmety, takze jsem se jen o svataku mrkla na nejhorsi otazky. na cestinu jsem dlabala uplne, ucila jsem se jen o svataku.
a nakonec za 6 s vyznamenanim. ale byla jsem celkem vystresovana, protoze jsem si myslela, ze nic neumim.
chce to hodne stesti!! a to jsem rozhodne mela.
posudte sami: Lit - 30. humor a satira v literarure, Informatika(B); M - kuželosečky; A - culture and entertaiment; ZSV - 1. teorie vědy (tu jsem si sice cetla jen jednou a nevedela jsem skoro nic, ale uzasne jsme to odvodila z ostatnich otazek, ktery jsem vedela.
 
8.8.2006
já jdu v září,slysela jsem ze pry je to o nicem jinym nez kdyz jdes normal v cervnu co myslite??jako ucim se jak debil a mam v hlave hovno!pomoc jestli to neudelam tak me uvidite na nove ve zpravach:-))
 
26.7.2006
maturita??? někdo řiká že je to fraška někdo zase že to tak jednoduchý neni...celou dobu před maturitou jsem nervózní vůbec nebyla...na mě to padlo až ten den. U maturity jsem i brečela ale zdárně jí mám...vyzna¨menání jsem sice nedonesla ale čtyřky tžam taky nejsou...nejlíp u nás dopadli ti, co v průběhu školních čtyř let se flákali a nosili čtyřky a občas učitelky přimhuřovali obě oči aby to ten čtverec vůbec byl...jo tak ty pak odcházeli z jedničkami a dvojkami...za to šprti si odnesli i čtyřky... jo...a pak že je to na svěrě spravedlivý:-)
 
4.7.2006
Ahoj lidi, sám se sobě divím, že když se mi ta maturita 2x po sobě nevydařila (a napsal jsem aspoň v prosinci), no a napotřetí to konečně vyšlo, tak jsem letos v květnu nenapsal nic . Inu, činím tak tedy až dnes v jednu hodinu ranní na začátku prázdnin; 21.12.2005 jsem psal odkaz začínající: "JÁ NEVÍM, JAKÉ MÁ KDO ZÁŽITKY S VLASTNÍ MATURITOU, ..." Přestože dnes již maturitu mám alespoň trochu zdárně za sebou, stejně jsem se nezbavil dojmu, že pokud Vám tu maturitu dát nechtějí, tak ji z nich prostě nedostanete, ani kdybyste se rozkrájeli. To je jednoznačný fakt. Jiná věc je, kolik z Vás by Vás bylo bývalo propadlo v rámci Vaší skupiny (třídy, příp. i ročníku), protože když propadne 1 z 10-ti, je to v podstatě norma, ale když propadne 8 z 10-ti, je to obrovský problém. Co tím trošku nadsazeně chci říct? Když je někdo skoro dobrý mezi génii, je vlastně reálně velká nula na chvostě! Ale teď něco k vlastní maturitě - 1) nemějte pocit, že je to úplně prohrané od začátku, jinak se tak vystresujete, že pak neuděláte racionálního vůbec nic. 2) nemějte pocit, že 1 jediná otázka, kterou neumíte, se mezi 25 - 30-ti otázkami, které umíte, ztratí.
3) neztrácejte hlavu, když už nastane to, že si vytáhnete tu jedinou otázku z 25, kterou jste neuměli. MURPHYHO ZÁKON V TOMHLE PLATÍ DOKONALE - vím to na vlastní kůži, protože jsem uměl v matematice 24 otázek z 25-ti, no a hádejte, kterou jsem si vytáhl...
4) čtěte mezi řádky, když posunky vašeho zkoušejícího aspoň trochu vnímáte (ruce, oči, atd), musíte toho pochytit k dobru víc než málo. Jinak je pravda, že oni (zkoušející) budou nejradši, když to budou také mít s vámi se všemi co nejrychleji za sebou, jak to jen půjde - kdo by se s Vámi zbytečně chtěl mordovat? Jedině ten, který Vás chce nechat vyloženě propadnout, no a ten na Vás musí být super naštvaný, aby něco takového udělal. Takže si neříkejte, že Vás chtějí potápět - to by Vás pak totiž museli zkoušet z května na září (ze září na prosinec), no a zároveň platí, že kdybyste to byli bývali neudělali ani v tom náhradním termínu, budete muset (jako já) procházet celou maturitu znova, a to s dalším ročníkem. Je to hnus, po Novém roce cca 5 měsíců před maturitou se Vám do toho (zdůrazňuji po roční pauze, kdy vypadnete ze školy, no a kdy Vás nic nebude nutit se na to učení aspoň trochu podívat), nebude chtít, no a bude to jako zázrakem, když se Vám povede tu maturitu udělat (mně se takový zázrak sice stal, ale nikdo v tenhle zázrak včetně mě nikdy nedoufal), takže pokud jste aspoň trošičku na chvostě, nesnažte se vsázet na to, že se na některou otázku nepřipravíte - TO JE KONEC VEŠKERÉHO SNAŽENÍ!!! Reálná hodnota vzdělání neustále klesá, a tak i hodnota maturity do budoucna bude taková, že se sníží na úroveň toho, co před cca 20-ti až 30-ti lety bylo základní vzdělání. Takže ten, kdo měl cca před 50-ti lety vyučení, to byl frajer a někdo. Stejně jako kdo měl před cca 25-ti lety maturitu, no a stále ten, kdo má ještě dnes VŠ, to je frajer. Nutno podotknout, že již dnes se začíná v některých oborech, kde dříve bylo potřeba SŠ, dnes se začíná vyskytovat SŠ/VŠ, no a počítám, že po pár letech už v této kolonce takového typového pracovního inzerátu bude pouez VŠ. Je to nezadržitelný trend, takže maturitu už bude "muset mít" v podstatě každý stejně, jako musí již cca 20 let mít každý alespoň ZŠ. Hodně zdaru při zkouškách, žádné nervy (já je měl), jedině silné spaní (chybělo mi), zkrátka ať je maturita každého z Vás pro každého z Vás snazší nežli ta moje maturita pro mě. Majtě sa, zdraví Vás bývalý věčný student z České Lípy :-)
 
3.7.2006
No sice už mám měsíc po maturitě, ale napadl omě až teď se tady ukázat..... nechci tady tlačit že je to fraška, ale je to pravda.... hlavně to uběhne neuvěřitelně rychle a v poho... jedn týpek neřek ani slovo a dali mu za4 se třema !!! ,takže to fakt daj každýmu.... mějte se a neučte se
 
28.6.2006
Je to fakt o štěstí. 5 by člověk neměl dostat, pokud se učil, ale co dál, to už záleží jenom na tom, jaký si vytáhne otázky. Jsou mezi nima takový rozdíly, že se to prostě nedá srovnávat.
 
27.6.2006
Ahoj lidi! Sem tam jsem se tu objevila, když jsem měla před maturou a bědovala, že to nedám, že to neumím... Už mám měsíc po matuře - nějak jsem se sem nedostala dřív a... MÁM TO!!!!!!!!!!!:o) Právo - 1, veřejná správa - 1, čeština - 3, angličtina - 4, praktická - 2... Fraška to není, jsou to nervy, ale zvládnout se to dá! Učila jsem se JEN o svaťáku - stylem, že jsem si to sihla všechno jen jedno přečíst a v den D jsem šla do školy s pocitem, že jsem úplně dutá...ale je to tak, jak se říká - vytáhli ze mě i to, co jsem si myslela, že nevím... :o) Takže všem děkuji za podporu a hodně úspěchů!!!! Léňa :o) PS: Pavle z Prahy: ty Tvoje stupidní řeči mě nerozhodily. A jak vidíš, tak na tom není každý tak jako Ty - ZVLÁDLI JSME TO!!!=) A přestaň tady všechny obtěžovat...
 
27.6.2006
Ahojky, hledám někoho kdo se dostal na vysokou školu ekonomickou do Znojma na obor Účetnictví a finanční řízení podniku. Prosím, když tak se ozvěte na email: jana.rychetska@centrum.cz
Děkuju
 
22.6.2006
když začneme od začátku, tak začátek svaťáku byl v klidu (proč se stresovat, ale jakmile se blížil den D začali obavy. večer všechno odeznělo a začala sem se těšit. moje moto:maturuju jenom jendou-snad, tak si to přece pořádně užiju. no a nakonec samý 1. ale opakovat bych si to už asi nechtěla.
 
21.6.2006
Z maturity jsem měl obrovský strach. Panoval ve mě obrovský stres z toho, co bude. Čím to bylo blíže, tím více se mě klepaly nohy. Nakonec jsem to zvládl docela dobře a dostal se dokonce i na VOŠ. Štastnej jako blecha. Posledních 30 dní bylo v mém životě opravdu velmi úspěšných.
 
15.6.2006
Tak taky jsem to zvládla učila sem se skoro jenom o svaťaku a mám jen jednu 3, ale na známkách stejnak nezáleží....:o))
 
13.6.2006
Já musím říct,že když to vezmu ted,tak to šlo,ale o svaťáku to bylo děsný a řeknu vám,pokud se fakt člověk neučí vůbec a myslí si,že to zvládne za svaťák nemá šanci se to naučit..MATURITA JE O ŠTĚSTÍ!!!!..dostala sem o svaťáku příušnice a ČJ sem se nestihla celou naučit..A u matury sem dostala RENESANCI,takže je to taky o tom,že si člověk musí věřit a hlavně SE NESTRESOVAT!!! Jinak sem to dala za 8!!Štastná jak blecha!!
 
11.6.2006
O svataku jsem mela krizi-absolutni nechut k uceni- ale premohla jsem se a taky jsem mela stesti na otazky, z cestiny Capka,z angliny music and arts..pohoda:-)
 
9.6.2006
Myslim ze Pavel z Prahy je ten kluk, ktery maturitu nikdy neudelal a bohuzel se musi nekde lopotit z lopatou, chodit na PC ke kamaradovi dlazdicovi , ktery mu za Startku dovoli napsat aspon jeden komentar na maturita.cz .
-)) A myslim ze by na nej nemel nikdo reagovat, protoze si lize sve ranky ktere ho jako maleho usateho chlapce potkaly-) Hezky vecer vsem
 
9.6.2006
Tak uz to mam i ja za sebou a konecne sem muzu popravu taky neco napsat, ucil sem se asi 5dni a dostal sem tyto znamky:4,2,1,2 stesti na otazky sem rozhodne nemel a fraska to opravdu neni, svatak na nauceni staci tak lidi nezmatkujte a date to i vy.. jak tak ted premejslim tak nevim co vlastne ted budu delat, nemam prihlasku na vejsce a ani nemam praci, tak se budu proste jenom porad flakat..
 
9.6.2006
Cháchá tady Pavel tak co sráči
 
9.6.2006
Hele,já myslím, že je to hlavně o tom, jaký máte štěstí na otázky a taky jaký máte učitele.Já jsem se učila jak debil,ale měla jsem příšernou smůlu na otázky a to v každém předmětě(všechny nad 20) a učitelé za náma na potítko ani nepřišly.Udělala jsem to,ale na to,jak jsem se drtila,jsem to odnesla ze "supr" známkama.Moje kámoška dělala nástavbu,nejen že měla štěstí na otázky,ale ke všemu,když si vytáhla Cyrila a Metoděje v čj(o kterým nic nevěděla!!!),tak učitelka jí to všechno nadiktovala.takže jaká je to potom fraška??Spíš štěstí.
 
9.6.2006
Vykastrovaný samec skotu domácího (býk). Býčci pro výkrm se kastrují ve věku 3-6 měsíců. Jako kastrát se vůl lépe vykrmuje
 
9.6.2006
pokud myslíte vola, tak orgány má, ale nemá pohlavní žlázy (pro méně chápavé: neufikli mu pero ale koule)
 
8.6.2006
fraska to spis nebude pro ty tazna zvirata bez rozmnozovacich organu. pro ty inteligentnejsi si myslim, ze jo (pokud se za ty 4 roky aspon trochu uci)
 
8.6.2006
Přesně, fraška to není - něco se prostě umět musí.U nás k matuře 9 lidí nešlo, dva jí neudělali a zbytek udělal (4 vyznamenání,včetně mě:)).Ale hned další třída co šla po nás, tak z prvních 5ti lidí hned 4 vypadli, zbytek jde zítra.Opravdu je potřeba něco vědět, anebo si zkrátka vytáhnout přesně ty otázky které umíte, ale to se ne každému podaří...
 
8.6.2006
Kdo tvrdí, že je to fraška ať se nezlobí, ale musím ho přirovnat k tažnému zvířeti bez rozmnožovacích orgánů!
 
7.6.2006
jojojoojojojojojojooooooooooooooo. a za 5. lidi neucte se, je to fraška :)))))
 
7.6.2006
MAM TO,,,MATURITU A TO JSEM SE UCILA JEN DEN PREDEM :) JE TO JEN O STESTI..
 
6.6.2006
Jo a zelený čaj nepiju, ani jsem se nijak neposiloval - jen nedoporučuju pít mléko -
den předtím jsem si ho dal k snídani a potřeboval jsem tak sr** že jsem to málem nevydejchal:D
 
6.6.2006
Dneska jsem to dal,doufal jsem ve 4ky a mám vyznamenání..jde fakt o to vybrat si správný otázky a nebejt úplnej tupec - učitelé pomohli, ale je fakt že jsem to moc nepotřeboval..a učil jsem se pět (5!!) dní před maturou,a to ještě né nijak hardcore - tak 5 hodin denně..skutečně hlavní je mít lucky ruku:)
 
6.6.2006
uz zitra me to ceka, nic neumim, sakra
 
6.6.2006
Nic moc!SU hnup a neudelal jsem NIC!!! HA
 
6.6.2006
to Pavlína: můžeš mít tabulky i kalkulačku. Přeju hodně štěstí.
 
6.6.2006
RADY
-PIJTE HODNE TEKUTIN ZELENY CAJ DOPORUCUJI JE TO VAŠE PALIVO SKUTEČNĚTO POMÁHÁ ČLOVĚK JE SVĚŽÍ
-POKUD JSTE HODNE NERVOZNI A UNAVENI NESOUSTREDENI TAK SI KUPTE NEJAKY PRIPRAVEK NA KONCENTRCI V LEKARNĚ,POMAHA ALE POZOR NEDAVAT NA VEČER , PROTOŽE PAK NEBUDETE SPÁT, POPŘ. KÁVA
-BREČTE- ULEVI SE VÁM URČITĚ
- SMĚJTE SE
-NEDOPORUČUJI ŽÁDNÝ ALKOHOL DEN PŘED MATUROU ZPOMALUJE TOTIŽ MOZKOVE POCHODY
-DOSTATEK SPÁNKU
-PŘESTÁVKY MEZI UČENÍM
-NEKONTROLOVAT KOLIK TOHO UMÍTE JE TO STRESUJÍCÍ
-KLIDNĚ ZAJDĚTE NA TYTO STRÁNKY SE UKLIDNIT ŽE NĚKTEŘÍ JSOU MNOHEM NA TOM HŮŘE NEŽ VY
-NEZAPOMEŇTE ŽE NEJSTE V TOM SAMI LETOS MATURUJE SPOUSTA LIDÍ A DALŠÍ LÉTA TO BUDE VÍC A VÍC
-BĚŽTE SE PROJÍT POMŮŽE TO NEJLÉPE DO PŘÍRODY A TEĎ JE PĚKNĚ
- NEJHORŠÍ JE DEN PŘED DNEM D
HODNĚ ŠTESTÍ PAK NAPIŠTE JSESTLI NĚCO ZABRALO, NEBO NAOPAK SELHALO
 
6.6.2006
Hej lidi, ten Pavel z Prahy je pravděpodobně nejspíš nějakej zběh z klecovýho lůžka:-) Svoje trapné a retardované poznámky sem připisuje každoročně. Suma sumárum je to bloklej komplexák a patrně jde o nějakou zanedbatelnou provokaci.... Sám je idiot má totiž ZŠ!!! Jinak zdar a VŠEM držím pěsti!!! E. PS: taky to bude takovej nějakej "na pohodu a svěží", však víte ne:-D
 
6.6.2006
Včera jsem odmaturovala, mám vyznamenání :-), ale hlavně jsem opravdu štěstí na dobré otázky a hlavně jsem se něco máloo svaťáku naučila. Takže Vám všem co to ještě nemáte a jste nertpěliví jak to dopadne držím palce, ale fraška to rozhodně není!
 
6.6.2006
Pavle z Prahy: Ty jsi nějakej moc přechytralej,co?Já to nepsala,ale vím z vlastní zkušenosti,že když píšu v rychlosti,tak taky udělám kolikrát nějaký hrubky a i když vím, že tam jsou,tak je neopravím, protože předpokládám,že inteligentní lidé pochopí,co jsem tím chtěla říct...!!!
 
6.6.2006
někteří lidi tady zvládli maturitu a česky neumí!!! to je učivo základní školy asi 3. třídy
 
5.6.2006
Pokud jste se na to nevykašlaly a učily jste se každou otázku alespon trochu,tak to UDĚLÁTE.Já to taky dala, sice známky nic moc,ale udělala jsem to a to je hlavní.a to jsem měla smůlu na otázky-příšernou!!!Takže držím pěsti,a nebojte,učitelé jsou skvělí.Hlavně to chce,abyste se alespon každou otázku naučili(alespon o ní neco veděli)a učitelé vám pak pomůžou.
 
5.6.2006
tak jsem to dala..sice ty znamky nic moc..ale dulejzity je ze to mam..2,3,3,4,4..a zitra me ceka prijimacky..no ,des,hruza.
 
5.6.2006
Neudělala jsem!!!!!!!!!!!!!! Tak se s Vámi se všemi loučím. Raději jdu sama táta by mě stejně zabil. V.
 
5.6.2006
lidi hlavne klid.kuba
 
4.6.2006
Ja to mam za sebou uz od 24.5. a za 6, takze pohoda..ale to jenom proto, ze jsem mela opravdu stesti na vsechny otazky, az jsem se sama divila :))..tak hodne stesti vy co to mate jeste pred sebou! L.
 
4.6.2006
Zdárek, tak zejtra máme zahájení a 6.6.06 jdu na řadu. Je to brutál jak ... Učil sem se na to od středy ale neřekl bych, že jsem si toho moc zapamatoval:)) doufám, že se nademnou smiluje dobrá síla! Zdravim všechny a přeju hodně síly a zdaru! Michal
 
4.6.2006
Nevim kdo jsi, ale maturuju taky 7.6.2006 a 8.6. mam narozky fakt neuveritelna nahoda... Kazdopadne jestli jsi z Prahy tak napis a kdyz to udelame tak se sejdem a poradne opijem. Oslavime narozky a maturitu najednou, ale jenom kdyz to vyjde.. Nasi taky porad vyhrozujou, takze fakt mazec jinak urcite napis na: mlaza@centrum.cz
 
4.6.2006
Ahojík, tak mě čeká maturita 7. 6. 2006 jdu poslední den jako poslední....takže...doufám, že mi vyberou všechny otázky co umím a zbydou mi ty jen ..... Ach jo...A to mám druhý den narozeniny...no to bude dáreček...nebo možná nebude... Učila jsem se téměř celý svaťák, něco v hlavě zůstalo...Strach mám z ekonomie ale co mě nejvíc trápí je to, že budu mít okno a temno a temno a budu...Rodiče jen neustále vyhrožují, když to neuděláš tak...každý to udělal tak ty musíš taky...no určitě to znáte...Takže buď a nebo...Jinak zazářime v září :-) Život jde dál..páčko.
 
4.6.2006
Všechno nadrtit!!!

 
4.6.2006
Mám jeden dotaz prosím: vy co jste psali nebo budete psá maturitu z matiky - jakým způsobem jste si nacpali vzorečky do hlavy? Nebo jsou dovoleny tabulky,příp. poradí mi učitel než aby mě nechal vybouchnout? Dík za odpověď. Pavlína
 
3.6.2006
ucim se uz 4 dny vkuse, nedokazu si nic zapamatovat a ceka me to ve stredu, hrozne se toho bojim, kazdy rika jaka je to komedie ale vubec mi to nepomaha, poradej mi aspon neco ty kantori?
 
3.6.2006
tak lidi mam to za sebou....ucila jsem se celej svatka dnem i noci..mam vyznamko,ale dostali to u nas vsichni a je to docela komedie,takze pokud jste se na to alespon malicko koukli mate to v kapse...hoooodne stesti:-)))...
 
3.6.2006
nebuj, taky to dělám v pondělí, informace tomu zatím neodpovídají, snad bude štěstíčko na otázky :-)))
 
3.6.2006
huhuhu..lidi..budu v pondeli maturovat...nic neumim..ale fakt..ucila jsem se..ale tu literaturu je strasne moc.. furt pletu autory..ja to nezvladnu..a vubec neumim povidat pred lidma..natoz 15 min..a hned 2. den delam prijimacky...pomoccc
 
3.6.2006
přesně tak, taky najednou cítím takové prázdno... nevím co bude dál. škola? práce? odjezd do ciziny? ty lidi ze třídy už nebudu vídat (i když mi někteří nebudou chybět), ale naši školu jsem měla fakt ráda
 
3.6.2006
:-((((())
 
3.6.2006
ja to mela pred maturitou taky, vubec jsem necekela,ze z toho pak budu takova prepadla :-)
 
3.6.2006
Co? Jedinou depku, kterou mám je, že mě matura čeká až v pondělí. Lidi ze třídy mě rozhodně chybět nebudou, jelikož se vím, že se budeme vídat. Už to chci mít za sebou abych se mohla pochlubit, nebo postěžovat!
 
2.6.2006
!!!tem kdo mate maturitu za sebou : rada bych vedela jestli to je jen muj subjektivni pocit nebo se to tyka vic lidi,ale mam po te maturite docela depku-fakt dost zmena v zivote(4 roky stereotypu a stejni lidi ktery uz z valne vetsiny nikdy neuvidim...)-neciti to nekdo podobne?
 
2.6.2006
máš samé jedničky a neumíš česky....já jsem si myslel že se píše "být sebevědomý"....ale to jsou jen detaily ;-) :-D
 
2.6.2006
jde to. A k těm 4 letům se přihlíží. Hlavně ale k poslednímu ročníku. Ale jak kdo. Většinou každý dostane stejnou, ne-li lepší známku než měl na posledním vysvědčení.
 
2.6.2006
Jde to, když se na to nevykašlete. Být sebevědomí a budete to mít jako já za samé jedničky
 
2.6.2006
Hlavně bez stresů, s úsměvem a půjde to :o)
 
2.6.2006
Lidi kliiiiiid, to dáte, všem vám držím pěsti!!!!MOC MOC.
 
2.6.2006
já to ve středu taky udělala,a to jsem byla čtverkařka....A ještě jsem měla smůlu na otázky.Důležité je,aby jste alespon polovinu času mluvily...A máte to v kapse stejně jako já.Držím všem pěstiiiiii
 
2.6.2006
bud suvereni ikdyz to moc nebudes umet.mluv co nejdyl o tom co zrovna budes vedet.
 
2.6.2006
aaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuu bboollííí mmměě hlllaavviičččkkkaaa!!
 
2.6.2006
Buďte solidární a poraďte mi nějaké finty při matuře nebo zaručeně pomůže při zkoušení......sím
 
2.6.2006
už kašlu na učení, půlku otázek stejně neumím, prostě holt LOTERIE!!!!
 
1.6.2006
to je fakt šílenej shit..věřím že to musí bejt náročný..tak držím!
 
1.6.2006
Obchodní akademie a Hotelowá škola, Turnov-Obor Cestovní ruch.
 
1.6.2006
prosimtě kam chodíš na školu?
:-((((((((
 
1.6.2006
je to z deseti předmětů-každej má 25-50 mat.otázek a na každej 5-7,5 minuty. a pak se z každejch 3-4 předmětů skalkuluje jedna známka-např.zemák, dějiny a cesťák-dostanu 1,2,3-a celkově na mat.vízu-odborný předmět za 2!...chápeš?A nikoho nezajímá, že máme přes 250 mat.okruhů, na wýzu je jen 5 známek a nikdo newí, kolik předmětů jsme se museli šrotat....to je hrůza, co????
 
1.6.2006
10*4 za 40 snad ne?
 
1.6.2006
já to taky nák nechápu a pak chtít za 16
 
1.6.2006
maturuješ z 10 předmětů? co je to za kravinu?

 
1.6.2006
koukaj u maturity na ty 4 předchozí roky??? Má to ňákou wáhu...zohl,ednujou to, že jsme 4 roky pilně chodili do školy, učili se, snažili se, hlásili...?nebo jim, je to úplně jedno...?
 
1.6.2006
dodatek:jo a ještě jdu w úterý, odpoledne jako prwní...jsou to dobnrý wyhlídky???z prakticky a z cj-písemná mám za 2---má to nákej wliw??? A koukaj na ty 4 předchozí roky???
 
1.6.2006
Můžete mi někdo poradit jak ksakru wodmaturowat??? Wůbec nic neumím...:(((Maturuju z 10 předmětů...takže mazec....-na každej 5 nebo 7,5 minuty....Jaxe mám ksakru 10 mat.okruhu naučit???-zemák, děk, čj, lit., nj(50 otázek!!!), eko, účto, menegment, marketing, cesťák...? Pomoc...Chci za 16!!!!!
 
1.6.2006
Prosím aspoň za 16!
 
1.6.2006
Nejhorší je, že mě to teprve čeká, jdu v pondělí odpoledne. Závidím všem, kteří to mají úspěšně za sebou. Já si v tomhle tom zrovna moc nevěřím, i když patřím mezi ty lepší studenty a vzali mě dokonce i navejšku, tak mám děsný pocity, jako: že to neudělám, nevzpomenu si absolutně na nic a učitelé mě budou dusit až se tam složím :-((((
 
1.6.2006
a nečiší v tom závist, fakt ne, já mám za 3,3,3,2,2 a to jsem si to přečetla, a měla štěstí na otázky, a tu jednu dvojku jsem měla fakt vydřenou, ..a řekni mi kdo se dívá na známky? ..M.
 
1.6.2006
nesnáším kecy toho typu jako jsou s příspěvkem z 1.6 a vše za jedna nebo dva..ani jsem se na to nepodíval, nesmíte ztrácet hlavu? takže si celý svaták prochlastal, nebo jsi čuměl na tívku, a neztrácet hlavu, takže jsi se vůbec nebál..sorry, ale buď lžeš jako když tiskne, nebo jsi měl štěstí na otázky jako svina, nebo ti to učitelé dali zadarmo(což na něktrejch školách je běžný a zas na některejch ne):míša
 
1.6.2006
u me ty nejvetsi svine byly na pohodu a svezi a ty co se zdaly v poho hodne zklamaly.... nastesti dobry o stupen mi uteklo vyznamenani
 
1.6.2006
Tak to mám taky za sebou (1,2,1,2,2)a to jsem se na to ani nepodíval, nesmíte ztrácet hlavu a být v pohodě a hlavně mluvit a mluvit, učitelé pomůžou, když ví že se snažíte.

 
1.6.2006
hmm..tak to je vazne smula..ja sem se na to teda taky nevykaslala-ne teda ze bych se ucila pul roku predem ale toho ceho sem se bala tak sem na tom vazne zamakala a vyplatilo se to...ale teda stesti pri me stalo:)a hlavni je co? ze sme to udelali!!!! :D
 
1.6.2006
Ovšem nejvíc dokáže nasrat,když se učíte,nevyserete se na to,o svatáku od rána do noci biflujete a pak vyjdete se známkama jako já-4,4,4,2,3.Mamka mě uklidnovala,že at jsem ráda,že to mám,že se mě nikdo na známky nikde ptát nebude,ale...Mě jde o principˇ.Nejen že jsem smolař ve všem,ted se to projevilo i při tahání otázek.Samozřejmě jsem si vytáhla ty,které byly pro každého postrachem no a já smolař jsem je vytáhla.Češtinu jsem měla naučenou i pozpátku,krom právě té jedné otázky,prostě světová novodobá lit,a já ji samozřejmě vylosovala.A tak to bylo ve všem.Tudíž,když nám oznamovali všem,že jsme to daly a pak mi řekly ty známky-rozbrečela jsem se ale né radostí,nýbrž sama nad sebou a svou smůlou.Zkurvené známky.Jsme škola zaměřená pedagogicky,tudíž z hlavního předmětu Pedagogiky mám za 2!!!Aspon tak.A ještě něco,učitelé neradily.
 
1.6.2006
cus lidi.
tak vam tady asi zkazim prumer. Mne taky vsichni rikali, jaka to neni fraska, ze ucitele strasne radi a pomahaji. Blbost jak.. Mne nikdo v nicem neporadil, a to jsem nebyla naky hajzl nebo tak.. proste prumerny student. a v rustine me potopili uplne, tudiz nemam..
 
1.6.2006
tedy tech chyb kdyz to po sobe ctu... no hlavne ze je tomu rozumet.. nemit po vcerejsku taaaaakovou hlavu...
 
1.6.2006
hej lidi lidi prestante s tim fraska/nefraska prece se neucite vsicni na stejny skole, ja sem tomu hodne dal a mam 1,1,2,1,2 ale lidi co se na to komplet vysraly a cely svatjak chlastali to maji taky. Spoluzak (ted uz tedy byvaly) rek u cestiny kdyz mu radili pri zkouseni ze ho to nezajma a je mu to jedno no a ma za 4. Spoluzacka zas vytahla matiku vubec to nevedela nenapsala ani carku (bez nadsazky fakt o tabuli ani neskrtla) rekla ze to vzdava a ma 4. Tak ze nesrovnavejte to timhle zpusobem je to hloupost, ruzny skoly ruzny standarty.Zdar
 
1.6.2006
jo a fraška to určitě není, jak tady hodně lidí píše. Učitelé byli fakt super a pomáhali, jenže v té hlavě opravdu něco musíte mít, abyste na jejich pomocné otázky dokázali reagovat. Ted si jen budu užívat 4 měsíce prázdnin!!! Jupí.... (no a během června přijímačky)

 
1.6.2006
Ahoj včera jsem maturovala. Do školy jsem šla s pocitem, že to nemám šanci zvládnout a zvládla jsem to! Za 4!!!!(čeština, angličtina, biologie, chemie)Ještě teď tomu nevěřím!
 
31.5.2006
takže lidičky,maturovala jsem dneska,vyznamenání nemám,jsem průměr...Ale jsem ráda,že to prostě mám!!!!,že jsem to udělala.ještě ted ve mě doznívají stresy.A asi takhle,když jsem to dala já,tak to udělá každý.Ve škole jsem totiž tak tak prolízala,flákala jsem se,do toho ve druháku neomluvené hodiny,letos důtka.Na školu jsem kašlala a o to víc jsem se matury bála.Ale uklidnovalo mě,že máme super profesory,převážně mladé a chápající....Jenomže pravda opakem,jak na nás byli celé roky hodní,tak ted na potítku neporadili ani kulový.A k tomu ke všemu jsem hroznej smolař,vytáhla jsem si otázky,který jsem zrovna nechtěla.Byli to otázky převážně od 20-nahoru.A ty jsem si jen četla,narozdíl od ostatních které jsem se biflovala nazpamět.Ale naštěstí mi něco v hlavě uvízlo,takže jsem tam něco odvykládala a je fakt,že teprve u zkoušení radily a pomáhali,zaváděli debatu a ptali se na vlastní názor a tak.
Každopádně všem budoucím maturantům radím, neopakujte den předem a už vůbec ten den,kdy maturujete,protože to jsem udělala já a tím pádem se mi všechno pomotalo a já vykládala a řadila autory tam kde nepatřily atd.Jinak hrozné jsou stresy,největší stresy jsem měla den před dnem D a dnes už jsem byla celkem v klidu,jakoby vyrovnaná že to nedám.A když jsem už tam seděla,uvědomila jsem si,že to neí tak strašné a ty nervy za to nestojí,vážně,protože samotná matura není tak stresující(pokud se na to uplně nevykašlete) a navíc učitelé jsou příjemní,chodí v přestávkách za vámi,uklidnují vás,dokonce jedna profesorka nám chtěla nalít panáka.Pohladí vás po tváři,z legrace vyhrožují,že pokud to edáte,tak vás zaškrtí atd.Prostě matura není fraška,nechtěla bych to znovu prožít,každopádně ty stresy jsou neuměrně velké tomu,jaká matura je.
 
31.5.2006
tak ja sem odmaturovala vcera a vazne to bylo v pohode.Strasne sem se toho bala den predem sem se zhroutila a rozbrecela:P ale ucitele sou vazne skvely,radi i ty od kterych byste to vazne necekali a sou lidsky-chapou kdyz mate okno...je to sice blba veta a kdyz mi ji nekdo rekl den predem tak sem myslela ze ho uskrtim;)) ale vazne to de...a drzte se:)
 
31.5.2006
ahoj lidi,ja v pondeli jdu...a jeste jsem se poradne nezacala ucit..:((..proste mi to nejde do hlavy :((..jsem fakt blba..asi to neudelam..a jeste hned 2. den mam prijimacky na VSE..no to bude des...jsem smirena s tim ze ty prijimacky neudelam..ta matika je na me moc..takze v pondeli se vam ozvu ,jak to dopadne :((..ja to chci mit uz za sebou.at to udelam nebo to neudelam..tak jo.zatim,Hanicka
 
31.5.2006
Čauky,
dneska jsem to udělala, všichni učitele radili, kromě tý krávy co jsme měli na čj. Držím palce všem, a nebojte se, není to tak hrozný jak to vypadá já konkrétně mám 3,3,4,2 a jsem spokojená. Pa pa. Lucka
 
31.5.2006
RADY
-PIJTE HODNE TEKUTIN ZELENY CAJ DOPORUCUJI JE TO VAŠE PALIVO SKUTEČNĚTO POMÁHÁ ČLOVĚK JE SVĚŽÍ
-POKUD JSTE HODNE NERVOZNI A UNAVENI NESOUSTREDENI TAK SI KUPTE NEJAKY PRIPRAVEK NA KONCENTRCI V LEKARNĚ,POMAHA ALE POZOR NEDAVAT NA VEČER , PROTOŽE PAK NEBUDETE SPÁT, POPŘ. KÁVA
-BREČTE- ULEVI SE VÁM URČITĚ
- SMĚJTE SE
-NEDOPORUČUJI ŽÁDNÝ ALKOHOL DEN PŘED MATUROU ZPOMALUJE TOTIŽ MOZKOVE POCHODY
-DOSTATEK SPÁNKU
-PŘESTÁVKY MEZI UČENÍM
-NEKONTROLOVAT KOLIK TOHO UMÍTE JE TO STRESUJÍCÍ
-KLIDNĚ ZAJDĚTE NA TYTO STRÁNKY SE UKLIDNIT ŽE NĚKTEŘÍ JSOU MNOHEM NA TOM HŮŘE NEŽ VY
-NEZAPOMEŇTE ŽE NEJSTE V TOM SAMI LETOS MATURUJE SPOUSTA LIDÍ A DALŠÍ LÉTA TO BUDE VÍC A VÍC
-BĚŽTE SE PROJÍT POMŮŽE TO NEJLÉPE DO PŘÍRODY A TEĎ JE PĚKNĚ
- NEJHORŠÍ JE DEN PŘED DNEM D
HODNĚ ŠTESTÍ PAK NAPIŠTE JSESTLI NĚCO ZABRALO, NEBO NAOPAK SELHALO


 
31.5.2006
Ráno jsem psala,že to neudělám,že mi to za nějaký 4 hodky začíná...No a už to mám za sebou,udělala jsem to..Známkama se teda chlubit nebudu,k vyznamení mi chybí hodně...Nám profesoři neradili,možná by aji poradily,ale kvůli předsedovi nemohli..takže na potítku a pak u zkoušení jsme museli vážně spoléhat jen sami na sebe.evka
 
31.5.2006
já sem maturovala v úterý, byly to hrozný nervy, ale nakonec sem to dala a učitelé nám vůbec neradili až na jednu profesorku, ta byla jediná nejlepší za ty 4 roky, jinak ostatní škoda mluvit...
Takže záleží taky na profesorech, jestli byli celý 4 roky v pohodě, tak vám poradí každej, na naší škole sou bohužel samý učitelé co si drží odstup. Sem ráda že sem z tý školy už vypadla.
 
31.5.2006
Ahojky, tak to mám taky za sebou. Před hodinou jsem úspěšně skončila. Jo a moc děkuju lidičkám tady za podporu a to co píšou je fakt pravda. Tak se nebojte lidi a pevný nervy.
 
31.5.2006
vzkaz sestřičce z 30.5. Ahoj, ja mam taky praktickou za sebou, ale u nás byla úplně v pohodě, nic nám nevytkli, jen nám řekli známky, ja konkrétně mám za 1,ale nechápu za co, ose plán jsem měla dost slabej. Asi mě třídní podržela, ještě že tak. NA které škole maturuješ? Ja jsem ze SZV a VZS Ostrava...hodně stesti zuzka. PS- z kterych predmetu maturujes?
 
31.5.2006
sakra už to chci mít taky za sebou!!!čeká mě to až v pondělí!!!
 
31.5.2006
ahoj,tak už to mám taky za sebou..no nechci se nák chlubit ale celkem za 4:))ale byly to nervy..ted už mě čekaj jen zkoušky
PS:kdo byste měl zájem o bááááječně na compu UDĚLANÝ OTÁZKY ZE ZSV,ČJ A NJ..tak se ozvěte na jancamala@tiscali.cz
ZN.ZA ROZUMNOU CENU
 
31.5.2006
Nejhorší jsou asi ty stresy a čekání před a pak a o svaťáku ... ale opravdu samotné zkoušení takovej horor není, držím palce všem! Na pětku byste tam museli jen nehnutě sedět, neříct ANI slovo a mít přístup stylem "je mi to fuk". Takže ... hodně štěstí!
bublajsa
 
31.5.2006
Lidičkýýýý mám to! A dokonce na samé jedničky, nechápu to. Netroufala jsem se ani doufat ve vyznamenání, natož v tohle. Takže za 4 ... a to jsem to nechala jen na svaťák : ))
bublajsa
 
31.5.2006
Pomoc..já za 4 hodiny začínám první předmět...pomoc.jestli to udělám,napíšu sem,jestli ne,už se neozvu,pač s zblázním...evka
 
31.5.2006
Zdravím, mě fascinuje, jak všichni o svaťáku "tak to udělám v září no" nebo něco ve stylu "prosím ať mám klidně čtyřky" a pak dostaně někdo dvojku na víc a je míchlej. Lidi jsou hrozný nenasyti:-) Tak si říkám, že mi taky mohli dát jedničku z dějáku a měla bych vyznamenání.
A protože je to tu proto, aby to dodávalo odvahu - tak můžu říct,že u nás na ekonomickym lyceu to udělala naše celá třída a to jsou tam exempláře jejich mozková kapacita je na úrovni člověka neandrtálského:-) Chce to hlavně klid.
 
31.5.2006
Ahojky,tak za pět hodin budu sedět na potítku a psát něco ze ZSV,všichni mi prosím držte palečky ať to zvládnu a můžů vám poradit...Bája
 
30.5.2006
Už som úplne mimo školy, odovzdali sme knihy a dostali vysvečká...už nie som žiačka strednej školy :-) Katka
 
30.5.2006
To je hrozný, jak tady máte všichni dobrý známky. Chcete se pochlubit, ale tenhle web má hlavně dodat odvahu těm, co to maj před sebou a ne se koukat na nějakou přehlídku šprtů. Takže - já to mám za 3,3,4,4 a jsem úplně v pohodě. Mám to v kapse, teď se chystám na vejšku a řikám vám, mít pětku je fakt umění, takže se nebojte, taky to zvládnete.
 
30.5.2006
Tak trochu jsem se pohádala z předsedou, pak s učitelkou na zemák i na češtinu a nakonec jsem si při němčině vytáhla školství a přiznala se, že jsem často simulovala a nechodila do školy. A slavilo to úspěch. Ona už to dlouho tušila, a tak měla aspoň radost, že měla pravdu.
 
30.5.2006
1,2,2 a 4 z češtiny!potopila mě, mrcha jedna. A svejm oblíbencům radila, byla na ně příjemná...No jo, ale aspoň to mám hotový.
 
30.5.2006
Udělala jsem to minuly ctvrtek. Poslední dny jsem na to byla strasńe. Jen jsem brecela a zvracela...
A mam to. Stesti jsem mela tak na pul. Z lit jsem neumela 4 otazky a jednu z nich jsem si vytahla. Nastesti jsem to ucitelce chvili predtim rekla a ona mi to na potitku skro cely nadiktovala
Vsichni vam chtej pomoc, ne potopit. A to i ty nejhorsi.Mam 2,2,2,3 :)))
 
30.5.2006
Tak a zejtra hurá na to! Mam trochu zpoždění s učením...chybí mi pár otázek, tak si je teď du trochu pročíst:-) Držte palce...někdo září, někdo v září...ale aspoň se tam pudu mrknout
 
30.5.2006
Achoj lidi!Tak jsem dneska delala praktickou maturitu a udala za 3.Nejdriv jsem byla desne zklamana,ze to tak dopadlo.Jelikoz se ucim na zdravce,tak ze tam byly desny nervy,protoze tam absolutne nemuzete udelat chybu,inak letite,protoze delate s lidmi.Vytkli me malo usmevu a nervozitu.To me nejvic nastvalo,kdo by asi nebyl ze jo.No ale musim rict,ze to mohlo dopadnou uplne jinak a taky jsem to nemusela vubec udelat a vubec kdo se diva na znamky maturity?Myslim ze zmala.Je to jenom o nervech a nesmite dat najevo tremu jinak si ti na vas ty potvory ucitele vychutnaj.Za 14 dni delam ustni.Drzte pesticky!!!Ps:Ze stresu do stresu.Jo a prece nejde o zivot,jsou na svete dulezitejsi veci nez matarita.
 
30.5.2006
Ahojik, teď jsem si tady četla, co si píšete. Minulej týden jsem na tom byla úplně stejně, jen jsem seděla a brečela. Pocit, že nic neumíte je úplně normální. Zdá se to neuvěřitelný, ale nakonec to až tak strašný není. Uvidíte až to budete mít za sebou. Po prvním předmětu to z vás totálně spadne a pak už je to jenom lepší a lepší. Ta čtvrthodinka uteče strašně rychle. Učitelé jsou taky v poho, ale nejvíc ty, co byli celý čtyři roky nej svině. Pak už je to jenom super pocit. Tak neztrácejte naděje a věřte si. Uděláte to. Držím palečky... Janča
 
30.5.2006
Ahoj, jak tady tak čtu vaše poznámky, tak jsem si řekla, že vás musim drobátko povzbudit. Mam 2 roky po maturitě (to to letí, šílený!!) a mam zkouškový. Mnohem milionkrát radši bych maturovala než dělala 5 zkoušek o 140 otázkách a podobně. DO toho zápočty...Chápu, jaký máte stresy, nervy, taky jsem si tim prošla, zkolabovala jsem, řvala jsem, třásla jsem se a prostě nic jsem poslední den předem nevěděla, ale všechny otázky jsem měla pročtený, o každej vědět základ je základ a pak to přijde samo, věřte mi!!! Dycky vás něco napadne. Učičtelé, který byli sviňácí, vás podrží, to budete koukat!!! Stres je naprosto v pořádku a to, že nic nevíte, vlastně taky, prostě to k tomu patří. Nebojte, oni se s váma nechtějí srát ještě na opravnou maturitu. Pokud ukážete, že aspoň něco umíte, tak vám to dají. Nesmíte dát najevo strach a trému. Musíte působit suverénně, ale MILE!!! Úsměv a slušnost.....a máte to, uvidíte!!! Držim všem palce!!! Pa Verča
 
30.5.2006
Právě jsem musela zavolat příteli a pobrečet si,protože je to fakt strašnej stres,ale ulevilo se mi.Už aby bylo zítra čtvrt na šest a řekli mi výsledky!!!Bája
 
30.5.2006
Pomóóc,jsem totálně psychicky na dně,zítra maturuju,zjistila jsem,že jsem všechno zapomněla, jediné v čem si věřím,je čeština,ve zbytku jsem v prdeli.Učila jsem se,ale bohužel mám negramotnej mozek, kterej zapomíná a tak to všechno naučený učivo zapomněl.Jsem v prdeli,brečím,třepu se nervama,nemůžu jíst a dva dny nemůžu spát?Co když se zblázním?já do té školy tím vlakem zítra ani nedojedu,pokud neodmaturuju,asi si něco udělám...!!!!
 
30.5.2006
šílenost,:-(, ekonomika, tam máme učitelku strašnou sketu, čeština, tam se zas bojímmoc moc páč jsem úplně pos...sloh, matiku, a učto to by mělo bejt v klidu, ale nejradči bych usnula a probudila se zítra v deset..a šla rovnou na věc:-(co ty?
 
30.5.2006
To je fakt strašný,viď?Já už to chci mít za sebou!Nechci zklamat tolik lidí,co mi tak věří a vkládají do mě naděje.Z čeho maturuješ,M.?Bája
 
30.5.2006
bájo, jsme na to úplně stejně...taky chodím po bytě jako nějakej šílenec, a furt mi v hlavě přemítám co bych jako mohl aještě dopilovat a táááák..M.
 
30.5.2006
Lidičky moje odmaturovaný nebo ještě neodmaturovaný.Mám 1 den před dnem D a jsem nervozní jako pes,pořád musím myslet na všechno,co umim a jestli to tam nezapomenu.Snad ne!Zítra jdu odpoledne,tak mi držte palečky a pak vám písnu jak jsem dopadla.Bája
 
30.5.2006
yes! vcera sem to dal....1,1,2,2 juchů
 
30.5.2006
ježiši, zítra je maturita a já se tady flákam, lidičky držte mi palce. Jestli neodmaturuju, tak mě rodiče vyhodí z bytu, pomoc!!!!!
 
30.5.2006
juchůůů,tak sem to ve čtvrtek dala,1,1,2,2,a 3 z praktický!!tak tohle budu vokalovat celý prázdniny!!I když to u mě bylo spíš o štěstí:p)
kalcza
 
29.5.2006
nemáte nějaký fígle jak se učit? nějak mi to nejde :-( help
 
29.5.2006
Mě už od tercie učitelka na němčinu řiká, že neudělám abitur, takže to prostě buď vyjde nebo bude mít ta kráva pravdu. Jo a je úplně jedno na jaký známky, je tam buď prospěl/a neprospěl/a, na vyznamenání si fakt nevěřim. Takže držte palce
 
29.5.2006
Zdravim gympl z Vysokýho Mejta(4.B.).........lidičky,sme machři,myslim si,že sme tam všem vytřeli zrak....asi to moc lidí nečekalo,že to dáme celá třída,ale dali a to je hlavní.Bude se mi po vás stejskat!Jo a vy co maturujete hodně štěstí,není to tak strašný,ale musí bejt člověk naučenej.Mějte se Džungarák
 
29.5.2006
matura je pohoda,pokad se na to člověk nevyflajzne,horší je se to učit,než to pak ze sebe vyklopit.Dys se to nekdo naučí celý,je vysmátej,dys ne,pak je to o štěstí.Ja se fakt drtila a to se mi vyplatilo,ale nekdo dopadl ještě líp a to se učil o hodně mín,ale to už se pak nesmí řešit..........je to adrenalin
 
29.5.2006
u nás právě první vyházeli, a pak jim došlo že by museli vyházet polovinu tak pak to dali uplně každýmu..tím myslím úplně každýmu
 
29.5.2006
umírám.Pomoct.Ráno v 8:00 je můj konec

 
29.5.2006
hou hou už se blíží...

 
29.5.2006
Komedie del arte 12
 
29.5.2006
Nematuroval z Vás někdo na OA ELDO v Brně?
 
29.5.2006
OMG je to uplne iizy, kliiiid.
 
29.5.2006
Myslim, ze nejlepsi je maturovat jako prvni, nebo mezi prvnima
 
29.5.2006
Jeste pred 10 hodinama jsem na tom byla stejne jako vetsina...Uuuplne psychicky na dne:( Byla jsem presvedcena, ze budu mit za 20 a podarrilo se mi presvedcit i nase:) A ted to mam za sebou...Zadna slava, ale je to tam!!! 2,2,3,4 Myslim, ze na gympl a to kvantum uciva celkem dobry! Ta 4 byla otazka, kterou uz jsem vubec nestihla, ale neco cloveka vzdycky zazracne napadne:) Verte mi! Ale fraska to rozhodne neni...Byly to pekne nervy a snad nejhorsi tyden zivota.
 
29.5.2006
Mám. Juchů. 1,1,1,1,2,2 Jde se pít. Lira
 
29.5.2006
já maturuju ve středu odpoledne. Myslíte si, že je lepší maturovat dopoledne, nebo odpoledne?
 
29.5.2006
Děkuji moc za rady.Hned jdu vařit zelený čaj.Je normální že jsem právě až moc klidný a i když skoro nic neumím tak nemám potřebu se učit? Nevím jestli je to správný a nebo špatný.
 
29.5.2006
ahojky lidičky maturovala jsem před rokem a když se dívam na tyto řádky tak mi připadá jako by to bylo včera, hodně štěstí
 
29.5.2006
RADY
-PIJTE HODNE TEKUTIN ZELENY CAJ DOPORUCUJI JE TO VAŠE PALIVO SKUTEČNĚTO POMÁHÁ ČLOVĚK JE SVĚŽÍ
-POKUD JSTE HODNE NERVOZNI A UNAVENI NESOUSTREDENI TAK SI KUPTE NEJAKY PRIPRAVEK NA KONCENTRCI V LEKARNĚ,POMAHA ALE POZOR NEDAVAT NA VEČER , PROTOŽE PAK NEBUDETE SPÁT, POPŘ. KÁVA
-BREČTE- ULEVI SE VÁM URČITĚ
- SMĚJTE SE
-NEDOPORUČUJI ŽÁDNÝ ALKOHOL DEN PŘED MATUROU ZPOMALUJE TOTIŽ MOZKOVE POCHODY
-DOSTATEK SPÁNKU
-PŘESTÁVKY MEZI UČENÍM
-NEKONTROLOVAT KOLIK TOHO UMÍTE JE TO STRESUJÍCÍ
-KLIDNĚ ZAJDĚTE NA TYTO STRÁNKY SE UKLIDNIT ŽE NĚKTEŘÍ JSOU MNOHEM NA TOM HŮŘE NEŽ VY
-NEZAPOMEŇTE ŽE NEJSTE V TOM SAMI LETOS MATURUJE SPOUSTA LIDÍ A DALŠÍ LÉTA TO BUDE VÍC A VÍC
-BĚŽTE SE PROJÍT POMŮŽE TO NEJLÉPE DO PŘÍRODY A TEĎ JE PĚKNĚ
- NEJHORŠÍ JE DEN PŘED DNEM D
HODNĚ ŠTESTÍ PAK NAPIŠTE JSESTLI NĚCO ZABRALO, NEBO NAOPAK SELHALO

 
29.5.2006
TO ŽE BREČÍTE PAK MATÉ NÁLADU ŽE TO ZVLÁDNETE JE ÚPNĚ NORMÁLNÍ TAKOVÉ STVA MÁ SKORO KAŽDÝ DRUHÝ, JE TO REAKCE S NA VELKY STRES A TĚLO SE STÍM SNAŽÍ VYROVNAT NO A PAK UVIDÍTE TU ÚLEVU POTOM, S MATURITOU TO JEN ZAČÍNÁ.....
 
29.5.2006
Mě to čeká ve středu odpoledne,doufám,že předsedové komise budou unavený.Taky jsem dneska byla na zahájení a všichni jsou moc milí.
 
29.5.2006
Ahoj. Mě to čeká zítra a jsem uplně v pr...Dnes jsem byl na zahájení a rozhodně mě to nepomohlo.Musím se ještě dnes učit ale nějak už to nejde. Pořád brečím. pomoooct
 
29.5.2006
Asi jsem vás moc nepotěšila ale maturita, je pouze začátek na další zkoušky a zvyšuje se počet lidí s maturou a otevirají se víc bakalařských oborů na VŠ a všude přibývá na příjmačkách těch přiblblých scio- testů což jsou jinak řečeno testy logiky nic jiného a pro mnoho lidi je to těžké.TAkže maturou vše začíná v životě budeme zkládat dalekotěžší zkoušky než příjmačky na VŠˇzkoušky či matura.ALE VŠEM DOPORUČUJI APOŇ TROCHU UČTE SE NIC NENÍ ZADARMO UČITELÉ POMŮŽOU ALE KDYŽ NEVÍTE PODSTATNÉ VĚCI, A NEŘEKNETE ANI HLÁSKU TAK JE TO ŠPATNĚ. ASPON U NÁS TO TAK BYLO. ALE NEBOJTE KDYŽ TO ZVÁDLI JINÍ ZVLÁDNETE TO I VY!!!!pevné nervy hodně pití nealko, dobrý spánek, vybrečte se je to normální, běžte se projít do přírody, udělá vám to dobře a ještě něco POKUD NEJDE O 6IVOT JDE O H......
 
29.5.2006
Ahojky lidi ja maturovala loni minuly rok a bly to pro me docela stres k tomu jeste prijjmacky na vysku cely tyden jsem mela depku par dnu probrecela , snazila se varit zeleny caj jist gingo a odmaturovla jsem za 10, zitra mam zkousku a muzu rict jak srovnam 1 zkouska vyda na pul maturity a mam jich jeste 3 ale da se na to zvyknout jen se dobre obrnit a pripravit TAKZE PIJTE NEJLEPE ZELENY CAJ A K TOMU TREBA GINGO A BUDETE ASPON TROCHU SVEZI MI TO ASPON POMOHLO A DELAM TO I TED PRED ZKOUSKAMA, drzim palce a bohuzel musim říct ze MATURITA DNES PATRI MEZI ZAKLADNI VZDELANI.
 
28.5.2006
lidi v poho!svet neni postavenej na mature!!vim ze vam to nevymluvim,ale pokud ste ty ctyri roky nebyly ve tride za totalni magory,tak vam poradi.berte to tak,ze jim nejde o to,aby ste neudelalaly,ale prave naopak-uz jen proto,ze z toho maj lovky navic =) samy uvidite,ze jak to za tech par dni date,tak tady budete uklidnovat ten zbytek!ja to dal v patek-nerikam ze je to fraska,ty nervy si kazdej musi prozit,ale nebojte sa-ste proste zkouseny ze ctyr predmetu za jeden den a to s pomoci ucitelu-fakt v tom vic nehledejte!drzim vam palce!pak dejte vedet!Michus
 
28.5.2006
Ne to se fakt nedá zvládnout

 
28.5.2006
Bud v pohode!!!tam si vzdy na neco vzpomenes!!!!a navic,pokud jsi se fakt ucila,tak se to snad musi odrazit ve vysledku!!
 
28.5.2006
Víte,co je nejhorší???Že se jak debil učím -začala jsem asi měsíc před maturou,sice né moc intenzivně,ale nějakých pár otázek jsem se naučila a ted o svataku se učím intenzivně od rána do večera a krom toho, že si ni nepamatuju, všechno jsem zapomněla,tak mě bolí hlava a mám kvůli tomu strašné deprese.A pokud to neudělám,asi zkončím v blázinci,protože veškerá ta energie vynaložená do toho,stresy a jenom proto,že mě to nakonec nedaj???Mě je fakt psychicky uplně špatně a vážně už nic neumím.Jsem sama tak blbá???
 
28.5.2006
ja si jisty sem.....ze se vopiju
 
28.5.2006
já se tak strašně bojím, nejsem si jistá v ničem...
 
28.5.2006
Nechápu jak někdo může tvrdit, že MATURITA je fraška! A každej Vám tvrdí, že to určitě zvládnete. Tomu se nedá věřit!!!!

 
28.5.2006
:-((((((((((((()
 
28.5.2006
Maturanti!! klídek :) fakt se to dá zvládnout, sice to mám už rok za sebou, ale dá se to zvládnout fakt v pohodě, profesoři radí i když to nepotřebujete!!! je to i jejich vizitka, kolik lidí odmaturuje.. no stress!!! (jo, a jen tak mimochodem, jedna zkouška na VŠ je jako maturita a když máte 6 zkoušek za semestr...) takže hlavu vzhůru a dobře se na tu maturu vyspat :)))
 
28.5.2006
ahoj, maturovala sem ve střeedu 24.5.2006 ..šla jsem až odpoledne mezitím se dozvěděla jak nemile dopadli mí drazí spoližáci, co šli ráno.začínala sem něminou-ta byla v poho- za 2 měla být za 1, ale potom to přišlo já relativně v klidu, že štěstí na otázky se nevyhne omyl-nadrcených sem měla 24 otázek ze ZSV a já si vytáhnu 25, kterou sem si den před jen přečetla nejdřív se mi chtělo brečet jak je život nespravedlivej,ale potom sem tam něco řekla dokonce víc než bych čekala a takové detaily, které se mi vybavily by bohatě vystačily na jedničku, ale to, že sem se na potítku svěřila, že mám obavy, že nic neřeknu, mě nejspíše připravily o jedničku a dokonce i o dvojku no z češtiny taky špatná otázka a ...maturu mám sice za sebou, ale pracovně sem ji nazvala naprostou tragikomedií:((
 
28.5.2006
Lidičky, není tady někdo, kdo maturuje na 1. KŠPA v Praze? Lucka
 
28.5.2006
Jo, je to loterie...jenže mě je to houby platný, když jsem v životě nic nevyhrála. ;-) Lira
 
28.5.2006
děcka je to loterie..ono to nák dopadne..chjo doufám že jenom jedna pětka ať to není moc velký zklamání pro kámoše, přítele, mamuš, atd...
 
28.5.2006
TAk tak,já maturuju ve středu 13:30....A uplně nejhorší je, že začínám předmětem, kterej mi neleze do hlavy a ani mě nebaví-tedy dějiny výtvarného umění.Dnes dodělám děják a zdarec,učení poletí z okna.Jo-jenomže ve středu na 100% neodmaturju a já ho budu hledat po sídlišti.
 
28.5.2006
Hlavně to chce zachovat klid.Já se moc neučím a doufám že se to nějak zvládne. Snad jsem se něco naučil za ty tři roky. Dělám to dálkově a věřte že to je mnohem težší když se nemáte ani kdy učit a musíte makat.Už jsem si jednou zažil kolaps a teť si dávám sakra bacha.Držím všem pěsti a vy držte mě v úterý v 8:00.Díky
 
28.5.2006
Presne tak, hlavne klid.

 
28.5.2006
Zítra 7:45 prosím o minutu ticha...
 
28.5.2006
Na mluvnici kaslete, nejak to date.
 
28.5.2006
tak zitra 13:45......jestli to preziju tak pak napisu co a jak....
 
28.5.2006
Tak je neděle...teď sem si dopil kafe a asi se pudu na chvilku učit. Du ve středu v 9:15. Doma už rodiče připravuju na to, že du v září. Češtinu snad dam, němčinu možná, pak mam technologii...to už bude horší...no a potom stavbu strojů a z toho neumim ani ťuk. Držim všem co je to čeká palce! Obzvlášť těm, který maturujou taky ve středu! Pak sem napíšu výsledek... zatim čau a dejte si taky kafe! Pohoda jazz
 
28.5.2006
Lidi kaslete na to maturoval jsem pred rokem, ucil jsem se jako debil a mel jsem porad pocit ze umim velke prd, ale kdyz si sednete na potitko mozek zapne a myslite jenom a jenom na tu vasi otazku. Chce to jen klid a nebrat to jako maturu proste v poho o nic nejde kdyz se nezadari tak nebudete prvni a ani posledni tak to berte tak. Vim ze se mi to keca kdyz uz je po ale vy to date
 
28.5.2006
pěkná depka, maturiju ve středu...včera to na mě přišlo. střevní potíže, třes svalů atd. pokud se tam ve středu nepobliju, tak už nikdy. mám pocit, že v hlavě mám uplně prázdno.....
 
28.5.2006
lidi ja to mam!!!!prakticka-2,cestina-3,nemina-3,technologie-4 - to sem na to cely 4 roky s*al a o svataku sem se sprtal tak 3 hodky denne a kazdej vecir kalil.cestinu me celou nadiktovali a v technologii sem vubec nevedel o cem mluvim.na neminu sem se vubec nedival,ale okecal sem to zakladima slovickama.ucitele radili jak svina a to i ti,u kterejch bych to fakt necekal....tak drzim palce Michus
 
27.5.2006
muzu se pridat??maturuju v ve stredu a 2 predmety sem nevidela...
 
27.5.2006
Já jsem na tom zase strašně špatně s časem kvůli práci
 
27.5.2006
Musíme ale zabojovat. Já vím že je to těžký po tom co se ti stalo ale musíš mu dokázat že jsi šikovná. On tě určitě vidí

 
27.5.2006
To já nesklemu jenom svoji rodinu ale taky kamarády,kolegy z práce,všechny ve fitku a svoje sponzory
 
27.5.2006
neučím..já prostě nemám sílu, ted nedávno se mi zabil táta..a já už prostě nezvládám..fakt ne..maturita zasraná
 
27.5.2006
jo souhlasím s tou oslavnou sms..jako fakt ..prostě zklamu maminku, přítele, a já vím že mě budou utěšovat že v pohodě..ale takový to že to mám jistý..
 
27.5.2006
Ty se ale určitě učíš kdežto já na to kašlu. A u mě je to o to horší že když neodmaturuju tak mě vyhodí z práce a budu muset zrušit všechny naplánovaný akce ohledně předcvičování kde je maturita základ.
 
27.5.2006
mě to čeká ve středu(ta depkující zpráva) ale vůbec nic neumím fakt ne..ale to je všechno se vším..jen mě to příjde líto a prostě znáte to no..
 
27.5.2006
Já se snažím tu únavu potlačovat ale vím že tam asi v to úterý skolabuju. A jestli to neudělám tak to asi nepřežiju porotože na tu slavnou SMS čeká strašně moc lidí
 
27.5.2006
Kdy tě to čeká?
 
27.5.2006
Tak to já jsem taky uplně na dně
 
27.5.2006
psychicky jsem na tom hodně bídně

 
27.5.2006
je tu někdo na pokec? já vím že to není chat..ale kdyby tu náhodou někdo brouzdal? já jsem totiž v totální depce..fakt šílená únava

 
27.5.2006
A fraška to rozhodně není
 
27.5.2006
s tím by měli něco začít dělat ve školství. Takhle narušovat psychiku tolika studentů.Mělo by to být šetrnější.
 
27.5.2006
Tak jak vidím tak nás tady trpí víc. Já nevím jak se mám donutit k učení. Pořádmě něco vyrušuje.

 
27.5.2006
Jojo, bloknuti mozku znam:(Proste prekrocite hranici a i kdybyste chteli sebevic, nic tam nedate:(Jsem na tom stejne a uz se pripravuju, ze budu opakovat...Myslim, ze maturita neni fraska, ale pekna psychicka mucirna...Aspon pro lidi ze skol typu gympl apod.
 
27.5.2006
no je to všchno v pí*i
 
27.5.2006
ale to nehrozí, tak jindy...chjo..to mě taky m*dá
 
27.5.2006
no to by byl mazec.....koma tak pul roku
 
27.5.2006
a do toho kdyby mě někam vzali tak asi fakt umřu na zkolabování jater..
 
27.5.2006
jo sem se chtel zeptat....mam neco delat s tou mluvnici..?
 
27.5.2006
maturitak bude uplne mega..
 
27.5.2006
jasan, ať to dopadne jakkoliv, tak se bude blinkat..
 
27.5.2006
nejvic se tesim jak se konecne zprasim...
 
27.5.2006
těžce povzbuzující..
 
27.5.2006
taky dobrý:D
 
27.5.2006
u nás deset...
 
27.5.2006
hmmmmmm to je taky prekér.
 
27.5.2006
u nas na skole vyhodili tento tyden 4 lidi....mno nevim
 
27.5.2006
nedám to..:-(
 
27.5.2006
navic mam ruku v sadre....premyslim jak tam budu psat..

 
27.5.2006
no celkem jo...taky...
 
27.5.2006
tak víš co po tejdnu drcení, takovej lehčí výmaz mozku..
 
27.5.2006
:D
 
27.5.2006
oh my god:)

 
27.5.2006
omg?
 
27.5.2006
omg v pondeli..

 
27.5.2006
ty vole děcka...masakr
 
27.5.2006
ahoj lidi, hlavne nezmatkovat, ten svatak je horsi nez matura.
 
27.5.2006
no já maturuju v úterý a mám taky pocit že nic neumím :-( ale to je asi normální...hlavně mít štěstí na otázky ;-)
 
27.5.2006
já maturuju ve středu,celej svaták se učím od rána do večera, začala jsem se učit už 2 týdny před svatákem...a pořád nic neumím!!!Jak je to možné?Vysvětlí mi to někdo?Uměla jsem,ale zapomněla:-((
 
27.5.2006
Co to je za blbosti, že ti blokl mozek, důležitý je se uklidnit, taky jsem takle blbnul a při tom to vůbec nic nebylo.
 
27.5.2006
Mám svaťák, nemůžu se učit nějak se mi blokl mozek už mi nezbývá moc času a neumím vůbec nic. Co dělat?
 
27.5.2006
učit se, alespoň trochu, jinak je to celkem fraška.

 
27.5.2006
učit se!
 
27.5.2006
já nic neumím a to maturuju za 4 dny.Co mám dělat????????????????
 
27.5.2006
no děcka já mám schízovní stav, kdy už ani nejsem schopná psát, a to mám státnice na psaní na pc, šílenost, vygumovanej mozek, mrtě vám přeju ať máte štastnou ruku, je to loterie,..tak se pak ozvěte

 
27.5.2006
dá se nějak okecat AJ???.-(

 
27.5.2006
taky to mám za s sebou za 12...:) neni to zas tak tezky jak se rika...ale musite tam neco rict...oni hodne pomahaji...drzim palce..:)

 
27.5.2006
lidičky tak to mám 3,1,2,3 .. a to sem se učila možná tak 4 dny ;).. držím všem palečky!!!!
 
27.5.2006
já už to mám za s sebou, maturoval sem už 15.5. tak ted se jenom flákám...


 
26.5.2006
mam svatakkkkk...............a matiku neumim vubec..:((((((((..a jeste na VS :((...
 
26.5.2006
Tak to já jsem na tom teda hodně špatně protože já ani tu češtinu neokecám :-( každopádně vám dám potom vědět jak proběhne uterní ranní poprava.

 
26.5.2006
no jo takova cestina se da nejak okecat ale odborny techninicky predmety.... to zkratka kdyz neumis tak neumis.... mno co ja si jen pocnu
 
26.5.2006
jojo!!ja cj a zemak neotevrela a maturuju ve stredu:)))
 
26.5.2006
Tak jak vidím tak nám tady dost lidem hráblo. Já maturuju z češtiny,nemčiny,účetnictví a ekonomiky.

 
26.5.2006
heej!!!ja jsem ten samej pripad!!!presne:hrablo mi a ja se proste neucim...
 
26.5.2006
já mám svaták,pondělí až středa jsem se učila...pak mi najednou něco přeskočilo v hlavě(asi jsem se zbláznila) a od včerejška se prostě neučím.A to 2 předměty neumím,ani jsem je neotevřela.Nevím...
 
26.5.2006
to je vpoho kdyz se hrozne ucis,ja doost laxne!!!!!!a to mi chybi celej zemak!!!
 
26.5.2006
já dělám maturitu taky ve středu, učím se jak blázen, hrozně se bojím a myslím že nic neumím - prostě super
 
26.5.2006
jo a maturuju ve stredu
 
26.5.2006
ahoj,asi ti neporadim spis asi uklidnim a jsem taky mozna trochu rada ze nejsem sama..ja to mam v planu od zitra zacit:))a z ceho maturujes???
 
26.5.2006
Ahoj lidičky.Nemůžu se donutit se učit a pořádně se soustředit. Můžete mi poradit jak na to? Maturuju v úterý a ještě jsem ani nezačal.

 
26.5.2006
mě to tááááááááááááááááááááááááááááááák sééééééééééééééééréééééééééééééééééééééééééééé ten svaťák
 
26.5.2006
jo a ještě něco. Zemák je lehkej, ale na druhou stranu se na to zas až tak nesmíš spoléhat. U propadli lidi jen ze zemáku, ale to asi záleží taky na učiteli.
 
26.5.2006
no já si to celý zopakovala za den a něco, takže snad jo. Držim palce. a těš se na ten skvělej pocit, až to budeš mít za sebou.
 
26.5.2006
dekuku moc za radu!!!mne staci trojka a budu happy-ale jeste dotauek:stihnu to projet za den a pul??
 
26.5.2006
Ahoj, já jsem maturovala ze zemáku. a za 1. Moje rada je, nejdřív se naučit ty teoretický, jako je např. litosféra a tak. A pak jít na ty různý státy a číst si to nad atlasem a ukazovat si to tam. Až budeš na potítku a podíváš se do mapy, tak se ti to vybaví. Tak jsem ti snad trochu pomohla:)
 
26.5.2006
Pro toho nebo spíš pro tu (podle milí zlatí)...fraška je dramatický útvar čerpající z každodenního života, je plný nepravděpodobných situací a zápletek, prodchnut komičností, někdy dokonce až násilnou komičností.
Teď bych to řek takhle hezky, ale v úterý to na tý matuře neřeknu...:)
 
26.5.2006
ahoj lidičkové, taky se s váma chci podělit o své pocity, mám svaták, jdu na to ve středu, a je mi už teď zle, chce se mi z toho úplně brečet, maturuju z matiky, češtiny, účetnictví a ekonomiky..a příjde mi že neumím vůbec ale vůbec nic, jako kdy by se tam moje snaha za poslední dva týdny uplně vytratila, chjo chjo..a ještě dotaz v září jdu když rupnu z jednoho předmětu? a co když rupnu ze dvou?...krize:-(....Anet
 
26.5.2006
no ahojte,POTREBUJU mluvit s nekym kdo maturoval ze zemaku!!maturuju v utery a jeste sem s nim nezacal...vim,ze zemak je lehkej,ale opracdu me nevyhodej?mam na nej jen zitrek:((PORADTE!!!!!!!!!
 
26.5.2006
A radí ti učitelé?Pokud ne, jsem v prdeli.H.
 
26.5.2006
A radí ti učitelé?Pokud ne, jsem v prdeli.H.
 
26.5.2006
Ahoj.Jak to tak tady pročítám tak na mě jde fakt epka. Dálkově si dodělávám maturitu která mě čeká v úterý a díky práci mám na cel učení čtyři dny.Už jsem se ale smíříl se zářím a díky tomu jsem docela v klidu.To ale příjde.Přeji všem hodně štěstí a šťastnou ruku :-) Ahoj Tomáš Brno
 
26.5.2006
Tak ja uz to taky mam za sebou...udelala jsem to na samy jednicky...a to jsem 3 dny predtim doma jen brecela, ze nic neumim a nikdy se to nenaucim..fakt se toho nebojte, ja vim - ono se to lehko rika nekomu, kdo uz to ma za sebou..ale je to vazne v pohode, alespon teda u nas na gymplu..
 
26.5.2006
Stejně jako Petra P. maturuju z dějin výtvarné kultury a je to ten nejhorší předmět,kterej znám.Taky příští středu....Učím se, učím se,ale neleze to do hlavy.Pomooooc.Eva
 
26.5.2006
víte milí zlatí co to opravdu znamená slovo fraška?
 
26.5.2006
achjo,tak za 7 hodin...
 
26.5.2006
Mam to... a dokonce s vyznamenáním když si pomyslim, že sem se bála jestli to vůbec zvládnu, je mi do smíchu. Ničeho se nebojte. Sice to neni fraška, jak každej říká, ale neni to to nejhorší. Tak se držte pa šťastná Marusha :D
 
25.5.2006
taky to maaam!!!!!!!!!Ejchuchuuuuuu

 
25.5.2006
maturita je stejny jak kazdy zkouseni ve skole akorat vam ucitele jeste radej teda pokud to nejsou svine a nechtej vas potopit
 
25.5.2006
Jasné, aj ku mne prišli profáci keď som sa pripravovala a keď som niečo nevedela, tak mi to tam našepkali, aby predseda poroty nepočul :-)...naozaj...pomáhali a potom som to pri odpovedi povedala, čo mi nadiktoval...samozrejme, že som väčšinu vedela sama, ale nejaké tie tri slovká predsa neublížia...takže tí profáci sa naoooozaj snažili, ako len mohli. Katka
 
25.5.2006
cau tak tomam za sebou.je to v pohode ucil sem se kazdou otazku 10 minut a to sem se jeste vysral na aj.budte v pohode cus zdeno

 
25.5.2006
Navíc ještě všichni kamarádi, co dělali tuhle středu, maturitu udělali. A dva ze tří měli moc krásný známky! Moc jim to přeju, ale zároveň se bojím, abych nezůstala čekat až na srpen... :o/
 
25.5.2006
Matura mě čeká příští týden ve středu a mám z toho šílenej strach, zvlášť z jednoho předmětu, a to jsou dějiny výtvarné kultury.... Snad bud mít šťastnou ruku a vytáhnu si nějakou dobrou otázku... Držte prosím palečky... Mám pocit, že i když jsem se učila jak jsem mohla, nic neumím a nic si nepamatuji, a to mi brání v soustředění se na další učení a opakování.... Ozvu se, jak to dopadlo... Petra P.
 
25.5.2006
ahoj lidi,no nevim jestli me ma povzbuzovat nebo stresovat, ze jste to vsichni dali.kazdopadne vam gratuluju. mam tedka svatak, nervy v prcicich, nemate nakou radu, jak se prinutit ucit, kdyz me to proste nejde?ale pritom se toho jeste hodne potrebuju naucit. diiky
 
25.5.2006
Hale to zalezi na profesorovi. Ja sam mam maturitu pred sebou (za par dnu, brrrr) ale jednou sem byl u maturit a tam jedna holka fakt nevedela, na potitku byla hotova a ted k ni prisel jeden haaafo pohodovej prof (zlatej clovek, nejlepsi na skole, znam to sam) a naferovku ji to tam odvykladal ta jen stihala psat.
 
25.5.2006
PROSIM PROSIM,vy co už máte po matuře-docela mě zajíma,jestli vám učitelé pomáhali a radili, popř. diktovali slovo od slova na potítku.A taky-jestli je tu někdo takový,kdo si vytáhl otázku, kterou FAKT vůbec neuměl a přesto prosšel(jako že vám ten učitel poradil bo se smiloval)DÍKYYYYYYYY,Evík
 
25.5.2006
Já už taky nechci svaťák, je to ten nejdelší a nejhnusnější týden, jaký jsem kdy zažila.Už chci mít po matuře,doufám, že to udělám, pokud ne...tak alespon už nebudu žít v tý šílený nejistotě jaké žiju ted.A budu to vědět, že jsem blbá.
 
25.5.2006
hlava mi za chvili vybouchne. svatjak je fakt hrozna vec, chci to mit za sebou at to dopadne jakkoliv...
 
25.5.2006
ahoj vsichni..tak jsem se dozvedela dneska,ze jsem dostala z prakticke za 3..vubec jsem to nemohla uverit, myslela sem ze sem to nedala...ted budu mit svatak..no uvidime..:(..docela se bojim Matiku...:(((((...zatim..Hanicka
 
25.5.2006
děcka jaktože se všichni tak učíte a já se učím jen o svatáku..ty jo celkem mě schízujete.M.
 
25.5.2006
Já to nedám!!!Na 100%!!!Začala jsem se učit před 3 týdnama,tedka mám svaťák a učím se od rána do večera.Hlavu mám jak balón,ale vědomosti nikde!!Jak je to možný?Ročníkama jsem prolízala tak tak(nikdy jsem nedělala žádnej reparát-to zas ne),ale bylo to vždycky o chlup.Z písemné mám za 2....Jo,jenže je to prostě v prdeli, včera maturovala kámoška a prej jim radili.Co když nebudou mě radit?4 roky v hajzlu(pardon) a já se půjdu zabít,a to myslím vážně.Fak t si nic nepamatuju,kámoška si vytáhla Ruchovce a Lumírovce=samozřejmě,že jsem se je učila, ale už ani nevím, kdo tam patří.Pomóóc!!!
 
25.5.2006
máááááááám tooo, telekomunikace za 3, prenos signalu za 1, ekonomika za 1 a cestina za 2 :D:D:D
 
25.5.2006
Mááám praktickou!!!!!!! Nemůžu tomu uvěřit, mam za 1!!! ZA chvíli ze mě bude sestra!!! no nic, teď mě čeká svaťák :-D Zuzana
 
25.5.2006
ahoj abiturienti a vsichni, koho to jedte ceka!Mam to v kapse a sem stastna jak blecha, musim rict, ze to fraska ani nic podobnyho neni, zalezi na vas, jak ste delali nebo nedelali cely 4/8let,protoze pak,i kdyz nevite co rict, tak vas ucitel nakopne uz jenom proto, ze ste v jeho hodinach nedelali bordel!to je pravda.Musim rict, ze sem se fakt na maturu poctive ucila,prubezne celej ctvrtak a pak intenzive 2 tydny a vysledek- za 4.Ikdyz neni dulezity, jak to date, pro me je to zadostiucineni a je to fajn pocit. Takze drzim palce vsem, kdo jdou na to pristi tyden a vubec se nebojte, nakonec nejde o zivot
 
25.5.2006
lidi, jestli jste se na to úplně nevykašlali, tak si na potítku vzpomenete a učitel vám taky bude pomáhat ze všech sil. Vim to z vlastní zkušenosti. Ale je fakt, že nejdůležitější je mít štěstí!!

 
25.5.2006
včera jsem udělala maturitu! šla jsem tam s tim, že jsem se celej svaťák učila a víc to prostě nešlo. A dopadlo to skvěle! 1,1,2,3. Ještě mi to ale moc ndochází... držim palce!!
 
25.5.2006
Učim se sice od ledna,ale přijde mi že si nic nepamatuju,vlášť na ZSV...
 
25.5.2006
Tak a máááám to ale bylo docela brutální..sem se hodně zapotil a fraška to určitě není.
 
25.5.2006
Baruš,pokud se učíš už od ledna,tak to zmákneš levou zadní!!!!!!!
 
25.5.2006
Máte nějaký šťastný tipy?Třeba jakou rukou mám táhnout?Jak naznačit profesorovi,abysme popojeli?Bára
 
25.5.2006
Ahojky lidičky!Učim se už od ledna,ale přijde mi,že sí nic nepamatuju a že tam všechno spletu.Napište mi někdo něco povzbuzujícího,prosím!Bára
 
25.5.2006
Ja som sa bála včera chémie, lebo predvčerom som sa učila len filozofiu a na chémii som si vybrala enzýmy, Markovnikovo pravidlo a chemickú rovnováhu, jediné čo som si predtým doma pozerala bola tá rovnováha, takže tie enzýmy a pod. som rozprávala z placu, čo som si pamätala, ale vidíš, mám 1. Veľmi je dobré učiť sa priebežne počas roka. Z bioly som mala koreň, stonka, list, kvet, plod a mám tiež 1 :-)...Veľa šťastia, biológia je fakt v pohode. Katka
 
25.5.2006
Ahoj katko,moc moc gratuluju....ja jdu ve stredu-chci to mit za sebou!!!!bojim se moc biologie!!!
 
25.5.2006
Tak ...mám 2,2,1,1,1 ... Super že...ach, tak sa teším...dneska ideme do reštaurácie...Katka :-)
 
25.5.2006
Tak ja na to jdu asi tak zhruba za dve hodiny:-(
Káča
 
25.5.2006
3 vety? tak to pronesu jeste po ceste z potitka....to tam pak tam budu jen tak necinne sedet? :) tyjo,docela se bojim toho ticha- 15 min je dlouha doba...
 
25.5.2006
Lidi musíte vědět od každý otázky aspoň 3 věty. Jestli to umíte tak budte v klidu v pohodě to dáte. Ale když se nějaký nenaučíte tak to většinou jako zákon schválnost si vytáhnete tu co vůbec nedáváte. Já už to mám za sebou a v životě bych to nechtěla už zažít. Zítra du kalit na maturiťák. Tak gratuluju těm co už to mají za sebou a vy co ještě ne tak se nebojte to dáte.
 
25.5.2006
hmm tak jo no,zejtra me to ceka...umim 10 otazek do CZ -jaka je sance ze si vytahnu jednu z nich? :-)
 
24.5.2006
gratuluji! náhodou krásný známky..tiše závídim:-(
 
24.5.2006
tak já jdu na to zejtra a zatim sem celkem v klidu, ale uvidím jak to dopadne pak dám vědět. Všem držím pěsti:)
 
24.5.2006
Ahoooojky všem...tak jsem odmaturovala přesně před čtyřma hodinama a jsem maximálně happy!!! Nikdo se nenervujte...je to fakt zbytečný. Já jsem měla nervy úplně v pr....Je to fakt hodně o štěstí...Neučte se všechno do posledního slova...Hlavně musíte vědět od každý otázky trochu. Pak to zvládnete. Věřte si!!! Jsem si myslela,že mě profesoři potopí a vůbec...pomáhali. Jsem celý čtyři roky procházela,že jsem byla ráda,že jsem prošla a teď jsem sice neměla samý jednušky,ale dvě trojky,dvojku a čtyřku a jednu samotinkou jednušku...ale jsem za to moc ráda. Držím všem pěsti...pááá
 
24.5.2006
protože jste divná škola..ne sorry. to zvládneš budeš alespn chytrá:-).Mišule..heled já to nedám ani z těch pěti co dělám já
 
24.5.2006
ahoj závidím všem, co už odmaturovali, mě to čeká v pondělí a skoro nic neumím. Mám z toho docela strach.
 
24.5.2006
No, já maturuju až za 14 dnů, takže mazec!!!! A maturuju z 10 předmětů!!!!(děj, zemák, čj,lit, nj(50 ot.),cest.ruch, účto, eko, práwo, manegment, marketing...)no mazec!!! Asi se z toho se....!!! Proč každá škola maturuje ze 4 předmětů a jenom ta naše( Obchodní akademie a Hotelowá škola Turnow) maturuje z tolika??? Může mi to někdo wysvětlit????? Ptáček.
 
24.5.2006
tak jo,v pátek jdu na to.to dám to musim dát jinak se asi po.....kdyby mě tam chtěli vidět ještě v září tak bych se asi zbláznila...u nás myslim zatim nikoho nevyhodili,ty se kerejma to bylo nahnutý šli v pondělí a dali tak.tak já přece musim taky!!!vanilka
 
24.5.2006
11..a fraška to neni...je to loterie štěstí...nic víc..
 
24.5.2006
Ahoj andy!!GRATULUJU!!!maturuju ve středu za týden...intenziveji se chci zacit ucit od zitra...stihnu to?:))nepotrebuju jednicky:))
 
24.5.2006
ahojte,tak dneska se ze me stal clovek se stredoskolskym vzdelanim zakoncenem statni maturitou...osvobozujici pocit...mam vyznamenani,celkem jsem maturovala za 4....neprestava me to fascinovat,ale je fakt,ze jsem tomu dala fakt hoooooodne casu,hooooooodne nervu,hoooooodne slz a malo jidla,vzhledem k tomu,ze dneska jsem jedla poprve po trech dnech....je to kazdopadne lepsi nez se zda,ale chapu ty,kteri to maji jeste pred sebou...svatak je hodne kruty obdobi,ale ten kdo nepodceni pripravu,se de facto nema ceho bat...tak se mejte a smejte:)andy
 
24.5.2006
Na to, že jsem se o svaťáku skoro vůbec neučila, anglinu jsem viděla jen večer před dnem D, tak to dopadlo haluzově výborně..dala jsem to za 5..:-D Jinak si myslím, že je maturita docela FRAŠKA..fakt!!:-)Všichi pořád stresujou, ale vůbec to není taková hrůza..:-) Joudylinka*
 
24.5.2006
no matiku jsem ani neviděla, u účetnictví ani nevím zadání otázek, ekonomikářka je prej hustá, hlavně toho je jako svin, a z češtiny jsem si to projela, ale nevím jestli to bude stačit už tam mám pětku ze slohu..no ehm jestli to dám já, tak se zázraky dějí a dáte to všichni!

 
24.5.2006
MICHUS jak se tesis na patek odpo? :-)
 
24.5.2006
tak drzim palce adej vedet kjak to dopadlo??a jak dlouho ses ten zemak tak ucila..??nekery otazky viz.litosfera,zeme jako vesmirne teleso atd...to je hnus!!!a zjistuju ze ani neumim hledat v atlase..takze to bude docela prdel..Kaja
 
24.5.2006
Ahoj Kajo, ja sem jeste nematurovala, zitra me to ceka... kazdopadne zemaku sem nedala ani ty dva dny, takze se uvidi, jestli to staci:( pomooooc, se bojim!
 
24.5.2006
Ahoj Kajo, ja sem jeste nematurovala, zitra me to ceka... kazdopadne zemaku sem nedala ani ty dva dny, takze se uvidi, jestli to staci:( pomooooc, se bojim!
 
24.5.2006
Ahoj Kajo, ja sem jeste nematurovala, zitra me to ceka... kazdopadne zemaku sem nedala ani ty dva dny, takze se uvidi, jestli to staci:( pomooooc, se bojim!
 
24.5.2006
a na jaky skole???
 
24.5.2006
to by vám fakt museli ti učitelé pomáhat, u nás denně v průměru šest nedá

 
24.5.2006
nekvákejte že to je fraška!

 
24.5.2006
Zas uplna fraska to neni ale je to lehci nez se to zda.kuba
 
24.5.2006
Ja jsem dal zemaku den a stacilo to na 2.A pred tim jsem tomu moc nedal. takze se nemusis bat.Hodne se da vycist z mapy napr prumysl i zemedelstvi nekde je i obyvatelstvo.Kuba
 
24.5.2006
Všem moc moc moc gratuluju!!!me to jeste ceka ale mam zavaznej dota:vsichni pisete jaka je to fraska...je to opravdu tak??a potreboval bych mluvit s nekym kdo maturoval ze zemaku...naucim se to tak za 2 dny-s tim ze za 3 mi staci?:)))dik moc Kaja
 
24.5.2006
Ja maturuju zejtra a docela se dost bojim sice snad umim skoro vsechno ale stejne sem na prasky, protoze u nas to vyhazujou jak na bezicim pase
 
24.5.2006
Lidi povim vám, že to vykalení,je na celý matuře nejlepší!
 
24.5.2006
Ted sem se vrátil z kalby, včera v utrrý sem to dal 4,1,2,1 What a hell! Se, strašně rád že to mám za sebou. Přeju všem, ať ot dají!
 
24.5.2006
2,1,1,1 - a to jsem dnes prisla do skoly se slzama v ocich. Nepamatovala jsem si nic a neverila, ze to muze dopadnout dobre. :o) btw: neni to fraška, ale je to jednodušší, než se zdá
 
23.5.2006
Já se mám, já to mám :o) 1,2,3,3 :o))) včem gratuluju a přeju hodně štěstí...
P.S.: zdravím krnovský gympl* Carnal
 
23.5.2006
Lidičky moje já to prostě máááááám a s vyznamenáním a to sem si vytáhla ne moc dobrý otázky. Učitelé radili jako blázen. Mám z čj 2, praktická 2, eko 1, uce 1, aj 1. A to sem se aj vůbec neučila a jen o svaťáku čj a uce. Do eka sem 5 otázek nevěděla. Su nejšťastnější. Přeju hodně štěstí.
 
23.5.2006
maaaaaaaam tooooo!!!!!! 4,3,2,1 :-))))) nic moc,ale vzhledem k nulový přípravě,tagže to bylo z voleje,pohoda:-)Profesoři nebyli jak profesoři,ale jako tvý nejlepší kámoši...úplně jiný než při výuce
 
23.5.2006
Mame moznost sami si vyrobit ty cisla, ze kterejch se losuje (jako ty karticky s cisly 1-25) a samozrejme bysme to chteli cinknout, jak to ale udelat, aby to vedeli jenom ti zasveceni a ne zkousejici? :-)
 
23.5.2006
hele pavle potej ale neukazem ti je tu radost ti neudelame
 
23.5.2006
Kačeno přestaň tady vyvádět a mazej se učit když máš čas čumět na internet místo opakování tak to tak hrozný nebude že jo hysterko!!!!!!!!!!!!! V opačnym případě běž na Nuselák.
 
23.5.2006
Haaaaaaahaaa, ja mam za 2 2 2 3 a byla to pohoda -)
 
23.5.2006
JAAAAA neviem filošku...pooooomoc.....ja juuu nevieeem. Vôbec. Ach, ľudia, čo mám robiť ????? NiEEEEEE...ja nechcem maturova. Dneska som po 2 dnoch mala zasa hysterický záchvat. Ja tam nchcem ísť. Katka
 
23.5.2006
Hurááá, mám to...vyznamenání. čj 2, eko, aj, dějepis za 1...jsem fakt happy, učitelé strašně moc pomáhali, usmívali se, radili..i ty největší hajzlíci byli fakt v pohodě..držím palce
 
23.5.2006
Tak to mám i s vyznamenáním, ale bylo to dílo náhody. Táhla jsem si neskutečně dobrý otázky. Holt štěstí, no=)
 
23.5.2006
Pro člověka, co reagoval na Evajs: Všechny otázky byly nad č. 10. v čj17,biola19 a ekonomickej blok24. dala jsem to z placu, oprašovala jsem učivo za ty roky. A hlavně zkoušející byli božííí...
 
23.5.2006
tak lidi mam to za 3 3 3 1!!!!!!!!!! huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zuzka

 
23.5.2006
uz ani nejsem schopnej to napsat bez preklepu =) M
 
23.5.2006
celou dobu v pohode a dneska to na me padlo.v patek se tam pudu o neco pokusit,ale nevim nevim.ama nervy nadranc a nejsem schopnej vnimat uceni a i kdyz jo,tak se to z ty mi plice stejne vytrati =( MICHUS

 
23.5.2006
ja uz to chcu mit taky zasebou =(
 
23.5.2006
no jasný u nás dneska další čtyři, včera neudělali taky nechápu už nic je mi z toho zle

 
23.5.2006
Ja neviem filozofiu, sa mi to tak pletie...ja ju vôbec neviem a chémia...veď to je hrôza, sa ma opýtajú na nejakú prípravu látok...a organickú som si zatiaľ ešte ani nepozrela. :-(
Katka
 
23.5.2006
Z ktorej si školy, tam, kde už vyhodili tú polovicu...to tam máte akých učiteľov alebo žiakov ? Katka
 
23.5.2006
Lamka : Pozri, ja som si vytiahla otázku, z ktorej som vedela akurát tak gramatiku a práve tú literatúru som si nepozrela...a vyťahovali to tam zo mňa ako z chlpatej deky, som hovorila to, čo som si pamätala z minulých rokov. Ešte mi aj tak radili, že povedali časť názvu diela a ja som ho doplnila, napr. Mŕtve........duše. Chápeš? A dostala som 2 :-) Katka
 
23.5.2006
Tak začínám mít pěkně velkej strach dneska u nás vyhodili polovinu:(
 
23.5.2006
No já jsem ouplně na prášky. Začal jsem se pořádně učit až o svaťáku. Zítra maturuju a dneska si dávám pauzu. Literaturu vůbec nedávám. Umím jen přiřadit pár autorů a k nim sem tam nějaká díla. U některých vím i obsahy :)) držte mi palce... Lamka
 
23.5.2006
Dík za podporu Katko:-)
 
23.5.2006
...Katka
 
23.5.2006
Huraaaaaaaaaaaaaa...

Z biológie mám 1 a zo slovenčiny 2.......

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
23.5.2006
Fraska to rozhodne neni!!!!!

 
23.5.2006
Tak to mam v kapse:)
 
23.5.2006
asi se pobliju..:-(
 
23.5.2006
Držíme ti paaaalceeee, do toho...
 
23.5.2006
Nestačí, naozaj, tie prvé dni sa ani nedokážeš tak veľmi učiť, až tie posledné sa rozbehneš, lebo ti už potom prihára. Ja som sa naučila cez ,, svaťák " asi 5 otázok dokopy a potom cez víkend všetky, proste to nejde. Možno, že si iný typ...isteže je to rôzne. Ale cez svaťák sa dá už naozaj len opakovať, učiť ťažko...možno, že sa nejaké tie otázky naučíš, ale čo máš v hlave, to sa už moc nezmení. Katka
P.S.: Celý ten týždeň aspoň mne osobne išiel naozaj pomaly...fakt som sa čudovala, lebo inokedy sa učím celý deň a naučím sa naozaj málo a napr. aj teraz
som sa naučila ( zopakovala ) 7 otázok za 2 hodiny...takže to ide hroooozne pomaly, akoby ten týžden trval mesiac.
P.S.: Veľa šťastia a pevné nervy pri maturitách. Katka
 
23.5.2006
Ve ctvrt na dve si taham prvni otazku...Drzte mi palce...ikdyz to je zbytecny...umim hovno a tak to asi nadosmrti zustane...jdu opet na zachod:-/ Cau
 
23.5.2006
staci svatak na ucení??
 
23.5.2006
...oprava...filozofia sa mi pletie, sociolófiu a psychológiu ešte ako tak viem. Katka
 
23.5.2006
Ahoj, zajtra mám chémiu a nosku...držte palce, psychológia sa mi fakt pletie, ale ževraj okrem našej učky, ktorá tam skúša to tú zvyšnú porotu vôbec nezaujíma...takže mám šancu, teraz už netrpezlivo čakám na výsledky zo včera...ach, ľudia...dúfam, že na chémii nebudem musieť robiť nejaké lab. cvičenia, lebo to s našou školou potom nedopadne dobre. Raz som omylop dala do prasknutej banky kyselinu sírovú a dala zohrievať. Ešte že si to všimla učka, inak by to tam vybuchlo a kyselina by sa rozpŕskla na všetky strany, aj na nás...:-) Katka
 
23.5.2006
Cusky lidi....mam to za sebou...za 3,2,2,2....jsem ŠŤASTNÁ!!! jdu kalit....a nebojte se....ty nervy za to nestojí...MATURA JE FRAŠKA!! :-) (no teď se mi to říká) :-)
 
23.5.2006
EVAJS : kdyzs to mela precteny jen po desitku to znamena ze ti to vyslo a dostalas otazky jen po tu desitku nebo jsi to sla z placu?
 
23.5.2006
1 2 2 4...fyzikaz je zidovskej zkurvysyn (nejsem antisemita...)
 
23.5.2006
někdo září, někdo v září...
 
22.5.2006
Taky se musím pochlubit, že to mám. 1,2,2,3 Profesoři pomáhají, jak můžou, ale musíte zkrátka něco říct, je jasný, že jen tak vám to nedají. Jako frašku bych to rozhodně neviděla. Dneska to u nás dva lidi neudělali. Zdrávím Heroldovy Sady :-)
 
22.5.2006
Zdravím, lidi, ničeho se nebojte, ale zároveň to rozhodně nepodceňujte. Nejhorší je ten stres těsně, než tam máte jít. Pak až tam příjdete a uplne jste se na to ne nevykašlali tak to z vás spadne. Přeji mnoho úpěchu. Petr
 
22.5.2006
Ježiš, když to tak po sobě čtu, je to samej překlep, ale jako čerstvě odmaturovaná a vodkou svlažená si to možu dovolit ne??? zase Evajs:-):-) :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
22.5.2006
Ahoj lidi, fraška to rozhodně není, maturovala jsem dnes a mám to v kapse:2,2,2,1:-)Okruhy do všech předmětů jsem měla přečtený a to pouze po desítku. Nestíhala jsem,svaťák jsem prozvracela a probrečela:-(. Vyučující v nás živily ten stres, a nakonec byli u maturit jako beránci, byli moc fajn a pomáhali jak se dalo!!!Ale svaťák byl fakt středověk. Přes to všechno: mááááááám to v kapse!!!! Ať žije Franta Zbóža!!!!Farantišku Děkujem!!!! Jinak všechny zdraví a pevné nervy přeje Evajs:-)chlastááááááme!!!!!
 
22.5.2006
děcka nechci strašit, ale začínám bejt alergická na hlášky typu jooo jednou jsem si to o svatáku přečetl a mám za jedna, nebo učitelka to fakt všechno řekne za vás, že tě uplně navedou, a že to je fraška..dneškem u nás začli maturity už čtyři lidi neudělali z 16, a nebyli to žádný hovádka který by s tím počítali..nevím nechápu..jsou to hrozný krávy ty naše učitelky..tím zdravím ten náš debilní ústav!!!
 
22.5.2006
Ja som si tiež vybrala zo slovenčiny práve to, čo som nechcela, respektíve čo som si ani nepozrela, ale som si na to postupne pri tej odpovedi spomínala...ako tak. Naozaj učky pomáhaly ako sa dalo, pýtali sa a ťahali to zo mňa ako z chlpatej deky, ale nakoniec dačo vytiahli, takže v poho...Katka
 
22.5.2006
Lidi, mám to taky 3, 3, 2, 1!!Ale je to docela stres :(
 
22.5.2006
tak ja to mam taky....vyahla sem si vsechno co sem nechtela..hruza ale prosla sem..:) a to ze z vas nervozita spadne hned po prvnim predmetu??? spis tak u posledniho...ale myslim ze az tak narocne to neni..vsem hodne zdaru!!

 
22.5.2006
Ja som vedela lepšie ,, mluvnicu " ako literatúru :-) Katka
 
22.5.2006
lidičkyyyyyyyyy, já jsem ji udělala a ještě k tomu s vyznamenáním. I am so happy. Dělala jsem ji dnes ráno. A moje dojmy?? jako takhle, je to fraška, ale to Vám bohužel dojde až potom. Den před tím jsem se klepala jako ratlík. Ale veškerá nervozita z Vás už ráno spadne. Jste už smířený s tím, že to nějak dopadne. Jo a s tou mluvnicí to u nás bylo tak, že to naše učitelka nakousla a když viděla, že ji neumím tak od ní elegantně přešla zpět k literatuře:)). šťastná maturantka. Držím všem palce.
 
22.5.2006
Mluvnice je jenom chvilku na konci.

 
22.5.2006
U náš se dneska ptali na mluvnici tak 5 minut před koncem. Ale skoro nikdo se ji neučil.
 
22.5.2006
Jak je to s mluvnici? Ptaji se na ni vzdycky? Ptz ja tim fakt nehodlam ztracet cas :-)
 
22.5.2006
Já maturuju. Ted mě volali kamoši že to dneska všichni udělali. A kamoška se neučila vůbec anglinu a vytáhla si EU a dostala za 2. Tak ja to fakt nechápu
 
22.5.2006
lidi kdo tady maturuje zejtra??????

 
22.5.2006
tak to ja chci taky ale myslim ze to stejne neudelam vubec si neverim
 
22.5.2006
Já du taky zítra a teď se učím anglinu ach bože ať už je zítra touhle hodinou mám strach hroznej
 
22.5.2006
cus lidi ja jdu zejtra jsem uplne vysinuta a zacinam se hrouti, jelikoz umim tak pulku. jsem zvedava jak to dopadne. zuzka
 
22.5.2006
Ahoj, dneska som mala biológiu a slovenčinu, Zatiaľ je isté, že som zmaturovala, ale ešte ma v stredu čakajú 3 predmety...z biológie som si vytiahla koreň, stonka, list, kvet a plod...a zo slovenčiny, ruská a česká realistická literatúra a priraďovacie súvetie...celkom dobre, ešte uvidím. Zajtra mi to dôjde mailom. Ach, aj by som sa tešila, že to už mám za sebou, ale...Tak sa majte, a verte mi, ZMATURUJETE v pohode ...Katka
 
22.5.2006
Lidičky já teda du až zítra ale kamoši mě psali že je to v pohodě že strašně moc radí. Musíte ale na potítku říct učitelce že si teď nemůžete vzpomenout a ona vám pár věcí nadiktuje. Prej je to v poho tak doufám.
 
22.5.2006
Stay cool!
 
22.5.2006
Lidičky, všem držím moc a moc palečky...prožila jsem si to loni je to fakt psycho, ale zvládne to každý stačí si to o svaťáku přečíst a profesoři pomůžou....Tak se držte! Jájik
 
22.5.2006
cus vite co je nejlepsi?kdyz vam daj zadani mat. otazek z cj onemocni vam vazne ucitelka a vy se dva dny pred maturitou dozvite ze sou uplne jiny mat. otazky
 
22.5.2006
ja se zblaznim

 
22.5.2006
heej!!!!!to je psycho!!!!!!to je ale uplne k placi,my se tady drtime neco,co za mesic uz nebudeme umet!!a to vsechno kvuli blbymu caru papiru!!!!!!!
 
22.5.2006
už mi kamarádka psala, že jedna holka nedala z účta, a to dneska začli!
 
22.5.2006
dostal se tu někdo do fáze jako já, že už mu je jedno jak to dopadne hlavně už ať to skočí? ... mě už to totálně s*r*...Miša
 
22.5.2006
cau ucit se je psycho ja mam svatak a neumim se vubec ucit vydrzim to tak 2 hod denne a pak musim delat neco jinyho ale doufam ze to zvladnu a vy taky

 
22.5.2006
nazpamet se jazyk nema cenu ucit,to mi ver!!!!!!!
 
22.5.2006
mam problem nevim jestli se mam ucit aj na zpamet nebo ne maturuji z ni jenom 7 minut
 
22.5.2006
ucil sem se tri dny a mam to za 9
 
22.5.2006
ČAU!!!!!!!GRETULUJU!!!!!!!!!hele a jak dlouho ses učil a za koli k to máš?????????????
 
22.5.2006
maaaaaaaaaam to.maturita je fakt na hovno ten stres a tak dal ale de to ucil sem se jenom tri a je to v poho tak se mejte du chlastat.Hodne zdaru

 
22.5.2006
tak uz jenom 3 dny a du na to jako posledni.doufam ze to vsichni udelate

 
22.5.2006
Ach joooo, lidičky všem kdo maturujete držím palce, mě to čeká zítra....přijde mi, že nic neumim, všechno se mi to plete....M.
 
21.5.2006
Na to, ze se budou koukat na znamky za 4 roky se nespolehejte...jde o to, co umite v danej okamzik.....No ja jdu 30.5 a mam svatak...hruuuuuza. Nejde mi se ucit a umim jen 7 otazek z Cj
 
21.5.2006
Na AJ se vykašlete tam to chce jenom trocha přemejšlení a něco se snad vymyslí...i kdyby to byly uplný blbosti tak učitelé budou rádi že aspoň něco říkáte. Důležitý je ale pořád mluvit. Držím všem palce
 
21.5.2006
ja ve ctvrtek jako posledni a umim 1 otazku z aj takze dobry
 
21.5.2006
ja ve ctvrtek jako posledni a umim 1 otazku z aj takze dobry
 
21.5.2006
Taky MUNI?
 
21.5.2006
chm, dostala jsem se na vejsku, ted tu maturu udelat musim -)
 
21.5.2006
Pavlíku, nějak tě opustila Můza. Opakuješ se. Zdraví Brno. Lira
 
21.5.2006
Dáme to všichni sme přece dobří uvidíte a žádnej strach. Pavel je pouze opožděné dítě které nikdy nezažilo a ani nezažije strach z maturit. Komise je strašně hodná a všem pomůže. Tak žádný strachy. Majda
 
21.5.2006
Lidičky, zítra maturuju. Hrůza mám pocit, že nic neumim. no, bude to bezesná noc. Asi nepůjdu spát a budu si to všechno opakovat, abych si byla zítra jistější. hrozně se bojim okna. bojim se , že tam budu sedět a zírat na ně a nic ze mě nevypadne. Všem kdo zítra maturujou držim palce. mně je prosím držte taky:). Díky
 
21.5.2006
Lidi to chce klid. Já osobně to tam pudu v úterý jenom zkusit a připravim se na září.
 
21.5.2006
Já sem z obchodky a taky doufám že to zvládnu. Nevím mě se anglina nejde naučit. Spolíhám na to že řeknu něco z toho článku a taky na to že se budou dívat na známky za 4 roky.
 
21.5.2006
jsem z prumyslove skoly textilni.. Otazek z ekonomky mam 50, kdybych jich mela jen 25 , bylo by to v pohode... 50 otazek ze zbozi a osm z chemie, 25 cestina kterou se ted ucim a 25 anglina ze ktere umim snad prvni tri otazky .. Chjo, doufam ze to vse
dopadne dobre...
 
21.5.2006
ja nu napriklad uz zejtra....a moc dobrej pocit z toho zrovna nemam..:-D mam pocit ze nic neumim..ale co snad to zvladnem vsichni...
 
21.5.2006
a můžu se zeptat z jaký seš školy? Jestli nechodíš se mnou na školu. Připomínáš mi děcka z naší třídy. Já du taky v úterý a neumím skoro celou anglinu a tak 4 otázky do eka. Ach jo. Už to chci mít za sebou. Napiš
 
21.5.2006
ja jdu v utery a neumim polovinu ekonomky a celou anglinu ...
 
21.5.2006
Mužu se zeptat kdo maturuje v pondělí nebo úterý umíte všechny otázky? já du v úterý a mám strach jako prase. Doufám že snad na 4 něco vybliju. ale mám šílenej strach. Napiště Markéta
 
21.5.2006
ahojte,všem kdo tent týden maturujete držím moc moc pěsti!!!!!!držte se a pak dejte vědět jak to probíhalo!!!já mám ještě svatak a celkem bych uvítala,kdyby jste se svěřili ak moc jste se připravovali....
 
21.5.2006
Katko souhlasim taky mam pěkný nervy a budu rada aspoň na ty čtyrky:)
 
21.5.2006
Nevim kdo si Pavle ale seš pěknej idiot! Asi nevíš co to je stres z maturity, ale my co nás to od zejtřka čeká to víme až moc dobře. Takže nám všem držim palce a mě je držte zítra. Díky Helena Praha
 
21.5.2006
Katko a kdyze maturujes???
 
21.5.2006
Oprava zo slovenčiny viem 6 z 21, z biológie viem 12 z 30, ale to mi asi nepomôže, že ? Katka
 
21.5.2006
Ja idem zajtraaaaa...a niiič nevieeeem. Sakra, z biológie viem len 12 otázok a zo slovenčiny 6 z 30...moje nervy, čo mám robiť. Okolo 12.00 som mala hroznu depku, skoro som sa rozplakala a nevedela som, čo sa mám skôr učiť. Teraz je to už trocha lepšie, fakt, ale aj tak mám hrozný strach. Naozaj mi postačia samé štvorky, len nech ma pustia, prosíííím. Ja neeeechcem prepadnúť :-( Katka
 
21.5.2006
no to bude :o) už se taky těšim jak se tam nasměju
 
21.5.2006
hoja lidi!tak v pátek du jako poslední-nevim esi to je dobre nebo ne,kazdopadne sa neda rict,ze bych neco umel.cestiny umim tak polovic a z technologie tak pet okruhu - to jich je 90. no bude to prdel =) jo a Plevle z Praglu, SES MAGOR
 
21.5.2006
tak lidi, zííítra :o)
 
21.5.2006
chjo,jdu ve čtvrtek jako úplně poslední,a nevim,jestli se mám jít oběsit,nebo se radši ještě něco naučit:-))
asi jim to tam na tom potítku pěkně pozvracim a pak omdlim:-(((
sem hroznej nerv!!Alca
 
21.5.2006
chjo,jdu ve čtvrtek jako úplně poslední,a nevim,jestli se mám jít oběsit,nebo se radši ještě něco naučit:-))
asi jim to tam na tom potítku pěkně pozvracim a pak omdlim:-(((
sem hroznej nerv!!Alca
 
21.5.2006
Tak prijimacky na vysokou mam za sebou, aspon neco. Delala jsem Scyjo testy :-) z fyziky, biologie, OSP. Abych pravdu rekla, kdyz jsem videla otazky z biologie, musela jsem se zasmat. Bohuzel mi nevysel cas na pripravu, takze jsem si to tam sla jenom zkusit. Ale muzu vzkazat vsem, kteri se chystaji na Ostravskou fakultu, zdravotne socialni>> da se na to naucit, neni to zase tak hrozne.Takze pristi rok zase :-)))
 
21.5.2006
Pavle ty jsi strašně vtipný vždycky se musím strašně smát těm hovnům co tady píšeš. Ale ty bouhužel nevíš co je to strach z maturity. Ty jsi měl v životě možná strach dodělat základní školu. Ale ani to se ti bohužel nepovedlo. Jsi nejtrapnější a všem jen pro smích idiote. Lucíííía
 
21.5.2006
Prdeeeellll...zejtra du na radu. Je to v pr....
budu si neska opakovat Cj a jinak na to jebu... snat to nebudou svine a nechaj me prolizt.zdarec
 
20.5.2006
vzkaz pro Pavla z Prahy : jak je videt..ty si tu kazdy rok ,abys sedel na prdeli,cumet do PC a kritizoval ,a jak rikas..jeste chodis kritizovat nekde jinde..oh la la...nemas neco jinyho na praci, co?..nebo jsi sam takovej zoufalec...hehehe..no jo..hehehe...sorry..ale jses fakt ubozak..Jinak pro vsechny : maturuju az za tyden..a mam docela strach..no..kdo by nemel ze..to uz prece k zivotu patri, psali jsem praktickou cast, a dozvime se znamku az tesne pred svatakem..hm..stale doufam ze aspon budu mit 4..ale...no nic..dam vam vedet..zatim.cus...
 
20.5.2006
Zlatíčka držím Vám všem pěsti ať to příští týden uděláte. Markýtka
 
20.5.2006
Ty jsi vtipný pavle. No je takhle mluví ti co sami od maturit vyletěli nebo v tvém případě se tam ani nedostali že? Máš s tím zkušenosti tak to běž vykládat spolužákům ze zvláštní a ne nám. Nazdar
 
20.5.2006
ja maturuji v utery. Maturuji z 50 otazek z ekonomky, z 50 otazek ze zbozi ktere zahrnuje 8 otazek do chemie, 25 otazek do cestiny a 25 do angliny. Je to tedy fuska a mam strach, vlastne nemuzu nic pozrit- neprijemne stresove obdobi .Ale nemohu se dockat te extaze z toho ( tedy jestli udelam ) az budu maturu mit.
Hodne stesti vsem
 
20.5.2006
Pavle seš trapnej jak moje bába. Ty umíš fakt lidi podpořit. To svědčí o tvé nulové inteligenci. Zamysli se nad sebou a dobře si promysli co píšeš inteligente. Tady na tebe není nikdo zvědavej
 
20.5.2006
čau Pájo!!!já si říkala že ses dlouho neukázal:)))))))fanynka
 
20.5.2006
Ahoj lidičky můžete mi poradit bud vy co ste ješte nematurovali nebo už absolventi. Když já mám docela blbý známky tak 3 a 4 a kamoška má vyznamenání. Tak kdybych u ty matury řekl fakt málo a ta kamoška taky málo. Tak mě dají klido 5 ale asi tomu kdo má vyznamenání ne že? napište Marek
 
20.5.2006
FAKT???supéér,takže mám bejt v klidku??díík,ste hodní!!!mam hned lepsi naladu a ani se ty matury uz tak nebojim
 
20.5.2006
Jestli ti staci 4, tak ten zemak zvladnes za vikend :-))
 
20.5.2006
Když chceš mít za 4 tak stačí když tak žblechtneš o nějaký otázce 3 věty. To bys měla za svaťák stihnout. Páááá měj se a uži si svaťák je to fakt super týden. Já už ho mám za sebou. pááá
 
20.5.2006
čau mně začíná svatak a chci se zeptat jesi za tu dobu se stihnu naučit zemák....???samozrejme ze dalsi predmety se musim ucit,v tech ale trochu tusim...v zemaku vube...a staci mi 4:)))))))ta papa a odpovezte mi nekdo..Aja
 
20.5.2006
to tady tak čtu, no tak musim taky přidat pár slov. jdu v pondělí jako třetí bléééééééé. umim tak 60 procent toho co bych měl, a to eště jen tak tak, je to jako na houpacce, jednou si říkám že to dám, jednou si zase řikám že nemám šanci, která strana vyhraje??
duležitý je nacvičit ten los a na ostatní se vysrat :-)

 
20.5.2006
Ahoj Dančo. Já sice maturuju za 3 dny a vím jak to tam asi chodí. Z češtiny budete psát prvně slohovku a potom u ústních si vybereš nějakou otázku, která má dvě části. Literatura a mluvnice. Většinou se mluvnici nikdo neučí. V literatuře začnej vykládat o autorech, kteří tam patří a k ním třeba obsahy děl. A z účetnictví taky maturuju. Vytáhneš si otázku chvilku o ní mluvíš jako teorii a pak budeš účtovat buď na papír nebo na tabuli. Doufám že sem ti trochu pomohla. markéta
 
20.5.2006
Ahoj všichni, moc a moc vám držím palce!!! Já sice maturuji až za rok, ale už teď z toho mám pořádnou depku. Mám maturovat z ČJ,EKO,ÚČT, a práva nebo informatika - ještě nevím. Můžete mi prosím říct, jak to u matury probíhá. Čeština je písemná nebo budu o gramatice mluvit, a co účetnictví? Nějak si nedokážu představit ústní zkoušení z účetnictví. Děkuji Danča
 
20.5.2006
Počula som, že minulý rok z biológie jeden chalan vôbec nič nevedel, ešte aj učka mu ukazovala rukami, čo má hovoriť a dostal dvojku, a zo slovenčiny, že pri príprave k vám dôjde učka, aby vás kontrolovala, či nepoužívate ťaháky a keď neviete, tak vám pomôže, aj vám to celé nadiktuje a nezhorší vám to známku, ak to nejak primerane potom poviete. A pri nemčine máte pri príprave aj slovník...no...asi to všetko závisí od učiteľov, či vám pomôžu alebo nie. Katka
 
20.5.2006
A keď nezmaturujem, nevadí, nájdem si nejakú prácu a o rok to skúsim znova. Podľa Vás, príjmu ma na výšku s piatimi štvorkami ? Katka
 
20.5.2006
Tak v pondelok idem na to....a zatiaľ viem asi tretinu z biológie a štvrtinu zo slovenčiny...ach jajjjjjjj, ale nemčinu už viem, no tú mám až v stredu. glg...ľudia, už sa to blíííííži, ale teším sa, keď už bude potom, budeme oslavovať s rodinou a potom ideme s kamoškou na celý deň na výlet, ak bude pekné počko tak k vode. A potom pôjdem jazdiť na kone...a behať so psom...a vy? Čo budete robiť ? Katka
 
20.5.2006
Zdar lidi, vubec se toho nebojte, to date v pohode. Maturoval jsem loni, byl jsem takovej ten typ studenta, co na to cely 4 roky kaslal a pak to dohanel na posledni chvili. Mel jsem z maturity strasny psycha, takhle jsem nebyl vystresovanej nikdy v zivote, ale dopadlo nad moje ocekavani. Krome jednoho predmetu jsem mel 3 dvojky no a jednu ctyrku. Na vejsku jsem se dostal v pohode, kam sem chtel a muzu rict a ted se maturite smeju. Mam ted zrovna zkouskovi a to je daleko vetsi narez, zlata maturita. Za rok si na me vzpomenete :-)
 
20.5.2006
Ahoj lidičky. Tak dneska je sobota a v úterý dopoledne du na tu porážku držte mě pěstičky já na Vás všechny budu taky myslet. Je mi hrozně sem nevyspaná protože sem měla svaťák a zdá se mě že si fakt už nic nepamatuju. A nejhorší je že mě furt všichni lidi říkají to dáš s vyznamenáním. No nevím. Já budu nejšťastnější i za 4. Ach můj bože ať je úterý tak 14.00 Mějte se a držím pěstičky. Marketinka
 
19.5.2006
pomoc já nic neumim..vubec nic si nepamatuju z ajiny je to nejhorší předmět..vanilka
 
19.5.2006
děkuju všem za odpověď, nechtěla jsem bejt tak stručná, ale měla jsem problémy s netem, právě že jsem to popabrala a dostala jsem pětku, moc mě to mrzí, ale nevím, literka mě baví, ale bojím se znáte to určitě všichni nervy pracujou a člověk si není pak jistej kdo napsal máj..je mi fakt smutno, a nemám nikoho kdo by mě politoval, :-) všem koho to ted čeká fakt vám držím páč vím co jste si o svatáku vytrpěli. M.
 
19.5.2006
Ja mám maturity za 3 dni a niiiiiič neviem... Katka
 
19.5.2006
Tak už pět dnů zbývá do mojí maturity na Střední zdravotnické škole a vůbec nestíhám se všechno naučit. Mám z toho pěknej vítr...už aby byla středa kolem 19.hod to už budu mít za sebou a budu vědět jak to dopadlo. Mám pocit,že mám v hlavě ze všeho guláš...všechno se mi mýchá dohromady a mám pocit,že nic neumím. :(( Všichni mi,ale věří,že to zvládnu a to mě nejvíc rozčiluje,protože já si vůbec nevěřím...vím,že to je chyba,ale mám hroznej strach,že všechny zklamu. Držte palečky!!! Pááá :))
 
19.5.2006
I kdyz dostanes ze slohovky 3,tak nemuzes prlitnout u ustní...od nás to tak je,melo by to byt vsude,korat ze to asi moc nerikaj...
 
19.5.2006
Slohovka je jedna třetina známky. Když dostaneš 1 nebo 2 tak bys na ústní už neměla dostat pětku. Pokud ze slohovky dostaneš 5 tak se musíš na ústních hodně snažit. Proč? co si dostala. To nebude tak hrozný buď v pohodě
 
19.5.2006
je mi zle, prosímvás jakou hodnotu ma slohovka?
 
19.5.2006
Už viem 10 otázok z biológie :)...
 
19.5.2006
Mám icq tak tak napiš 241-184-896 Market
 
19.5.2006
Maturuju z CJ,ZSV(politologie,mezinar.vztahy,a zsv jako takove-60otazek:-/, AJ, ZES-zemak...Tu cestinu se asi fakt nestihnu naucit....Vis co je ale nejhorsi a nejtrapnejsi? Ze jsem mela maturovat uz loni!!! Kvuli absenci atd me nechali opakovat a ja to neudelam ani ted? Az uslysis o sebevrazde v Nymburce, tak to budu ja...:-)Nemas icqcko Market?
 
19.5.2006
Ja mám tú smolu, že u nás už jeden chalan prebadol, mal 5 na vysvečku a v auguste bude robiť´komisionálky a ak ich urobí, tak v septembri maturity, takže u nás tie ,, doplnkové maturity " budú tak či tak...takže nás môžu všetkých nechať prepadnúť :( Katka
 
19.5.2006
Snad mě takyuž nebudou chtít vidět v září ale taky doufám že kdybych nic neřekla tak mě dají 4 pač sem měla celý 4 roky docela OK známky. Budu ti držet pěsti a pak si sem napíšem jak to dopadlo ju. Bojííííím se moooooc. A z čeho Lucko maturuješ? Já UCE, AJ, ČJL, EKO. Hrůůůza.
 
19.5.2006
No tak to je presne muj problem market...Jenze...no doufam, ze to vazne zmaknem...Doufam, ze se me budou chtit zbavit...proc by si snama pridelavaly praci jeste na podzim?:-) LUCKA
 
18.5.2006
Ahoj Lucko co máš z toho já na to taky seru. Největší chyba je když si ráno zapnu kompl to pak celej den sedím u něj. Měj se a drž se to zvládnem já du taky v úterý. markéta
 
18.5.2006
Mimochodem Katt...(fakt se tak proboha jmenujes?!) Asi ti moc nedochazi, ze se tady mezi temi zoufalymi lidmi ztracis asi jako konsky hov...o pod listem...Neni ti trapne?:-) LUCKA
 
18.5.2006
Ta cestina je ocistec tybrdo...Taky tady hledam mensi utechu...jenze...misto abych se ucila, tak tuhnu u pocitace a mam pocit ze neco delam...Ten svatak je akorat cekani na smrt a to je pro me krajne flustrujici! Jdu v utery odpoledne...kdyz se vyjadrim slusne...umim HOVNO:-/ Maturuju s nejvetsima sprtkama (neco jako Katt:-), ktera me tady na tom netu docela sere! Ozvu se zitra jak nato porad kaslu...Cau LUCKA
 
18.5.2006
Já maturuju 25.5. a anglinu jsem ještě skoro nevyděl, ale ta bude celkem v poho, z češtiny mi chyběj 2 otázky a na mluvnici asi kašlu, a pak ještě neumim skoro nic z jednoho odbornýho předmětu, ale nějak moc nestresuju....nějak to vždycky dopadne, hlavně aby už ten svaťák skončil...to je můj nejdelší tejden v životě...ale snad to nějak všichni zvládneme:)
 
18.5.2006
Je z Vás niekto prijatý na výšku ? Katt
 
18.5.2006
Ahoj lidičky já se čj učím jen literaturu na mluvnici se můžu. Já se strašně moc bojím.
 
18.5.2006
Hups...botaniku neviem. Katt
 
18.5.2006
Karol : Ja viem len botaniku genetiku ( ale musím si ju ešte raz povedať ), článkonožce, bunku a vírusy a prokaryotá. Ostatné moc neviem a to nehovorím ešte o ostatných predmetoch, do chémie a nosky som sa ešte ani nepozrela :( A ty ? Katt P.S.: Držím palce v hokeji, nám to zasa nevyšlo :(
 
18.5.2006
Lucka:jsem na tom uplne stejne,porad sem koukám co kdo píše:)))čj mám v plánu na víkend,na mluvnici seru,nj snad stihnu za 2 dny,zemák za 5 dní,Dominika
 
18.5.2006
Karol
 
18.5.2006
no hele Katty já nemám vůbec naučenou ekologiia genetiku,tu botaniku si jen zopakuju a živočichy taky...takže zbývá mi:ekologie,genetika a celej člověk...
 
18.5.2006
Já maturuju z eko, uce, čj, nj a mat. Hrůůůůza. hele lidičky učíte se třeba mluvnici do češtiny. já jenom, že se na ní nestihnu podívat. tak nevim no...
 
18.5.2006
Karol : No, podľa mňa stihneš, a aké otázy ? Ja som sa dnes naučila bunku, vírusy a ešte chcem celú botaniku. Ale ja som sa to už raz učila, teraz si to len opakujem. Katt
 
18.5.2006
ahoj Lucko. Já už su taky tak v prdeli že nemůžu nic dělat. Maturuju v úterý a umím zatím jen celou čj a učetnictví, do aj umím 8 otázek a do ekonomiky tak 14. Ale zdá se mě že nic neumím.Nejseš sama
 
18.5.2006
Najde se tady nejaky pako, co neumi ani jednu otazku z cestiny a spoleha se nato, ze to do nedele stihne...a jeste misto toho ,aby neco delal, tak kouka sem, ze v tom neni sam a porad nic nedela???!!!:-)) Je tu nekdo jako ja? Lucka
 
18.5.2006
A z čeho a kdy maturuješ?
 
18.5.2006
Jo :)).

 
18.5.2006
Chodí tady někdo na Obchodní akademii? Napište Markéta
 
18.5.2006
Lidi, všichni to zvládnem. Nejsme blbci ne? Já jdu za čtyři dny. ne že bych z toho byla nadšená, ale.....když to musí být.
Když vidim ty lidi, co tu maturitu maj tak si říkám, že ji musím udělat taky.
Teď zrovna mám dobrou náladu:)).
 
18.5.2006
děkuju neznámému/mé za podporu, jen nevím jestli to bude stačit prostě na mě padla taková depka, ale známe to asi všichni..jen záleží jak se s tím porvat, příjde mi že toho je strašně strašně moc, a že já si zrovna vytáhnu takovou tu nejhorší otázku u který si vzpoměnu na dvě slova..tak hodně štěstí všem! M.
 
18.5.2006
ČAU katt a jak zvládáš tu bio??myslíš že se naučím za 2 dny 15 otázek??Karol
 
18.5.2006
Mišule,bud v klidu pokud aspon trochu všechno umíš!!!!!!!!!
 
18.5.2006
já se omlouvám, nechci tady házet na nikoho depku, ale jsem fakt v..šílenost mám chutě to všechno vyhodit z okna, vzdát a to a říct si že to nechám osudu, a že mi bude jedno jak to vůbed dopadne, to čekání je fakt humus, a svaták nesnáším!!!Mišule

 
18.5.2006
Ahoj, mám dobrú správu, predsedovia komisií musia po maturite ohodnotiť profesorov ako sa im podarilo nás ten predmet naučiť, takže v pohode, určite budú pomáhať aby nedostali sami zlé hodnotenie. A áno, rozprávala som sa s rodičmi a povedali, že môžem zmaturovať aj na samé 4, že som už aj tak prijatá na vysokú, takže im to nebude vadiť.

P.S. : Ja maturujem v pondelok z biológie a slovenčiny, do pondelka sa to chcem naučiť, v utorok mám voľno a budem sa vtedy učiť chémiu a nosku. Takže sa to celkom dá, no nie...:), inač aj ja mám nervy, ale rodičia ma trocha ukľudnili, takže už len zmaturovať a budeme mať kooooooopeeeeec voľna :-) Katt
 
18.5.2006
Asi tak pro mě je to taky nejhoší týden. Já du v úterý dopoledne strašně moc bych si přála aby bylo už 23. 5. tak 13.30 to už budu mít po tý odporný zkoušce dospělosti. Chcu to mít za sebouuuuuuuu
 
18.5.2006
Máte pravdu. Toho kdo vymyslel svaťák bych ukamenovala. Jsem šťastná, že jdu první den. Budu to mít za sebou. Už je mi jedno s jakým výsledkem. Třeba i s pětkou, ale ať už to je za mnou. Tohle jsou nejhorší dny v mém dosavadním životě.
 
18.5.2006
Opravdu závidím těm co mají svaťák až za 14 dní. Vím že si to každý projde ale ty nervy o svaťáku bych nepřála fakt nikomu je to pěkně hnusný. Můžou potvrdil ti, kteří ho teď taky mají. Lidi to musíme zvládnout aspoň na ty 4. Ivulka
 
18.5.2006
Nic si z toho nedělejte,já ani neviděla 1 celej předmět+půlku dalšího!!!!!!!!!!!maturuju za 14 dní_je to sice docela ještě doba,ale ja se mám za tu dobu naučit to,co sem ještě neviděla????
 
18.5.2006
Lidi já sem úplně v prdeli. Čumím do toho a taky mám pocit že už ani nevím co napsal Čapek nebo co to v účetnictví znamenají aktiva a pasiva a zdá se mě že se už neumím ani anglicky představit. Nervy pracují jako prase a to du až v úterý. V pátek se du odreagovat na zábavu s kamošama nebo se fakt z toho zcvoknu. Nesnáším svaták kterej ...... ho vymyslel. Markéta
 
18.5.2006
Lidičky pomooc, jdu hned v pondělí první várka. jsem totálně na dně. Mám pocit, že nic neumím. Už ani ta moje oblíbená matika mi nejde.
 
18.5.2006
Sluníčka..jsem na tom asi stejne jako vy..29.5.maturuju a pripada mi ze nic neumim.Jsem maximalni stresator coz je chyba..myslite si ze je mozne stihnout se naucit 100 otazek?Banko,eko,pravo,marketing a anglina s cestinou?Nervy jsou nervy.Srotim..s pocitem ze si u vseho vytahnu ty nejhorsi otazky..pomoc,prosim..preju hodně štěsti všem!!Klára
 
17.5.2006
čau..tak příští pátek jdu na to..a eště nemám přečtenou ajinu a ZSV..bože at to udelám aspon na 4..
 
17.5.2006
Já chodím taky na OA a maturuju z AJ snad nějak obkecám doufám že si vytáhnu dobrý téma, ČJ umím celou tak nějak a ze slohovky mám 2 takže pohoda, Eko snad okecám a UCE to docela umím. Ale mám prostě strach i když mě všichni říkají že mě to určitě dají pže mám vyznamenání no ale nevím. Mě by stačilo 4,4,4,4. A byla bych nejšťastnější a pak už jen kalby a užívání. Markéta
 
17.5.2006
diky Marketo..no..ale nemam moc dobrej pocit no :(..nase profesorka rikala ze 50 % je jeste 5..takze musim dosahnout alespon 51 % abych mela 4..no proste hruza...a z ceho maturujes Marketo? ja maturuju z AJ,EKO,CJ,MAT...hix...AJ tak to nejak vokecam..ale zas musim podivat na Realie...EKO..to taky vokecam..CJ..no..uz je to horsi..a s Matikou...no to je asi to nejhorsi..lituju toho ze jsem si MAT vybrala..ja totiz chci jeste na VS,a tam pozadujou prijimacky z MAtiky,a myslela jsem ze kdyz budu maturovat z MAT, tak mi to pomuze i na tu pripravu na MAT..vzhledem k tomu ze chodim na OA..tak MAtika tam neni moc idealni no..:(
 
17.5.2006
Neboj Haničko já sem se taky strašně bála na praktickou z účta a mám 65 bodů ze 75. Ale ještě nevím co budu mít za známku pže se k tomu připočítává ještě anglická a česká korespondence a to ta pomalá profesorka neměla ještě opravený. Neboj to určitě zvládlas. Já nechcu aby bylo úterý ach jo. Markéta
 
17.5.2006
tak ahoj vsichni,..psala jsem praktickou zkousku z UCE a zejtra se dozvim co budu mit za znamku..jestli dostanu 5..tak uz to nema cenu jit na ustni..:((..teda cenu to ma..ale kdyz uz vite ze ta maturu nebudete mit tak to je teda psycho jit na ustni s pocitem ze stejne pujdu v zari...:(((((( Hanicka
 
17.5.2006
děcka hustý mám sice svaták až příští týden, ale krapet jsem si to protáhla, no jako asi nestíhám, zatím umím skoro celou češtinu, na matiku se učit nebudu, ale účto a ekonomika to bude síla:-(..už mě to se**...
 
17.5.2006
Lidičky kdo maturujete příští týden taky ste už tak v pr.... jako já. Furt se učím celej den a pořád se mi zdá že to co sem se naučila už neumím. Ale kámoši mi říkali že se mi to vybaví a že učiteli hodně moc radí. Tak doufám že to zvládnu. V pátek se musím jít odreagovat nebo se fakt poseru. Už mě z toho luxusně hrabě a nesnáším svaťák je to nejhorší týden v mým životě. Ať to dám v úterý prosím. Markuša
 
17.5.2006
25.5.2006 - tak tohle datum si opakuju už hodně dlouho.. Jdu uplně poslední, vůbec nevim jestli je to výhoda nebo ne... A ke všemu sem si dala dobrovolnou maturitu z AJ.. :( Teď toho lituju.. :) no nic no jdu se učit.. už mi začíná hrabat.. :) zdárek a hodně štěstí... Marush@
 
17.5.2006
Ahoj lidičkové, taXem si řekl, že Vám taky písnu. Kdysi jsem sem psával o praktické, že je to smrtelná zkouška, že jsem ji už dvakrát neudělal, no a v úterý 23. 5. (stejně jako mnoho z Vás) dělám) ústní. Pokud ji zvládnu, jakože se mi to minulý rok podařilo na samé 3ky, tak budu mít za 5 jedině z praktické, zkusil jsem si dát na hromadu seznam všech otázek a odškrtávat (to jen jako možná rada). No, bude to zajímací, tak Katt, Pavle z Prahy, stejně jako všichni ostatní, co budete příští týden maturovat, nebo jste již odmaturovali, držte mi také pěsti. Věřte mi, že je to potěšující, když člověk ví, že není v té bryndě sám. Čauky, Libor - nerobil
 
17.5.2006
no jako já sem se to docela učila,ale nepamatuju si to!!!Teď zhruba umím tak 10 otázek,ale mám strach u genetiky a ekologie!!!!!!!jinak jdu 31.-ale mám totiž honku v jinejch předmětech..jako ale já budu ráda když to uděláma je mi jedno za kolik,takže to snad dám ne?:))a ty s hodně učíš už?z čeho maturuješ??
 
17.5.2006
Ale budu držet palce. Kdyjdeš? Já v pondělí a jsem z toho fakt hodně v .....

 
17.5.2006
Podle toho jestli jsi něco za ty čtyři roky dělal/a. Jestli neumíš nic a nerozumíš tomu tak se to nenaučíš ani za celej svaťák.
 
17.5.2006
ahoj děcka!je tu nějkdo kdo maturuje z biologie!!???dá se to naučit za 3 dny??
 
16.5.2006
Zdarec, tak jdu na to 22.5. Jako první a svaťák mě končí za 4 dni, sice se snažim učit, ale už to docela nudí. Jsem na to fakt zvědavej....Ale snad budou učitelé fcajku...
 
16.5.2006
Děkuji ti moc. Doufám že to bude OK. Drž mě v úterý 23. 5. dopoledne pěstičky. ať to udělám aspoŇ na 4. Doufám ale že to bude lepší pač se teď fakt od rána do večera učím. Už su z toho magor. A známky sem za celý roky měla taky dobrý. Markéta
 
16.5.2006
Jé ty seš hodnej Pavlíku. doufám že se tak budu mít už příští úterý až budu mít po maturitě. Tak si těch holek nevšímej ať si píšou co chtějí. Měj se krásně. Markéta
 
16.5.2006
Lidi nebojte se jestli neste tupci a aspoň jednou si tu otázku přečtete máte jasnou 4. Pepíček
 
16.5.2006
Ahoj Sandři,tak pak dej vědět jak jsi dopadla!!!já se k tomu učení nemůžu pořád dokopat a je mi jedno jaký budu mít známky.jen prosím ať prolezu!!!jako já 1 předmět ani neviděla ještě:((pomoc!!!jste na tom někdo podobně????a neříkám že zbylý umím-1 umím jen okrajově a ty další 2 jsme furt opakovali naštěstí ve škole...ale stejně:se bojím!!!tak čau Karolka
 
16.5.2006
Pro Pavlíka z Prahy: Nějaký problém Pavlíku? Nerozčiluj se vždyť seš mladej. Stojí ti to za to? Nestojí! Nevšímej si ostatních ať si každej dělá co chce. A jak se jinak máš? Markéta
 
15.5.2006
Katt, je to tvoje vec, jsou to tvoje znamky, copak meli rodice taky same jednicky? Copak maji taky vysokou? A jestli ano, pak nechapu, ze na tebe vyvijeji takovy tlak. Jde o tebe - o tve svedomi, delas to jen a jen pro sebe. Sama si mi to rikala. Kasli na rodice, kdyz odmaturujes i se 3 (a s tim nepocitej, dostanes urcite vyznamenani) tak co. Hlavne ze to budes mit v kapse a budes stastna. Ty. A o to tady jde. zuzana
 
15.5.2006
Lidičky já mám strach. Taky chvílu sem v pohodě že to dám a za chvilu zas stresy že ne. Ale doufám že se budou dívat i na známky. Mívala sem 1 nebo 2 maximálně 3. At je to už za mnou. Nestíhám Petulka
 
15.5.2006
Ale ja nechcem mať na maturite 3, ešte sa viem zmieriť so samými dvojkami, ale trojku už nechcem, a to je omnoho horšie. Ako mne by to ani nevadilo, keby som mala aj 4, ale mojim rodičom by to teda vadilo, a to poriadne. Katt
 
15.5.2006
i kdybys měla 3 ze slohovky a matury ústní neřekla NIC,tak propadnout nemůžeš:))))jsem na gymplu a u nás je to na 100pro!!!!!!
 
15.5.2006
Katt, to me prepadava porad, snazim se byt klidna, a postim si relaxacni hudbu. Jinak mam v pokoji ticho az k zblazneni a ja jen slysim tikat budík...tik tak...kazdou minutou se krati muj cas pred popravou..:-))) tak vidis...ale my se s tim prece poperem, ne?! Hlavu vzhuru Zuzka...P.S.Me taky jde uceni pomalu, zvlaste kdyz mas odbrone predmety a kazdy predmet ma pro jednu nemoc svou definici :-)
 
15.5.2006
Ahoj Markétko, ja jsem na zdrávce. Držím ti pěsti, omlouvam se, ze jsem na tvuj prispevek odepsala nejak zmatene, ale posledni dobou jsem vystresovana a ctu veci, ktere tam nejsou :-)) Zrovna se ucim chirurgii, internu. Jinak maturuju z cestiny a osetrovatelstvi. maturuju 7.6. a jeste me ceka prakticka z osetrovani nemocnych 24.-25.5.....coz je za chvilicku. Hlavne kdyz uzdelam prakticke....a moc nekur :-) Zuzana
 
15.5.2006
Ahoj, aj ja sa učím, síce mi to ide dosť pomaly, dneska som sa naučila len 2 otázky a teraz sa učím tretiu. Hm...nič moc, čo ? Ja mám tiež ten problém, že sa všetko naučiť nestihnem, ako si tak čítam Zuzkine príspevky, cítim sa, že nič neviem a asi to tak aj bude, ach, aj vy máte taký divný pocit, že niekedy je vám to už úplne jedno a nervozita z vás opadne a myslíte si, že to v poho zvládnete a za chvíľku máte úzkostný strach, že čo ke´d si vytiahnete to, čo neviete a keď sa zaseknete a na nič si nevzpomeniete ? Poraďte mi prosím, ako sa mám rýchlejšie učiť...Ďakujem. Katt
 
15.5.2006
....do jaky miry je pravda to,ze kdyz mam dvojku ze slohovky z CJ,tak nemuzu propadnout???...diky
 
15.5.2006
Ahoj Zuzanko. taky doufám že to nějak dám. a kam chodíš na školu? já na obchodku. Dneska se od rána učím angličtinu. a zítra začínám učetnictví. a kdy maturujuš? já 23.5. tak mě drž pěsti. Jako myslím si že ke každý otázce něco řeknu protože se teď fakt učím. Já sem říkala jak se učím teď o svaťáku tak sem se za celý čtyři roky neučila. Tak se měj a zase se ozvi. P. S. du si zapálit. Pá Markéta
 
15.5.2006
Marketko,ja mela taky z cestiny 2, 3 roky vyznamenani, svatak sice jeste nemam, ale nutim se k uceni. Taky doufam, ze profesori budou hodni a budou radit, kdyz jsem se cele ty roky ucila. ale nebo, nejak to zvladnem°;-) zuzana
 
15.5.2006
To stihneš úplně v pohodičce. Já mám teď svaťák a umím celou čj, aj se učím dneska to si jen přečtu musím to nějak okecat. A uce a eko se budu učit od zítřka ale tam už tak půlku otázek umím. Jo právě se učím tak doufám že aspoň nejhorší na tu 4. tak hodně moc štěstíčka. Sandra
 
15.5.2006
a ještě něco pro uklidnění:pokud si nevzpomeneš tak oni ti dávají úplně základní otázky,který určo zvládneš,pokud se v tom předmětě orientuješ....
 
15.5.2006
Jo zapomněla jsem se podepsat..karol:)))
 
15.5.2006
Hele a jak moc to umíš??Protože poku se učíš,tak mi VĚŘ,že si na něco vzpomeneš!!!!A i kdyby NÁHODOU ne-tak oni fakt prej pomáhají!!!a nám taky říkali,že poku aspoň budeš trošku tušit od každýho něco,tak 5 určo nedostaneš...to bys musela mlčet:))fakt!!jako já taky maturuju-myslíš že do 31.5 se stihnu naučit celej zeměpis+biologii??já mám taky strach spíš ale z toho,že se to nestihnu naučit vůbec!!pokud ses fakt vse poctivě učila aspoň troch,tak buď v klídku...závidím ti to..já 2 předměty neviděla vůbec a čj s nj snad nějak okecám:)))
 
15.5.2006
Ahoj Karolko. Ty seš asi jedinej hodnej človíček tady. Já maturuju 23. 5. a fakt mám docela strach. Maturuju z ČJ na vyzo mám 2, UCE takdy 2, EKO a AJ a z toho mám 1. Ale fakt se bojím že si prostě nevzpomenu. Ale učitelé mě mají docela rádi není nikdo kdo by mě nesnášel. Tak doufám že by mě pětku nedali. Jako já doufám že u každýho něco řeknu. Ale mám fakt strach. Sandra
 
15.5.2006
ahoj sandro,já si myslím,že to hlavní vliv nemá,ale určitě když by v ten moment prostě meka okno,tak si urcite reknou,ze jsi po cely studium byla dobra studentka,tak k tomu urcite prihlidnou....kdyby jsi cely 4 roky mela ctyrky,tak ti ji v klidku daji,ale pokud ne tak se ti budou snazit pomoct!!navic to jak se prezentujes je viitka i kantoru!!!a kdy maturujes??Karolka
 
15.5.2006
Sice sem měla docela dobrý známky ale fakt sem se začala učit týden před svaťákem. A myslíš že se na to teda dívají? Sandra
 
15.5.2006
TO SANDRA: Cha cha, takové lidi fakt můžu....Čtyři roky pracuješ na vyznamenání a teď máš strach a beztak se šprtáš celé dny už od ledna...Tak přesně takový lidi mají nejvíc strach!
 
14.5.2006
Prosím Vás ten kdo už odmaturoval můžetě mi odpovědět na otázku jestli se profesoři dívají na to jak ten student celý roky pracoval? A třeba kdyby měl někdo kdo míval vyznamenání absolutní okno dají mu za 4 nebo se na to nedívají. Mám strach. Napište mi prosím vás Sandra
 
14.5.2006
Ahojky lidičky. Já maturuju 23.5. zítra mi začíná svaťák. Umím celou čestinu, do účetnictví umím tak 15 otázek, do ekonomiky tak 13 a do angličtiny málo ale to se nedá naučit tam se musí kecat. Spolíhám na to že mám za 2 ze slohovky a celé čtyři roky vyznamenání ale mám strach. Pá Markétka. Jak jste na tom vy?
 
14.5.2006
Ahojky vsichny,tak ja maturuji v Utery 23.5...,Hmm jsem docela v klidu a i kdyz toho moc neumim,berim tomu ze to dam a je to hlavni..:)Preji vsem stesti a kdyz tak pisnete:)
 
13.5.2006
Tak ja viem zo slovenčiny asi 5 otázok, ostatné si ešte opakujem, z nemčiny asi 20 otázok, z náuky o spoločnosti si teraz opakujem psychológiu a ostatné si musím zopakovať a asi 4 otázky naučiť, z biológie viem maturitne asi 2 otázky ostatné si musím opakovať ( ale všetky okrem jednej som sa už učila ) a z chémie viem zo všetkého dačo, samozrejme zopakovať a asi 3 naučiť plus ešte laboratórne cvičenia. Katt
 
13.5.2006
Ahoj lidi toz ja mam taky ted svatak a nevim jak to zvladnu CJ zvladam +- z poloviny, v biologii jsem si jistej asi v 7 otazkach a u ostatnich umim jen zaklad, z odbornych predmetu zvladam dobre hlavne to co bylo probirany v posledni dobe, no a praxe pruser: neumim zachazet s teodolitem a sahovkou
 
13.5.2006
CAu... hele mam svatak... estli je tu nedo kdo ho ma taky...kolik toho uz umite? maturuju matika(moc neumim...neucim se) fyzika(stihnu se to cely naucit za 2 dny?) CJ(umim prvnich 15 snad dobre) a AJ(umim 2 dobre a zbytek se musi nejak okecavat...)
ste na tom podobne?
Dik M.
 
13.5.2006
Presne tak...Zuzi, už mám akademický, včera sme mali rozlúčku, bolo to super. Ach, tak rýchlo to plynie, neuveriteľné, za chvílu to už bude konečne za mnou, len teraz máme problémy s naším psíkom, možno ju budú v pondelok operovať :( Katt

 
13.5.2006
Děcka, zavídiíte? Kdybyste chtěli, tak taky odmaturujete se samýma jedničkama, no jo ,jenomže to stojí nějaké usilí, že? A když se někomu nechce tak je to jeho problém. Když na to někdo nemá, tak ať pak tady nepíše o šprtech...jsou to lidi ctižádostiví, pilní, mají abmice...tak co. Někdo má a někdo nemá. Zuzana
 
12.5.2006
Katt, ty musíš být děsná šprtka!!!! Jdi se vycpat... je nám jasné, že odmaturuješ za 1, 1, 1, 1... maximálně 1 x 2... jsi odporná !!!!
 
12.5.2006
Heej Pavle,tebe bych chtěla poznat:)jsi aso dobrej týpek:)je tak dál.......
 
12.5.2006
Tak, už mám rozlúčku za sebou :) Teraz ma čaká už len akademický týždeň a šup sa do maturít, a propo, z nemčiny z testu mam 69 % :)
 
11.5.2006
Zdar všem, já maturovala loni v pátek 13. května. A během svaťáku jsem slavila narozky takže žádný učení. Výsledek? Z předmětu, který jsem měla celý čtyři roky v kapse jsem měla za 4 a naopak to, co mi nešlo bylo za 3. Praktická za 2. Prostě svůj klasickej průměr jsem dodržela. Hlavně, že práci teď mám a dobrou. AJJP:o)
 
10.5.2006
10.5. --> a rekni, muzes si za tu absenci sam/a? takove lidi miluju, co nechodi do skoly, pak si zkopci otazky, a jeste budou mit stesti u maturity a dostanou lepsi znamku, nez ti, co se mooc uci. takze nahledni so svého svedomi, pane anonyme.....anonymka
 
10.5.2006
For Katt:Ja se to snažím nehrotit...jsem moc unavena, a špatně se mi učí. Učím se velmi sporadicky, spíše se snažím mít přehled. Takže tak...moc toho neumím, buď v klidu, a ty to prostě uděláš....nezáleží na tom za kolik. Záleží na tom, jak si šikovná, a jak budeš pokračovat dále ;-) Hodně štěstí Zuzana
 
10.5.2006
ja nepujdu k maturite kvuli absenci...pomocc...huhuhuhu
 
10.5.2006
Zuzka, to je tiež super, minule na pol roka som mala 4 dvojky...hm...ako pokračuješ s maturitou? Ja som sa dneska naučila jednu otázku z bio, hm....nič moc, že? Katt
 
10.5.2006
Drahá katt...nepristihla ses nekdy, ze nas tady zaplavujes pouze blitkama otom jak jsi uzasna...?Kazis mi naladu.
 
10.5.2006
Já budu mít možná 2 dvojky, to taky není špatné, ne? :-))) Zuzka
 
10.5.2006
Huráááá,mám po prvýkrát na gymply čisté vysvečko na konci roka :-) Katt
 
9.5.2006
tyvole přátelé, já mám nervy!!! tenhle rok opakuju,minuly me nepripustili a ted...zjistuju ze zase nic neumim:-/ Ze slohovky za 4 a celkove ta literka...je...no je jí nejak moc ne???:-) Zacínam propadat panice a histerii, jdu v utery 23.5 odpoledne, tak pokud mi budete chtit drzet palce, nebudu proti! Vam taky hodne stestí, jsme prece vsichni na jedny lodi, tak doufam ve zdarne vylodeni:-)...Maturita je prece jen pasovani blbce pres hranici moudrosti...No mam proste stazenou prdel, mejte se:-) L.
 
9.5.2006
ja Maturuju az 7.6....ale jeste me ceka prakticka, pak dam vedet, jak jsem dopadla...a Katt, diky za radu, ale hlavni je ZACHOVAT KLID a NEPANIKARIT i kdyz je to hodne tezke. Jinak at ti to vyjde, me vyska urcite nevyjde, takze az za rok...zatim pa, jdu se ucit cestinu. zuzana :-) budouci sestricka (snad)
 
9.5.2006
Tak ja maturuju ve ctvrtek 25.5. jako treti rano.Maturuju z bio, aj, zemaku a cj.
Zatim teda nic neumim na 100%,ale z kazde otazky tusim aspon neco, tak na 4 to vzdycky dam..Snad..
Katka
 
9.5.2006
Jani, dík... podpora od ostatních pomůže psychicky, ale... mám někdy dojem, že je mi to prd platný... :o(( No, každopádně dám vědět, jak jsem dopadla!!! Léna PS: za takovýhle známky bych hopsala radostí 10 metrů vysoko!!! Jsem nenáročná - na VŠ nejdu, takže mi stačí 4 x 4... :o) Snad vyjde aspon tohle málo... JDU SE UČIT!!! :-/
 
9.5.2006
Ahoj, tak už mám aj termíny : v pondelok je slovenčina a biológia, v stredu je to chémia, noska a nemčina.Katt
 
8.5.2006
Ahojky. Maturovala jsem z češtiny(4), němčiny(3), bankovnictví(2) a účto(3). Jsem spokojená. Těm, co zbývjí 2 týdny do maturity radim pomalu se začít učit. Zvládnete to. Minulý rok mě tu taky podporovali, tak letos budu i já. Hodně štěstí. Jana
 
8.5.2006
Ahoj, aj ja maturujem 22.-26.5. zo slovenčiny(B), nemčiny(B),náuky o spoločnosti - psychológia, sociológia a fiolozofia(B), z chémie(A) a nakoniec z biológie(A) a samozrejme veľa toho neviem. Zo slovenčiny asi 10%, z nemčiny 70%, z nosky 40%, z chémie 55% a z biológie 75%. V piatok mám rozlúčku s maturantami, už sa teším...mimochodom aké budete mať vysvečko ? Tak sa zatiaľ majte a pevné nervy pri učení. Katt
 
8.5.2006
Omlouvám se, ale nějak mi nefunguje háček, tak si ho tam, kde má být snad domyslíte... :o)) Léna PS: a aby toho nebylo málo, tak teprve ted o víkendu jsem dokončila všechny maturitní otázky! Češtinu ovšem stále nemám všechnu... náš profesor nestíhá, takže nám to ještě nedodiktoval... :-/ Vtipálek...:o)
 
8.5.2006
Ahojky lidičky! Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale jak to tu tak čtu, tak jsem na tom z vás asi nejhůř... :o(( Ale je to moje chyba, já vím - můžu si za to sama, kdybych se začala učit dřív... :-/ Maturuju v pondělí 22. 5. 2006 odpoledne (cca 11:45 - 16:00h), což je za 14 dní a já neumím ABSOLUTNĚ NIC!!!!! Nemám šanci se to všechno naučit, takže doufám, že budu mít aspon štěstí na otázky... Ani nevíte, jak si nadávám, že jsem nezačala dřív... Taky jsem si neustále opakovala, že už konečně začnu, ale nějak jsem nebyla schopná se k tomu dokopat... :-/ Další problém je v tom, že "se neumím učit"... pořád hledám nějakej vhodnej způsob, pomocí kterého by mi to lezlo do hlavy, ale nějak nic... takže si to začínám číst, číst, číst... o svatáku umřu - budu v tom ležet od rána do večera a od večera do rána... vím, že se to nemá, ale mě asi nic jiného nezbyde... No, takže všem, kdo to má taky "za pár" přeju MOCMOCMOCMOCMOCMOC štěstí, kliku na otázku, fajnový učitele a HLAVNĚ pevný nervy!!!!! Páčko, LÉNA PS: maturuju z práva, veřejné správy, češtiny a angličtiny....
 
8.5.2006
6 předmětů a furt se neučím...o svaťáku zdechnu
 
8.5.2006
Ahoojky..ja muturuju za 21 dni..odpocitavm to jak blazen..Mam hrozny bobky..ale zase si rikam ze to proste udelat musim..furt jen lezim v uceni..a hrozne mi z toho uz hrabe..neleze mi do hlavy vubec cj..vsechno se mi to plete..pomoooc!!
maturuju z aj,cj,ek,zb..des bes!!
 
8.5.2006
Milá Míša, ten odkaz nebol určený pre ťeba a ak som ťa s ním znepokojila, tak prepáč, len som sa snažila poradiť Zuzke, aby nemala také nervy, že sa nevie učiť. Myslím, si, že na tejto stránke by sa nemalo písať len to, ako sa bojíme, aké máme nervy a že to nezvládneme. Aj ja maturujem o dva týždne a nemám z toho dobrý pocit, ale nesťažujem sa tu...a ešte k tomu, táto stránka má názov jak dopadly matury, preto sa domnievam, že nie je od veci, keď sem napíšem, ako mi dopadol sloh.
Mali by sme si zdvíhať sebavedomie a nie sa tu strápˇovať tým, že nič nevieme, to nám nepomôže. Katt
 
8.5.2006
omlouvám se za chyby:)sem si to po sobě nepřečetla.......katarína
 
8.5.2006
ahoj lidičky,já maturuju za 3 týdny abych řekla úravdu ješzě si to nějak moc neuvědomuju,takže má příprava spočívá v tom,že to furt odkládám a říkák si,že od zítřka se fakt začnu učit....zlatý voči:)třeba na čj máme dobrého učitele,tak věřím,že mi to bude stačit si přečíst(taky spolíhám na to,že ze slohovky jsem dostala 2:)z něminy (teda kterýhokoliv cizího jazyka)si myslím proleze každej...no a z biologie umím tak 15 otázek a takovej zemák nechávám vyloženě na svaťák!!!no.snad to vyjde!!mějte se krásně a pevné nervy vám přeje Katarínka
 
8.5.2006
tak já maturiju za dva týdny a jsem udivenájak jsem v pohodě, ale ono to příjde. jsem hrozněj nervák. Ale třeba na začátku čtvrťáku jsem byla z maturity úplně vyplesklá. A říkala si, jak v lednu už budu všechno umět a pak už jenom opakovat, no a teď? neumim asi tak třetinu. A s těma dvěma třetinama si nejsem vůbec jistá. Ale jsem v poho, to je nejdůležitější. Držím všem palce.
 
7.5.2006
tahle stránka je o tom pokecat o nervech z maturity, a tak a ty tady jen řešít jak jsi jela tam, pak jak tě vzali tam...prudíš mě tady..Míša
 
7.5.2006
katt prosímtě furt tady nemachruj jak jsi užasná..Míša
 
7.5.2006
ahoj,mně tahle stránka hrozně pomáhá psychicky,za 3 týdny maturuju......uvítala bych nějalé příspěvky od loňských maturantů(spíše ale těch,co se nezačali učit už na začátku ledna:)))mějte se a všem přeju ať jim to vyjde!!papa Lucík
 
5.5.2006
Milá Zuzka, poznám ľudí, ktorím to učenie moc nejde, ale to preto, že sú lenivý. A verím, že ty jednoznačne nie si. Inač by si sa netrápila, že nezmaturuješ. Poznám nejaké rady, ktoré by ti mohli možno pomôcť ( Veď rada je nad zlato :-) ) Napíš si na papier v bodoch ciele, ktoré by si chcela dosiahnuť ( môžu to byť aj nereálne ciele, niečo, čo naozaj chceš, čím chceš byť a pod. ), vypíš si tam celú svoju dušu, nemusíš klamať, klamala by si iba sebe samej. Pozri sa na ten papier a dodaj si sebavedomie, že ty to dokážeš, ty si génius a keď máš toto všetko dosiahnuť, tak maturity sú nič, chceš byť niekým a nie niečím, chceš, aby si ťa ľudia zapamätali...a nehovor mi, že nechceš nič dosiahnuť, lebo to je blbosť. Každý má svoje sny... Tak to bola prvá fáza, teraz príde tá ťažšia...keď chceš toto všetko dosiahnuť, musíš zamakať a učiť sa, len múdry a vzdelaní ľudia si nájdu miesto vo svete, na to nikdy nezabudni. Nesmieš brať učenie ako nejakú povinnosť, čo musíš robiť, ale za niečo, čo ti prináša radosť, ve´d vzdelanie je tá najvyššia cnosť čo človek môže mať !!!No, ale to sa tu už trocha rozkecávam...hm...pri učení si nerob žiadne plány, podľa ktorých sa budeš učiť, aj tak to nebudeš stíhať...keď sa učím, naučím sa nejaký celok a potom robím cca 5-10 min., čo ma naozaj baví, napríklad zahrám si karty na počítači, prečítam si niečo a pod. Vieš, nejaká odmena za dobre vykonanú prácu, a potom sa pustím do učenia zasa. Netreba sa učiť od rána do večera, to nemá zmysel, vtedy si väčšinu nezapamätáš. Taktiež musíš zistiť, kedy sa ti najlepšie učí, napríklad mne od tej 22.00 do cca 3.00 rána, takže ja som taký nočný typ, cez deň sa neviem skoro vôbec učiť. Žiaľ, má to jednu nevýhodu, keď som faaakt unavená proste zaspím, aj keď si dám liter kávy. Čo sa týka povzbudenia, dobrý je čierny a zelený čaj, káva alebo energetické nápoje ä ale nie všetky sú účinné ), proti nim nemám nič, aj keď veľa ľudí odcudzuje tieto nápoje, že škodia zdraviu, ale jeden až dva za týždeň neuškodí. POZOR NA ZÁVISLOSŤ !!! To nie je sranda. Ver mi, ja sa až tak dobre neučím, lepšie povedané, učím sa pomaly a to mi dosž vadí. Najlepšie sa viem učiť, keď som v strese, napríklad 2 hodiny pred písomkou...Teraz dúfam, že budem mať čisté vysvečko ä po prvýkrát na gymply ) ale v najhoršom prípade budem mať 2 dvojky, ale aj napriek tomu sa maturít naozaj bojím, pretože mám krátkodobú pamäť a napríklad minuloročné učivo si vôbec nepamätám :-( Ak si došla až potiaľto a ak by si mala nejaké otázky, odpíš. A ešte niečo,...... síce to možno hovorím už neskoro, ale naozaj veľa závisí aj od toho, akých máš spolužiakov a akú máš konkurenciu, viem, že to znie blbo, ale naozaj jedným z najlepších motivácií na učenie je konkurencia, keď chceš dopadnúť lepšie ako ostatní. V našej triede je veľa dobrých žiakov, omnoho lepších ako som ja, ale tým, že sa im chcem vyrovnať sa zdokonalujem a snažím sa mať stále lepšie výsledky.
P.S.: Prijali ma už na tri vysoké školy bez prijímačiek :-)))))))
Katt
 
5.5.2006
Ahojky!!! Mám na vás jednu prosbu. Nevíte, kde by se dala sehnat písnička MY UŽ JDEME DO FINÁLE z pořadu Možná přijde i kouzelník??? Prosím, jestli víte, napište mi mail na MacakovaTereza@seznam.cz Děkuju moooc!
 
4.5.2006
Katt, tak to jsi dobra, ja ac se snazim jak chci nejak bravurni vysledky nemam, coz jednoho odradi ze...se svou pracovitosti to urcite nekam dotahnes, tak ti preju stesti...a drz palce i me, za mesic budu potit krev :-) Zuzana
 
4.5.2006
Závidíš ? To by si nemal, to je hriech ...
 
4.5.2006
Ahoj, zo slovenčiny mám 78.6 % :) Katt
 
2.5.2006
Ahoj, zo slohu z nemčiny mám 100 %, nestratila som ani jeden puntík :)))
 
2.5.2006
Ahoj lidi, náhodou jsem sem zabrousila. Já se celý 4 roky vcelku flákala, na písemky se učila buď vůbec nebo jen trochu (tzn-tahák) a pak jsem to všechno zas zapomněla. Před maturou jsem zjistila, že se neumím pořádně učit-hlavně dlouhodobě,třeba několik hodin denně. Naštěstí to u nás dělali v některých předmětech tak, že jsme od začátku roku psali písemky z matur.otázek a probírali jsme jejich osnovu, což dost pomohlo,protože jinak bych se na to dostala nekdy o svatáku. PRVNÍ RADA - ke každý otázce bodovou osnovu a aspon něco málo se ke každý naučit,aby nebyla 5. U matury snad každýmu padla otázka,na kterou myslel, že ji nechce. RADA 2 - Myslete na tu, kterou chcete a ne na tu, kterou nechcete až budete tahat. RADA TŘI - Mě hodně pomohlo se učit nahlas a třeba střídat styl řeči (třeba si to zazpívejte, pak se to líp naučíte,stejně vám bude hrozně hrabat, takže vám to ani nepřijde tak divný:-))Nebo jsem jezdila po bytě na bruslích s maturitníma otázkama v ruce, různě je přepisovala atd. Mezitím jsem hrála hry na compu - doporučuji Gold Miner nebo Insaquarium a chatovala na icq,což taky občerství mozek. :-) Učitelé se snaží dost pomáhat a je to hodně o tom, jak jste u nich oblíbený. Pokud jste je celý 4 roky prudili nebo jim nějak nepadli do oka, moc vám napovídat nebudou,ale pokud to nejsou uplný svině rozhodně vás nepotopí, jste taky vizitka toho, jak oni učí. Večer před zkouškou už se neučte, uklidněte se a pořádně se vyspěte. Rozhodně si vzpomenete na víc věcí s čerstvým mozkem než kdybyste celou noc nespali, nebo někde ze žalu chlastali (no, i když po jednom takovým večírku jsem měla 2 ze čtvrletky z matiky, což doteď nemůžu pochopit) Jinak já jsem 4letej gympl,nakonec jsem měla 1,1,1,2 ale tak šílený štěstí na otázky asi neměl nikdo. Vytáhnout si něco jinýho,byl výsledek naopak. Taky jsem byla strašně vystreslá, ale nebojte se, když vám přijde, že máte okno, pokud jste se opravdu něco naučili, tak vám to najednou vyskočí a vy to vychrlíte ani nevíte jak. Taky je dobrý to okecávat,takže kdo má tenhle smysl jako já, tak ho určitě využijte. Já se nejvíc učila o svaťáku a víc jsem se začala učit tak nějak březen (maturita loni 17.května) Bohužel s vysokou mi to nevyšlo, takže mi držte palce letos a já je budu držet vám. A nezapomeňte: "Bez maturity vás dneska už ani nepohřběj". Tak pokud se neučíte, tak začněte, protože jinak to ani neokecáte, ani vám moc napovídat nebudou a pak se s tím budete prudit ještě v září nebo další rok. Zas taková fraška to neni. Držím palce a příliš se nenervujte, to vám taky neprospěje! Určitě to vyjde pokud se na to uplně nevykašlete! Terka
 
2.5.2006
tak jo,už to přestává bejt sranda,ještě dva tejdny,svaták..a jdu na to.hlavně at to udělám,to už je jedno za kolik..
 
1.5.2006
Tak je jsme si vylosovala internu na praktickou...snad to dopadne dobre
 
30.4.2006
Tak ja se uz trochu ucim,ale svatak mi zacina 15.5. a mam pocit, ze skoro nic neumim, hlavne genetiku a bunku v biologii
 
25.4.2006
Hlavně neverte žádné léky podporující mozkovou aktivitu - pro mladé lidi nemají tyto léky žádný účinek - Piracetam atd...Akorát si tím ublížíte. Tyto léky se používají u starých dementních lidí - a to vy ještě nejste. lepší je procházka na čerstvém vzduchu, či jiná relaxace. Takže hlavně neblbněte s lékama!!! S pozdravem Ankh
 
25.4.2006
?? Katt

 
25.4.2006
To dole som nenapísala ja ale hádajte kto...mimochodom, bola som na celoštátnom 5., vyhrala som aj cenu : fond pre budúceho biológa alias peniaze, ktoré mi pošlú poštou, zatiaľ mi dali provizórne futbalovú loptu...vo štvrtok idem na celoštátne kolo soč...takže držať palce stále neprestávajte. Katt
 
24.4.2006
Ahoj Jančo,docela jsi mě uklidnila...a z čeho jsi maturovala?
 
24.4.2006
Ahojky. Minulý rok jsem na tom byla stejně jako vy teď. Také jsem byla zoufalá a pořád jsem si tu stěžovala že nic neumim a jak jsem líná. Mé známky jsou průměrné a nikdy jsem neměla vyznamenání(když nepočítám základku). Chtěla jsem se začít učit měsíc před maturitou, ale byla jsem líná. Pořád jsem to odkládala, až mi zbyly necelé dva týdny. A za ty dva týdne jsem vše stihla. Můžu teda říct, že jsem se nenaučila ani polovinu otázek(spíš 1/3) a zvládka jsem to. Měla jsem 4, 3, 3, 2 a jsem spokojená. Hlavní je, že jsem to udělala. Opravdu je to fraška. Nemyslela jsem si to, ale když jsem měla po, tak jsem změnila názor. Hodně štěstí. Jsou to nervy, já vím...Ale udělá to každý(když se na to úplně nevy...) Papa, Janča
 
24.4.2006
Lidičky, pozítří mě čeká praktická (ve středu) a ještě neumím ani čárku... Mám z toho fakt docela stach... :o( Vím, že Ti co už to mají za sebou mi budou říkat "neboj se, není to tak zlý, jak se zdá - to zvládneš!!", ale já v tuhle chvíli fakt takový pocity nemám... něco na tom bude, asi mají pravdu, ale já mám fakt nervy... Tak kdo chce (a může!!!!), tak mi, prosím, držte palečky! Dám vědět, až budu mít výsledky... Všem, kdo jsou na tom podobně jako já přeju co nejvíc štěstí a hlavně pevný nervy (i když já je ted taky nemám...)!!! Páčko, Léna
 
24.4.2006
Děckáááá, užívejte si to, je to jednou za život! (teda...někdo si to možna zopakuje vickrat :-///) Později na to budeme vzpomínat jako s úsměvem na rtech (teda...aspoň doufám) :-))) Linda
 
24.4.2006
Je tady nekdo, kdo maturuje na zdravce?? Chtela bych vedet, jak se pripravujete na praktickou, mam z ni hrozný strach
 
23.4.2006
heledte všichni kromě debila z prahy..naprosto ho budeme ignorovat vůbec mu neodpovídat ono ho to pak přestane bavit..vůbec mu nenadávejte nic prostě nezájem..jako v běžným životě, je určitě zakomplexovanej a nikoho nemá, nemá se o koho opřít, je neoblíbenej a naprosto nudnej..tak se k němu budeme chovat i na maturita..tak:-) domluvila jsem petruška
 
22.4.2006
Pavle z Prahy, vidím, že jsi jen ubohý sprosťák a tak tě budu ignorovat, vidím že jsi prostě cyp, a jsi tak jednoduchý, že ani neumíš vysvětlit slovo šovinista, nacionalista atakdále....Měj se pěkně, ty chudáčku. S pozdravem Zuzana
 
22.4.2006
P.S. Havlíček se trefně a pravdivě vyjadřoval k tehdejší politice, takže mi vysvětli, proč by jeho dílo mělo být zrovna šovinistické? Teda jëstli už sis rychle zjistil, co to slovíčko znamena, milý Pavle z Prahy
 
22.4.2006
Pavel z Prahy- nauc se jine slovicka - slovo sovinistické se objevilo v textu vice jak 3x, to znamená ze ani nevis, co znamena....zdarvim pragocentrika nacionalistu sovinistu...Zuzana
 
22.4.2006
Pavle z Prahy..klidni hormon, tvé nacionalistické poznamky nikoho nezajímají. Zuzana
 
21.4.2006
Ahoj, dnes mám olympiádu z biológie, celoštátnu...držte mi palce...Katt
 
16.4.2006
Hm...a ako sa učíš ?
 
16.4.2006
Tak pěkně naplánovaný to mám aji já, ale už mám asi tak 7 otázek na den a stále nic.
 
16.4.2006
Na Slovensku maturujeme 4 dni...Som si to rozvrhla tak, že mám na 1 predmet 7 dní ( týždeň ), to znamená, že za jeden deň sa musím naučiť 4-5 otázok. Dneska som začala s chémiou ale zatiaľ som len pri prvej a už je pol piatej...hm...ako by som sa mala učiť, aby to bolo rýchlejšie ? Katt
 
16.4.2006
Děcka, nehroťte to, za rok napíšete to stejný, co píšu já...taky jsem sem psala,jak to nezvládnu apod. Je pravdou, jak tu někdo napsal, že se to prostě 100% všechno naučit nedá, s tím počítají i učitelé...Nesmysly jako, že na VŠ budete mít maturitu pořád není docela tak pravda, sice zkouškový máte každý půlrok, ani ne, ale neděláte v jeden den 4 a více předmětů!!! Můžete si to sami rozvrnout, kdy tu zkoušku chcete dělat.....
Maturita je takový přelom, co se týče zátěže jak psychické, tak i fyzické:-) Větší nápor už nezažijete, to mi věřte...leda u státnic na VŠ...
Tak se toho vůbec nebojte...KDbych dneska měla jít maturovat, tak se dnes učím jen heslovitě v podech...důležitý je, aby jste alespoň něco o té otázce věděli!!!
V ČJ pozor na Čapka, ač lehký autor na naučení, o to víc těžší u maturity!!! Porota ho miluje (ač nevím proč, protože na VČ ho neberou za takového velkého autora - studuji ČJ)!!! Mluvím z vlastní zkušenosti...
TO dáte, uvidíte!!! Držím pěstičky všem
 
15.4.2006
Ja sa chysam cez prázdniny do Terchovej a oddychovať, možno nejaká tá brigáda na mesiac. Ak mi však bude učenie chýbať, začnem sa učiť dopredu na vysokú konkrétne na cytológiu...
 
14.4.2006
Je Lidy hlavne zadny nervy matura je nakonec v poho. To rpavy peklo poznate az na vejsce, tak si koukejte poradne uzit ty prazdniny....-)))
 
13.4.2006
Ahoj, predvčerom som mala sočku krajské kolo, bola som prvá...postupujem na celoštátne...takže to bude sranda - 21.-23.4. mám celoštátne olympiádu a 27.-29.4. mám celoštátne sočku... držte palčeky. Katt
 
12.4.2006
Jak to tady tak čtu... koukám, že jsme na tom všichni tak nějak podobně... Já mám tedˇ volno( vy asi taky máte Velikonoční prázdniny, ale já už jsem doma od pondělka - ředitelské volno:o)), tak se "učím"... Moje hlavní potíž je v tom, že ještě stále nemám zpracované všechny maturitní otázky! Sice už se pomalu, ale jistě blížím do zdárného konce, ale mám pocit, že to nemůžu nikdy stihnout... rychle to dovypracovat a pak se to všechno naučit...:o(( kdybych to měla všechno, tak už si to začnu pročítat a ono mi v hlavě něco zůstane, ale takhle...:-/ Proto vám všem přeju hodně štěstí, sil a co nejméně nervů!!! Doufejme, že to uděláme všicni a budeme mít konečně pokoj... UČENÍ ZDRAR!!!!:o)) Páčko,Lénˇa
 
10.4.2006
Ahoj,no ja se teda taky zatim moc neucim a jak se znam ani asi nebudu.Z Literky mam dost nacteno a nejak tak doufam ze i prehled.Pak tam mam zsv a ajinu coz sou takovy predmety,ktery musi kazdej dat pokud teda neni autista a kouka obcas na zpravy a cte noviny a umi neco kdaknout,ale ceho se fakt strezim je dejak,je tam toho strasne moc a nejak si neverim ze se to vse dokazu naucit,nebo se k tomu alespon dokopat.Jak je to s pomuckama a ctenarskejma denikama,atlasama...tdtdt.Michail Lemontov z Lovo
 
10.4.2006
jojo souhlasím s příspěvkem podemnou,promin nepodepsala jsi se :D..je to normoš, podle mě je teď nejlepší doba na rozjezd sem tam si něco přečíst naučit..ale kdo dělá praktickou ako já tak se na to musí vrhnout dřív chjo:-( za 14 dní ale ono to nák dopadne že jo:-)
 
10.4.2006
Ahoj, já si myslim, že je normální, když ještě těch otázek moc neumíme :) Mně přijde divnej ten, kdo už teď umí všechny...Co bude proboha dělat o svaťáku? Pravda, pár otázek jsem si už pročetla, ale co mě uvízlo v hlavně, to radši moc nezkoušim zjisťovat, ale mám pocit, že skoro nic... Prostě svaťák to musí jistit... Největší strach mám z matiky, nestihneme si všechno zopakovat o hodinách a já už všechno dávno zapomněla, některý příklady jsou pro mě fakt španělské vesnice a už teď vím, že do maturity všechny nepochopim...
 
9.4.2006
BOJÍM SE!!!!PROČ JSEM TAAK LÍNÁ???může mi nějakej maturant z loňskýho roku PORADIT nějakej dobrej způsob učení?Nevíte jesi se dá zemák zvládnout za svaťák?
 
9.4.2006
Ahojky lidičky,je tu někdo kdo ještě neumí ze 2 předmětů ani jednu otázku??Maturuju na začátku června a jsem doost zoufala!!!Jinak další 2 předměty umím tak napůl........
 
6.4.2006
Ja som si sloh zo sloviny prečítala trikrát...
 
5.4.2006
Omlouvám se za překlepy... Jo, a téma jsem psala :"Vnímá společnost situaci lidí v tísni?" (tak jsem psala o bezdomovcích:o)) A ke každému tématu tam byl citát - k tomuhle něco jako: "Vnímejme na ostatních co máme společného, ne co nás rozděluje". Nepamatuju si to přesně, ale tak nějak to bylo... :o)) Léňa
 
5.4.2006
Já jsem psala slohovku v teď v úterý (4. 4.)... říkala jsem si, že za 4 hodiny to stihnu napsat 2x, ale omyl!!! Sice jsem to stihla, ale nestihla jsem si to pořádně zkontrolovat - jen jsem si to jednou přečetla... tak doufám, že mi tam neujela nějaká chybka... :-/ Témata se mi ze začátku zdaly děsný - nenapsatelný... oni teda byly!!! Ale pak jsem si teda jedno musela vybrat a nějak ho tam stvořila... jsem hrozně zvědavá na známku, ale tu se hned tak nedozvím - prý njpozději před svaťákem (jak znám našeho šílenýho češtináře, tak to dřív neopraví ani náhodou!:o))) No, tak se mějte fajn a držím palečky!!! Léňa:o) PS: Katt, už jsem se rozhoupala a mám skoro všechny otátky!!! Vím, je to ostuda, že "AŽ" teď, ale aspoň něco... :o)
 
5.4.2006
super, dneska jsme psaly test z češtiny, takový ty chytáčky na jenž, oběma, atd..a pak sloh, téma krásné, rasismu, úvaha..a pocity suprácký, tak doufám, že mi na potítku neoznáměj že jsem dostala pětuli..:-/..R.
 
5.4.2006
Zajtra mám nemčinu, držte palce... :)
P.S.: Pavol, viem, že mi len závidíš, že som narozdiel od teba nepokazila slovenčinu ( v tvojom prípade češtinu ), pozri sa, ja ani nikto na tomto webe nemôže za to, čo si zažil alebo už kvôli čomu sa takto správaš, jednoznašné je ( nechcela som ti to povedať takto na rovinu, ale už ma serieš ), že nie si v poriadku a istotne by si mal navštíviť buď psychológa alebo rovno psychiatra ( pozri sa, nie je to žiadna hanba, sú aj choroby na mozog, ktoré človek môže hocikedy dostať a ty ju zaiste máš ) a mohol by si sa z toho potom dostať. Mal by si sa niekomu vyrozprávať, zdôveriť sa so svojimi problémami, potom sa ti uľavý. Prosím ťa, ber to vážne a už tu neodpisuj tie blbosti, čo sem píšeš, aký to má zmysel? Skús nájsť riadny zmysel života, niečo čo ťa nadchne, napríklad si skús kúpiť psíka a staraj sa oňho alebo ak si alergig tak rybičky. Nemrhaj takto svoj drahocenný čas, veď je to úplne márne, ty to nevidíš? Život je krátky !!!Katt
 
4.4.2006
Témata slohovky jsou většinou typu: mé budoucí plány, já za 10 let atp. Pak nějaké citáty a často se to týká i nějakého významného výročí... letos třeba 250 let narození Mozarta...takže třeba téma: já a vážná hudba by tam taky mohlo být. Nebo 70sedátiny Svěráka...Šárka
 
3.4.2006
Jen jsem zvědavej jaký bude pokračování .
 
3.4.2006
Já mám slohovku annečisto za sebou...sem se rozepsal.:-))))))
 
3.4.2006
Mimochodom, tá písomka bola celkom v pohode, naozaj, žiaden problém. Dali nám témy a začali sme pracovať, mali sme 4 hodiny. Neviem, či aj vy budete niečo takéto písať, ale ak áno, tak si rozvrhnite čas asi tak nejako, že 2 hodiny budete písať koncept a ďalšie 2 hodiny čistopis, pričom budete ešte niečo dopisovať, tak to určite stihnete. Katt
 
3.4.2006
Pavol, láskavo sa nepodpisuj pod mojím menom...OK...Katt

 
3.4.2006
Vo štvrtok mám ešte nemčinu...
 
3.4.2006
Tak, už je som po, písala som charakteristiku našej triedy - My sme my...myslím, že to dopadlo celkom fajn, ved uvidíme... Katt
 
2.4.2006
Tak se drž Katt. Určitě to dáš v pohodě, držím palce, pa Terka
 
2.4.2006
Zajtra píšem slovinu, držte palce...Katt
 
1.4.2006
Hele co se stane, když dostanu ze slohu pětku? Slohy fakt nedávám a těžko se ho můžu naučim. Jakej má vliv takhle známka?
Netušíte co by tam mohlo bejt za témata? Nějaký tipy?
A máte náky dobrý zkušenosti s nákyma práškama a doplňkama na paměť?
Začla jsem brát gingko a piracetam
 
1.4.2006
Ahoj lidičky. Já už mám maturitu rok za sebou a ten strach za to vůbec nestojí. Musím říct, že jsem se v podstatě nikdy pořádně neučila a tak i mě stálo hodně sil dokopat se k učení na maturitu. Nejdůležitější je "být připraven" tedy připravit si všechny možné podklady předem: podtrhat, vypsat, zestručnit, zpřehlednit, abyste se už o Svaťáku nemuseli stresovat,že Vám něco chybí a už se jen "v klidu" mohli učit. Znám lidi, co se drtili už od prosince, ale stejně tak to udělali i ti "lemplové" co dohánějí na posledí chvíli. Takže žádný strach! To stihnete a hlavně zvládnete!
 
31.3.2006
Pozri sa, ja mám veľké problémy s filozofiou a literatúrou, to sú tie predmety, ktoré sa trebe jednoducho naučiť. Veľmi dobré by bolo aj prečítať si od autorov nejaké diela a pod...ale na to už nie je čas...:( Neviem, ktorý predmet ti robí problémy, ale ja sa filošku učím asi tak nejako, že si nad to sadnem ( poprípade lahnem ) a sa to učím. Viem, že sa ti asi moc nebude chcieť ale keď sa to chceš naozaj naučiť je vhodné si to nejakom tom celku zopakovať, čo si sa naučil, sám si to hovoríš a keď nevieš, tak si to pozrieš. Takto si zopakuj každý celok a po nejakých tých celkoch si zopakuj všetky naraz... Fakt to pomáha, treba si to opakovať a opakovať a opakovať...Z akých predmetov maturuješ ? Katt
 
31.3.2006
Nechcete mi někdo poradit nějakej zaručenej recept na učení?? Dělám to na konci května a i když se už trochu učím, ne a ne si to pořádně zapamatovat. Jinak přeju hodně štěstí všem co to letos dělaj taky. Kuba
 
30.3.2006
He he, to je zábava ťa počúvať, Pavôl, sranda, nevieš si ani predstaviť ako veľmi mi zdvihneš náladu....Katt
 
29.3.2006
Vážený Pavle, nehledě na to, že pohlavní styk jsem v životě měla jen s jediným mužem, za kterého jsem se již před pár lety vdala, otěhotněla jsem až po svatbě a do školy jsem s pupkem nechodila, obě děti byly chtěné a dají člověku něco co ty nikdy nemůžeš pochopit. A ze školy jsem nikdy vykopnuta nebyla.
Nezlob se na mě, ale jediný, kdo je tady k smíchu jsi ty a ostudu děláš taktéž jen sám sobě.
 
29.3.2006
Cus Bando.....Maturity se vůbec nebojte....je to fakt Pohádka....pokud vyloženě nemáš na čele napsáno Inteligence-10 tak to musíte dát ikdybyste nechtěli.....jo a kdybyste někdo hledali po maturitě práci.........(tak pořádně hledejte) :-)....tak zatím a nebojte se.
 
29.3.2006
Cus Bando.....Maturity se vůbec nebojte....je to fakt Pohádka....pokud vyloženě nemáš na čele napsáno Inteligence-10 tak to musíte dát ikdybyste nechtěli.....jo a kdybyste někdo hledali po maturitě práci.........(tak pořádně hledejte) :-)Roman.Bielesz@seznam.cz tenhle mejlík Vám možna trochu pomůže....tak zatím a nebojte se.
 
29.3.2006
Ahoj Katt, děti jsou moje i když mi to v mém věku málokdo věří - je mi 22 a maturitu si dodělávám dálkově. Trochu jste mi tady zvedly sebevědomí, tak doufám, že to zmáknu. Navíc si dělám nároky i na tu vysokou, takže se asi budu muset nějak vyrovnat se svojí trémou a nervozitou - no jo, holt se budu muset hodně snažit.
Katt, Léňo - držím palce, ať to vyjde podle vašich představ
 
29.3.2006
Terka : Ahoj, takže prvá otázka : Tie deti sú tvoje ? ... Neboj sa maturít, pozri, ja som sa pred rokom bála ako ty, robila som si plány, ako sa budem cez letné prázdniny učiť a pod. a vieš čo? Doteraz som sa do toho nepozrela. Ak mám povedať pravdu, bojím sa ešte menej ako pred rokom, a to už v pondelok píšem písomku zo sloviny - sloh a mám ,, ako že maturity po novom ", takže i 5 predmetov. Veľmi dôležité je učiť sa do školy, polročné vysvečko si nepokaziť ( Na tom koncoročnom až tak nezáleží )...cez víkend sa idem učiť štýli, ktoré budeme mať na písomku a v utorok a sredu nemčinu, nejaké monitory a pod. Po písomkách sa budem učiť na ústné. Netreba sa učiť už rok pred maturitami,... v pohode to zvládneš aj 2 mesiace pred nimi. A ak predsa len budeš pochybovať, tak si skús povedať, že na vysokej sa budeš musieť naučiť za 3 mesiace toľko, čo na maturity za 4 roky. A v tej štvrtej triede už nejaké tie vedomosti máš, stačí si to len potom trocha uzrejmiť, doplniť si dačo a pod. Podľa mňa nie je nikto tupý a nikto, kto si sadne za stôl a pozrie sa na tie otázky nezmaturuje ( a ani nedokáže ) zmaturovať na 4.
P.S.: Troch sebavedomia musí byť !!!
A žiadne strachy, doteraz to všetci zvládli, tak prečo nie my ?????? Katt
 
28.3.2006
Pavle z Prahy, ty jsi vážně neskutečný idiot. Předpokládám, že jsi zakomplexovaný žák základní školy, protože dospělý, inteligentní člověk tyhle blbosti do světa nevypouští.

Nemá tato sekce nějakého správce či administrátora, aby příspěvky Pavla z Prahy automaticky mazal? Zbytečně tady rozčiluje už takhle dost vytrémované lidi.

Jinak Léňo, moc děkuji za podporu, Terka
 
28.3.2006
Lidičky, tak doufám, že nejsu jediná, kdo se ještě nezačal učit..:( ..maturuju za vlastně už necelý 2 měsíce a neumím ještě do ničeho ani slovo a ne a ne s k tomu dokopat .. je tu někdo na tom stejně? Peťa
 
28.3.2006
Terko, buď v klidu - tyhle stavy nemáš jediná! Dřív jsem si to nějak nepřiznávala, že z toho mám strach, ale teď... čeká mě to poslední květnový týden, takže mám nervy na pochodu... :o(( Poslední dobou se mi o tom dokonce zdá - nejsou to moc růžové sny... :-/ Nezbývá mi než doufat, že to dopadne dobře!! Ale závidím Ti, že ses odhodlala a učíš se už teď - průběžně. Ani nevíš, jak lituju toho, že jsem to neudělala taky tak - něco by mi v tý hlavě určitě zůstalo! Jak říká moje mamka: "I když máš pocit, že nic neumíš, tak v tý hlavě něco máš!! Když ses to učila, tak to tam někde je... i když nemáš ten pocit!" Tak snad to tak je... Tak hodně štěstí, jak při matuřě tak s prckama!!! :o) Léňa
 
28.3.2006
Lidičky, já sice maturuji až za rok, ale už teď jsem podělaná strachy. průběžně se učím a opakuji všechno od začátku, ale připadám si úplně pitomá. Navíc mám dvě malá děcka, a to učenís nima taky není žádný med. Nemyslím si, že jsem blbá, když se do něčeho pustím, tak to jde a jsem si jistá že minimálně za čtyři tu maturu udělám - až na češtinu, z té mám panickou hrůzu, né že bych snad češtinu neuměla, ale nesnáší mě profesor - sama netuším proč, takže i když jsem všechno perfektně nabiflovaná, tak jakmile potkám češtináře, okamžitě se mi rozklepou kolena a mám absolutní okno - co okno - to je díra až do nebe. Jsem zoufalá, nevím co budu dělat u matury až ho uvidím - pro změnu ze mě nikdo nedostane ani slovo a já tam znova naklušu v září. Ach jo, kéž už bych to měla za sebou.
Vám všem ostatním moc držím palečky, Terka
 
26.3.2006
Ja som stále tu a každý deň sa bavím nad výprtmi, ktoré tu produkuješ, Pavlíček hlúpučký...:)Katt
 
23.3.2006
Nedokážeš vymyslet nic svého, Pavle? Musíš upravovat to, co jsem Ti napsala já? Fajn... :o) Léňa
 
20.3.2006
Koukám, PAVLE Z PRAHY, že Ti zase někdo promazal Tvoje inteligentní komentáře... :o)HURA!!!
 
16.3.2006
Ty jsi fakt ubohej blb... končím s Tebou!! Nebudu ztrácet čas, navíc mě těmahle siláckejma řečma stejně nenasereš!!! Jsi všem pro smích... Sbohem, Pavlínko!! Léňa
 
15.3.2006
Ľudia, písomky sa blížia... ja ich mám 3. a 6. apríla. A vy?Katt
 
14.3.2006
Většího dementa jsem neviděla, PAVLE Z PRAHY!!! Sám sem píšeš, že asi nevíme, k čemu tahle stránka je - Tvůj názor byl, že sem smí psát jen Ti, kdo už mají po maturitě, když je to nazváno "Jak to dopadlo"... a přitom jsi to jen TY, kdo sem píše nesmysly nesouvisející s maturitou!!! My, Ti co to máme teprve před sebou Tvoje řeči nezajímají!!! My se tu aspoň bavíme o té maturitě, o škole... Tak choď raději na nějaký z chatů, kde si můžeš rýpat do koho chceš a kdy chceš!!! A NÁS NECH NAPOKOJI!!! Jsi jednoduchej... Léňa
 
12.3.2006
tak v květnu mě to čeká.4 roky utekly jak voda.sem vysranej jak malej kluk a to mám ešťa 2 měsíce(to nechcu vidět na svaťáku).furt si říkám,že bych moch začít,ale vůle je slabá =) doufám že to dáme všici
 
3.3.2006
Pozreli ste si tú stránku ?Katt
 
27.2.2006
Neviem síce kto si, ale ja sa učím zatiaľ celkom fajn...ľudia pozrite si tú stránku !!!
 
27.2.2006
Tak jak se lidi učíte???
 
27.2.2006
Oprava.../index.html
 
27.2.2006
To som rada, počuj pozri si túto stránku : www.fpv.ukf.sk/kbg/biolympiada/index.sk

Som tam vo výsledkovej listine v kat. A, 40. ročník, v projektov časti, o ploskáčikovi. Sú tam aj fotky :))) Katt
 
27.2.2006
Katt: Taky jsem si toho všimla - nakoukla jsem sem jen na chviličku, jestli mi zase neodepsal nějakou inteligentní věc a ono to nikde!!!:o) Vypadá to, že ten, kdo má tuhle stránku na starosti to smáznul... A Pavlík se nám vůbec někam ztratil - už dlouho se neohlásil! Teda, ne že by mi to vadilo... :o) Léňa
 
27.2.2006
Hej, nezdá sa ti , že odtiaľto vypadol Pavlov komentár ?!
 
25.2.2006
Leňa : Díki, ja mám písomné 3.4 ( slovina ) a 6.4 ( nemina ). Potom ústne mám ako ty, od 22. - 26. 5. Teraz sa učím chémiu na pondelok, dovtedy sa musím stihnúť naučiť asi 60 - 70 A5 - karboxylové kys., lipidy a bielkoviny. Celé prázdniny som musela robiť na mojej práci na olympiádu, v pon. ju musím odovzdať, ale našla som si tam chybu a teraz to už neviem opraviť. A ešte, podľa teba, keď krajské kolo bolo 13.2 a teraz som tam dala fotku, ktorú som nafotila 22.2, nebude to vadiť porote, že som tam pridala fotku po krajskom kole, lebo akože prácu si môžem upraviť, len či až takto ?Katt
 
25.2.2006
Skvělé je, že můžeš dělat závěry o lidech, které vůbec neznáš, nikdy jsi je neviděl, nikdy jsi s nima nemluvil... Jsi ubohej!!! Léňa
 
25.2.2006
Katt: To jsi dobrá, docela Ti závidím Tvou odhodlanost a vůli k přípravě... Já moc dobře vím, že se musím začít POŘÁDNĚ učit, jinak mi hrozí, že neodmaturuju, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat... :-/ Kdybych aspoň měla všechny maturitní otázky, tak by to bylo ok - nějak už bych se to snad naučila, ale já je ještě ani nemám!!! Vypracovat si je, je pro mě hrozný problém... :o(( Já mám písemnou a praktickou někdy v dubnu a ústní od 22. do 26. května... BRRR... Držím palce a doufám, že taky dopadnu nějak slušně! :o) Léňa
 
25.2.2006
Ty asi fakt nejsi normální, viď? Asi sis spletl stránku - Tvoje inteligentní výrazy sem nepatří - víš to sám moc dobře a ostatním jsi tu jen a jen pro smích! Jestli si myslíš, že jsi mě těma tupejma kecama nějak rozhodil, tak jsi na omylu - jsi obyčejný ubožák - to jsem lehce usoudila z Tvého vyjadřování. Asi jsi neodmaturoval, viď? A "léčíš" si svoje komplexy tady, mezi slušnýma lidma... Nemám chuť ztrácet čas tady s někým jako jsi Ty - piš si tedy co chceš, ale funguješ akorát jako bavič nebo jako naprostý ubožák! Je mi Tě docela líto, víš...? Už se nebudu vyčerpávat odpovídáním na Tvoje stupidní připomínky!!! SBOHEM, PAVLE Z PRAHY!!! Třeba Ti jednou dojde, co jsi zač... Léňa
 
25.2.2006
Takže už som si to naplánovala. Do písomiek sa naučím slovinu a neminu ( za jeden mesiac ) a do ústných sa naucím biolu, chémiu a nosku ( jeden a pol mesiaca). Katt
 
23.2.2006
Áno, Leňa, konečne nejaká múdra reč. Plne s tebou súhlasím. Katt
 
23.2.2006
Pavel: To je celkom vtipná fantázia... he he, pobavil si ma :-))))))))
 
23.2.2006
Gratulujem, že ste vyhrali. Škoda no,... ale treba uznať, že naši včera nehrali dobre, asi ako s Kazachstanom.
 
22.2.2006
Slovenskoooo, Slovenskoooo, heeeja, heeeja, heja Slovensko !!!
 
22.2.2006
bezprijímačkové, nie nahodou?
 
22.2.2006
...v Prahe...
 
22.2.2006
Áno musím uznať, že univerzity v Prahu sú exceletné, ale UK je najlepšia na Slovensku, spolupracuje so zahraničnými univerzizami, čo ty iste nedokážeš pochopiť, prijíma rôzne vedecké granty a pod. Je celkom dobrá.Katt
 
22.2.2006
Metán by musel vzniknúť pri anaeróbnom dýchaní a keď tu mám oxidovať...ako vravíš, nie je možné aby som ,,upúšťala " metán, zato trocha rozmýšľaj !!!! Síce pri tebe to asi nie je možné.
 
22.2.2006
P.S.: Prijali ma na Univerzitu Komenského do Bratislavy :))))))))
 
22.2.2006
Takže po prvé : Sokrates je filozof a keďže maturujem z filozofie, tak to patrí k jednej z maturitných tém.
Po druhé : Správne je to od Sokrata a nie od Sokratesa !!! ( To by si mal mimochodom vedieť )
Po tretie: Viem od koho to je... stačí chvíľková nepozornosť a napíšeš zlého autora, to sa žiaľ stáva, ale myslím, že som na tom stále lepšie ako ty, ty čo nevieš ani poriadne napísať jedno slovo ( ÉŃŹL ...), že ? A ešte k tomu nevieš napísať ani jedno slušné slovo!!! Neviem síce, či si učiteľ alebo nie, ale ak áno, ver mi, že onedlho ním už nebudeš...Pekný deň. Katt
 
21.2.2006
Oprava: Od Sokrata :)
 
21.2.2006
Teraz som pri filozofii, viete ktorý výrok sa mi azda najviac páči? Od Sofokla: ,, Tam, kde prevláda rozum, napĺňa sa duša cnosťou, tam kde prevláda nevedomosť, dochádza k mravnému úpadku. " No nie je to krása?Katt
 
21.2.2006
Co to je????
 
18.2.2006
No tak potom je každý druhý člověk blbec.....
 
12.2.2006
Chcete zneklidnit? Minulý rok jsem také maturoval, jenže neodmaturoval. Vydal jsem ze sebe vše, co jsem mohl, všechny zkoušky ústní jsou dost v pohodě, jenže na některých školách si asi natruc vymysleli písemnou, tj. takzvanou praktickou zkoušku ze všech odborných předmětů - s tou (pokud ji musíte absolvovat) si musíte poradit sami, nejenže Vám s ní nikdo nepomůže (narozdíl od ústních maturit), nejenže se píše třeba až 2x4 hodiny v kuse, takže trvá mnohonásobně déle než jedna ústní zkouška, ale třeba v případě příkladu z účta, tam stačí udělat chybu na začátku příkladu a máte 90 % bodů z tohoto dílčího příkladu v tahu, možná si řeknete: "Vždyť tu praktickou netvoří jen příklad z účta?" Jenže když je to bodováno tak, jako bylo u nás, tak pak máte strop 100 bodů, na čtyřku musíte mít minimálně 65 (mimochodem znám holku, která při reparátu praktické zkoušky měla 62,5 a nedali jí to), no a zároveň platí, že v rámci toho příkladu z účta můžete dosáhnout víc než třiceti bodů, jakožto jedné z cca šesti složek této zkoušky. Proč ta zkouška má šest částí, když je jedna z těch částí ohodnocena třiceti body ze sta? Když se vám jediná složka (příklad) v jediném maturitním okruhu (pís. zkouška) nepodaří - je Vám k ničemu, že znáte Maryčku Magdonovu nazpaměť a s ní i dalších sto otázek, protože se nehodnotí, co umíte, nýbrž pouze to, na čem náhodou škobrtnete, jenže tohle škobrtnutí Vás může stát maturitu - NE! Maturita je svinstvo, když se sestává také z takovéhle praktické (písemné) zkoušky....... Mějte se líp než já:-(
 
10.2.2006
Chcete uklidnit? Minulý rok jsem maturovala. Skoro každý den jsem sem psala, že to neudělám apod.Začala jsem se učit 2 týdny před a stačilo to. Naučila jsem se jen čtvrtku a můžu říct, že kdybych se neučila, tak dopadnu úplně stejně. Na otázky jsem měla šílenou smůlu. Jen jednu otázku ze čtyř jsem se naučila a dopadla jsem: 4, 3, 3, 2. Takže se nebojte. Je to jen o štěstí. Každý to tu píše a věřte, že je to pravda...
Hodně štěští. Byly to nervy..
 
9.2.2006
teda ... jestli se chcete učit na nějakou maturitu už 3 měsíce předem ... tak pak rači ani nechoďte na vejšku ;-)
 
8.2.2006
V pondelok mám olympiádu z bio, krajské kolo v Topoľčanoch. Držte palce...robím prácu.Katt
P.S.: Leňa: gratulujem, ja si vypracovávam otázky z nemčiny, už som pri 10 :)
 
7.2.2006
Jejda, tam byl překlep!!! Mělo tam být pd 10: 45 h do 16: 45h.... Léňa
 
7.2.2006
Uff... je 16: 45h, už od 14:45h (s několika krátkýma přestávkama na jídlo, záchod, vyvenčení psa a tak) jsem celý den seděla u učení - psala jsem si mat. otázky z češtiny, z kterých přístí týden píšeme test... Konečně to mám za sebou! teda vlastně proč jásat - jsem teprve v polovině... :-/
PS: my učebnice nemáme!!!!! Léňa
 
7.2.2006
Skús si to nájsť na intenete. Alebo sa to jednoducho uč z kníh, čo máš v škole...maturity vychádzajú len z tých kníh.
 
7.2.2006
Já už sem asi nebudu moc chodit a číst si to - nezvládnu to... :-/ Nejhorší na tom je to, že maturuju na konci května a ještě zdaleka nemám všechny otázky!! Kdybych je měla, tak už se nějak dokopu k tomu, abych se to naučila - pro mě je největší problém si to vypracovat!! Potřebovala bych, aby mi je někdo dal vypracovaný a já už se "jen" učila... Jediný, co mám celé je právo, z veřejné správy mám většinu (dala nám je profesorka, ale nějak furt nedodala ten zbytek), z češtiny nemám NIC a z angličtiny jen 10 témat a gramatiku žádnou... Jsem prostě v PRDELI........ :o(( Léňa
 
3.2.2006
Aké bolo vysvedčko?
Katt

 
3.2.2006
Katt

 
3.2.2006
Tak ako sa máte?
 
1.2.2006
Jsem nervozni. Pavel z Prahy
 
1.2.2006
x
 
30.1.2006
Sice dělám češtinu, ale čas minulý dokonalý nam zatajili :/ Mohl bys mi ho, Pavle, objasnit? Děkuji. Ff
 
30.1.2006
Pavel: Ty snáď nie si učiteľ !!!!!
 
29.1.2006
oprava...zkušenosti
 
29.1.2006
Katt: musíš vědět, kolik otázek jsi schopná se naučit za den a podle toho si to rozpočítat. Střídat předměty, když se dlouho budeš učit jeden, budeš v tom mít zmatek.. Ale z vlastní zkušennosti vím, že vždy Ti do toho něco vleze a nestiháš :/ mě osobně vždy chybí jeden den...vždycky :)
A přesně jak bylo řečeno, u matury učitelé radí a snaží se z vás vytáhnout i to co nevíte...ale na výšce je to každýmu jedno. Ff
 
28.1.2006
Fajn, ja sa tak maturity nebojím, len neviem ako sa mám na ňu učiť...aký mám mať systém, aby som to všetko stihla a vedela !Katt
 
28.1.2006
Děcka fakt se toho nebojte a jak už tady někdo psal.....je deno jaký máte známky, u matury můžete zazařit a naopak ti šprti pohořet, u maturity je dobrý to, že se snaží z vás něco vytáhnout a stačí, když budete něco kecat k tématu, životní zkušenosti se také cenní¨u matury, takže co se vám vybaví, hned to prodat....horší to bude na VŠ já mám 8 zkoušek, ještě teď mi 3 zbývají, ty nejtěžší.........navíc, když chci něco okocat, tak to moc nejde, protože buď umíme, nebo letíme,takže když něco obkecáváme, tak nám řeknou:"Přijďte příště"
Fakt se toho nebojte, za rok budete psát to stejný
 
25.1.2006
Lidičky..pokud chcete jít na výšku, tak takovou maturu budete mít 2x do roka... Ono je to hnus dát do hlavy, co jste se za ty 4 roky naučili, ale pokud po vás učitelé teď vyžadují umět maturitní otázky a zkouší vás z nich, tak je to jedině dobře.. o svaťáku vám taková příprava zabere polovinu času... Nikdy se sami nedonutíte k tomu, aby jste se tento víkend naučili 10 otázek, když víte, že vám zatím nic nehrozí a matura je až v květnu.. takže doporučuju se domluvit s profesorama, aby po vás chtěli např. každý týden umět 3 otázky a pak si z toho napsat malý testík.. my jsme to tak dělali a fakt je to učení jednodušší, když si ty otázky už naostro projedete.. A v němčině jsme si tak 3 měsíce před maturou už v hodinách konverzace naostro tahali otázky a mluvili s učitelkou jako u matury.. Ty otázky totiž potřebujete nějak zažít.. Jinak jsem se učila intenzivně tak 14 předem... a matura úplně vpoho, učitelé vpoho, není se čeho bát.
 
24.1.2006
Milá Katt! Zkus mamince vysvětlit, že ono to není jen o těch známkách...víš kolik já znám lidí, co měli vždycky jedničky, maximálmě pár dvojek, odmaturovali se samýma jedničkama....a nikam se nedostali?! Taky možná proto, že rodiče na ně kladli vysoké nároky a oni si nedali žádnou "záchytnou" školu, kam by se 100% dostali. Já vím, ono se to lehko říká, ale je to tak!! I když to vypadá, že u Tebe to tak snad nedopadne:) Tak keep smilling:)
 
24.1.2006
Najhoršie na tom ale je, že moja mama odo mňa chce samé jednotky, max 1 dvojku, ale na trojku nemam vraj ani len myslieť...!!!Katt
 
24.1.2006
Hele...nebojte se toho! Já maturovala loni. Sem jsem nepsala, jen jsem občas nahlédla, abych se uklidnila. Učila jsem se hlavně poslední dva týdny a ani jsem všechno nestihla. Byla jsem "přesvedčená" že to nezvládnu. Na vysvědčení jsem párkrát měla i 4 a odmaturovala jsem s vyznamenáním. Ale pozor, to jak jste odmaturovali nebo jaký jste měli vysvědčení nikoho moc nezajímá...viz. dva mí kámoši - jeden měl maturu za 15, druhý za 16...jeden je na psychologii a druhý na žurnalistice...poměrně lukrativní obory. Nechci vás tím strašit!! Jen chci říct: nespoléhejte na to, jaký jste měli výsledky a snažte se ukázat vše, co víte a nebojte se říct, že nevíte. Oni to ocení, když to umíte přiznat, nemůžete přece vědět vše..nejste stroje! A spolehněte se, že až budete na výšce, budete si tu maturu chtít zopakovat!!! Na jednu zkoušku (z pěti) jsme se museli naučit 800 stránkovou knížku. A to jsem "jen" na češtině... Takže: ještě se neučte, všechno akorát tak zapomenete. Začněte tak měsíc před maturou. A nebojte (i když budete:) zvládnete to..oni vás tam nechtějí vidět víckrát! Tak hodně štěstí. Femme.fatale
 
20.1.2006
Ja budem mať tento rok zasa jedno z najhorších vysvedčiek...no ale neva...hlavne, žr z bio mam jednotky
 
19.1.2006
jen 4 dvojky, Katt??? Tak to jsi fakt dobrá!!! :o) Já budu mít 1 x 3, asi 8 x 2, pár 1... a říkám si, jak mám dobrý vysvědčení... ale budu mít jedno z nejlepších za tu dobu, co jsem na střední! kéž by to tak vydrželo i k maturitě... :-/ :o) Léňa
 
18.1.2006
Čo Pavol? Závidíš?

 
18.1.2006
Aké bude vysvečko? Ja budem mať asi 4 dvojky, a vy?Katt
 
17.1.2006
Omlouvám se za překlepy - mám zmrzlý ruce a nepřečetla jsem si to po sobě... Léňa
 
17.1.2006
27. 12. 2006 jsem sem napsala poprvé a od té doby jsem tu nebyla... koukám, že tu toho dost přibylo! :o) Nechci, aby to znělo ošklivě vůči vám, ostatním, ale tak trochu mě těší, že v tom nejsem sama... Vím, maturantů je v ČR spooooosta, ale zdaleka ne všichni sem nezabrousí... Stále pokračuju v otázkých z angličtiny... :-/ Hrůza: 2 x 25 angličtina, 3 x 25 čeština, 50 právo a 50 veřejná správa... to se nemůžu NIKDY naučit!!!! Uff... :o((
PS: jmenovkyni z 27. 12.: no vidíš, Tobě začne svaťák a já už půjdu na ostro... když to zvládnu, tak to bude zázrak! A ny ty já moc nevěřím... :-/ Léňa
 
16.1.2006
Ty z 15.1. ty jsi pro Katku taky cizák. Vypadni odtud a nech tyto stránky jen inteligentním lidem kteří si navzájem dodávají odvahu a cenné rady. Martina
 
16.1.2006
Pavol, nechceš výskúšať fajn metódu meditácie, ktorá ti pomôže lepšie zvládať stresové situácie a udržať svoje nervy na uzde?
 
12.1.2006
Vieš, maturita je len koniec. To hlavné sa koná už teraz, učenie... aspoň u niekoho...hm...
 
10.1.2006
Katt pudeš stojí mi neuč se užívej dlouhejdvacet
 
9.1.2006
No těš se chtěl bych tě vidět jak máš před dnem dé nasráno v kalhotách. Ty si chemik jo, tak bacha ať nevybuchneš
 
8.1.2006
Viete, ak mám povedať pravdu, ja sa celkom teším na maturu. Bude to sranda...pa Katt

 
8.1.2006
Pavol, díki, zdvihol si mi tvojím príspevkom náladu :))). Katt

 
8.1.2006
Čauky lidičky, tady Peťas... ani nevím proč sem píšu, protože maturita mě čeká až za 3 roky, jenže jak si to tady čtu tak to není moc sranda :( Určitě Vám dám vědět i za ty dlouhý roky teda pokud bude ještě tenhle web v provozu ale chtěl bych tímto moc moc moc moc popřát všem maturantům ať se jim podaří vše, co chtějí a hlavně ať moc nestresují :)
Kdyby si se mnou chtěl někdo pokecat tak icq mám 237267527 :) Kdyžtak písněte a držte se hodně štěstí :) Páá
 
6.1.2006
Je tu niekto CHEMIK ??? Katt

 
5.1.2006
Je tu niekto CHEMIK ??? Katt

 
4.1.2006
U maturity mě nejvíc překvapili učetelé. Ti co nás nejvíc strašili byli u maturity úplně skvělí. Navíc jsem znala zkoušející a oni znali mě. Jak bych se ráda vrátila na gympl. Zlatá maturita oproti zkoušám na VŠ.
A hlavně buďte v klidu. Přeji hodně štěstí.
 
30.12.2005
Ahoj Leňa, tak čo ako sa máš ? Pavla si fakt nevšímaj, je to cvok. Katt
 
29.12.2005
Milý Pavle z Prahy, budu psát častěji, abys měl do čeho rýpat, neboj, zdravím a posílám pusu!!
Léňa
 
29.12.2005
Ahoj, ja musím spraviť 5x30 otázok a nie je moc veľká sranda. Teraz sa začínam učiť ale aj tak to moc nejde. Ja sa až tak nebojím, dačo už viem a za tie štyri mesiace to už nejako zvládnem, len si neviem vysvetliť, ako som sa mohla prihlásiť na náuku o spoločnosti, našťastie mám len B úroveň, ale aj tak, sociológiu a psychológiu by som aj vedela ale tá filozofia, to je teda zabiják !!! Ale myslím, že sa nemusíme až tak báť, niečo tam zo seba snáď dostaneme. Najlepší bude asi cudzí jazyk. Tak sa zatiaľ majte, idem sa " učiť ". Katt
 
27.12.2005
Ahoj, já jsem taky Léňa, svaťák mám taky od 19. května :-), a na maturitu se taky moc netěším, ono 4x30 otázek není žádnej med, ale na druhou stranu už jsem strávila na škole dlouhých 8 let a už je fakt čas odejít, aspoň já to tak mám...tu maturitu snad nějak dám, spíš se bojím příjímaček na VŠ...
 
27.12.2005
Pardon, chyběl mi tam podpis...:o) Léňa
 
27.12.2005
Ahoj lidi!!!:o) Na tyhle stránky jsem nikdy nechodila - snad jen párkrát kvůli nějakému referátu nebo tak... Teď sedím doma a začínám se mořit s maturitníma otázkama - na 2 předměty jsem si je sehnala, češtinu mám tak nějak napůl a angličtina...:-/ Hodně jsem si toho stáhla odsud, už to jen nějak zpracovat! No... maturita mě čeká v květnu 2006 - od 15. do 19. 5. mám svaťák...JÁ TO FAKT NEDÁM!!!!:o( Teď si nadávám za to, jak jsem tu školu celou dobu flákala - něco by mi v tý hlavě určitě zůstalo... ale já jsem úolně dutá! Jen tak trochu jsem si pročetla příspěvky (i starší) a závidím VŠEM, kteří to mají úspěšně za sebou...Já už začínám mít nervy teď - jestli to udělám, tak mě minimálně týden nikdo neuvidí - naložím se do lihu...:o) A jestli to nevyjde... tak mě taky nikdo neuvidí, protože budu mrtvá..... PS: s tou praktickou tady jste mě pěkně vyděsili!! my jí děláme taky... :o(
 
23.12.2005
no jasně, bez praktické ... na tom našem gymplu to zívačka skutečně byla :-/ holt, žádné nároky ... není maturita jako maturita
 
22.12.2005
Je mi ľúto čo sa ti stalo? Verím, že matura sú hrozné nervy. Neviem si predstaviť ako pôjdem ja tento rok maturovať.Naozaj je to ťažké. No čo už, keď mudíme tak musíme.
 
21.12.2005
Já nevím, jaké má kdo zážitky s vlastní maturitou, já ale z vlastní vím, že stačí jedna složka v maturitním spektru, kterou člověk nedokáže překonat, no a je po všem - nevyšla mi praktická zkouška, takže když máš celou ústní (která nota bene je celá ze všech předmětů několikanásobně kratší než celá praktická) za 1, neznamená to, že jsi v pohodě odmaturoval(a). Ať mi nikdo netvrdí, že udělat praktickou (písemnou) část maturitní zkoušky, a tedy udělat celou maturitu je zívačka -to mohou tvrdit jedině ti, kteří žádnou praktickou část v rámci maturitní zkoušky podle osnov nemají, nehledě na fakt, že nám je předepsána minimální hranice 65-ti bodů ze sta pro to, aby člověk mohl prospět - ještě pořád se Vám ta maturita zdá jako zívačka? Tak to jedině v tom, že děláte maturitu v jiném (snazším) pojetí, nebo, že máte na to, abyste bez sebemenších problémů udělali VŠ, ale musí každý absolvent SŠ chtít jít na VŠ, v případě, že ne, je to správně mu nedat alespoň maturitu - netvrďte mi, jak snadno to jde a mějte se všichni fajn, ať se tak máte alespoň Vy.
 
21.12.2005
No, tak ja to nie som.
 
21.12.2005
Ja mám ryby, korytnačky a hava pudlíka bieleho trpaslíčieho. Fenka, volá sa Ally ( Ely ), ona je tiež hrooooooozne rozmaznaná, ale má nás moc rada. Idem sa pozrieť, kto vyhral ten scooter, tak sa maj. Inač, ty tento rok maturuješ?
 
21.12.2005
ježišmarjá, nejhorší je, jak vám pak dojde ... že byste tu maturitu dělali klidně znova a několikrát ... některé zkoušky na VŠ - to je teprve něco :o)
 
18.12.2005
Ahoj Katko, mám zvíře andulku Ferdu. A ty? Bohužel jsem si anduláčka rozmazlila, je moc ukecanej a dost drzej, mám pocit že se řídíme jen podle toho co si jeho hlavička usmyslí. Ahoj Petra
 
17.12.2005
Ahoj Peťa, som rada, že sem konečne zavítal niekto normálny, aj ja ti prajem pekné Vianoce a šťastný Nový rok.
P.S.: Nemáš doma nejaké domáce zvieratko?
 
16.12.2005
Ahoj Katko, že se s tím dementem vůbec bavíš. Kašli na něj. Přeji hezké vánoce, Petra
 
16.12.2005
Prepáč, ale ja som mala štyri roky, keď sme sa rozdelili. JA som oé ničom nerozhodovala, nikto na Slovensku okrem blbých 4 ľudí z nejakej komunistickej strany.A ešte k tomu boli pod tlakom Nemcov. Keby to bolo na mne, pospájam všetky štáty v EU a nech sa vytvorí jeden štát bez rasistickej intolerancie. Myslíš, že som šťastná, že sme sa rozdelili.ISTEŽE NIE. NIKTO NA SLOVENSKU Z TOHO NIE JE ŠŤASTNÝ. Pamätám sa, že keď to vyhlásili v telke, moja mama plakala. Radšaj by som žila v Čechách a nie tu na Slovensku, kde vládnu takí ľudia, ktorí myslia iba na seba a uchmatnú všetko, čo im príde pod ruku. Ale jedno je isté, aj keby som ja žila v Čechách a prišiel by sem na chat nejaký Slovák, jednoznačne z toho nebudem robiť veľkú vedu. Čech či Slovák, Maďar či Poliak, všetci sú rovnakí, všetci sme ľudia, i keď niektorí sú pribblejší, ako napr. ty. Ale keď na svet spadne meteorit, všetci zomrieme, bez ohľadu na to akej sme národnosti.Keď prídu povodne, začnú sa roztápať ľady, keď vybuchne sopka, potom sa ukáže, že všetci sú si rovní a, že všetci budú zdieľať to isté utrpenie. Tak sa zatiaľ maj, a som zvedavá čo najbližšie zo seba vypotíš.Pa pa. Katt
 
15.12.2005
Ďi doprdele ty slovenská kur.. rači se di učit ať neprolítneš, aby ses nerozbrečela. Nejdřív jste se chtěli rozdělit že? A te´d sem všichni lezete zpátky. To bylo siláckejch řečí že chcete bejt samostatný a jste v prdeli co?
 
15.12.2005
Ja nie som v Cechách ale na Slovensku. To je jedno, slovenská či česká stránka, je to na nete a net je medzinárodný. A keď sme už pri tom, snáď mi len nechceš povedať, že nerozumieš slovenčine. To som sa potom v tebe zplietla, nemáš IQ: -50 ale -100. Snáď sa len teraz nechceš hrať ne veľkého nacionalistu.
 
14.12.2005
Bléééééééééééééééééééééééé
 
14.12.2005
Hele kačeno jsi v Čechách tak mluv laskavě česky, dyš to neumíš tak padej na slovenský stránky a vocaď di doprdele
 
14.12.2005
Počuj Pavol, ja sa nenechám takto od teba urážať, neviem síce koľko máš rokov, ale správaš sa ako malý 3 - ročný sopliak. Myslíš si, že tebe patrí celý svet. Ale to si na omyle. Tak sa už konečne zobuď a správaj sa tvojmu veku primerane. Myslíš, že týmto spôsobom aj niekam zájdeš? Tento chat je pre tých, ktorí idú maturovať alebo už zmaturovali. Ľudia sa sem chodia zmieriť so svojím strachom z maturít a nepotrebujú tu nevychovaného drzého fagana, s IQ: -50. Tak sa už konečne spamätaj a správaj sa normálne !!! Katt

 
13.12.2005
Dyš sto nepochopila tak di doprdele a nevopruzuj tu
 
12.12.2005
Prepáč Pavle, ale ja som to nepochopila !
 
11.12.2005
Mimochodom, zabudla som - slovina B, nemina-B, bio-A, chem-A, nos-B
Katt
 
11.12.2005
Ahojky,ja som zo Slovenska a idem maturovať v máji-ústne. Neviem, ako vy, ale aj vy máte maturu z 5 predmetov? Ja som si už aj navrhla plán učenia, ale akosi to nejde.Nestíham.Stále sa musím učiť do školy. Ale na seminároch v škole preberáme tieto otázky, takže sa z časti vlastne pripravujem aj na maturu. Maturujem zo sloviny, neminy, bio, chem,a nos-náuka o spoločnosti. Najviac sa bojím asi sloviny, potom chem a nakoniec nos-tá filozofia je hrozná. Neviem ako sa mám učiť. Hrooozne veľa je v školeee !!! Meine Nerven. !!!!! Keď si teraz spomeniem na to, že maturujem, som už teraz hrozne nervózna.
Tak sa zatiaľ majte.
P.S.: Je sranda sledovať tento pokec.Každý rok je tu nová generácia, ktorá sa bojí na maturity a tá, čo už zmaturovala ( mimochodom tiež tu si písali, ako sa boja )sem niekedy prihodí posmešný príspevok, že oni to už majú za sebou. No sranda. Tak sa majte.Pa pa. Katt

 
9.12.2005
Udivuje me inteligence nekterych jedincu pavel z ... apd. zastav se clovece a zamysli se nad sebou, protoze vetsiho vola jsem jeste nevidel :P . Jinak preji stesti vsem maturantum, vy to date.
 
30.11.2005
Jak se učit? Udělat si tahák. Nejen, že ho ve finále nebudeš potřebovat, protože se to jeho psaním naučíš, ale navíc budeš mít jistotu pro případ. Na maturitu se učit z výpisků, podtrhávat, zpřehlednit nepřehledné:o)
 
27.11.2005
Správně Pavlíku, po dlouhý době máš pravdu
 
24.11.2005
Když se neumíš učit tak nemáš na škole co dělat. Zas budeš jen jedna z těch s papírem v kapse a hovno v hlavě. Pak budeš buzerovat okolí. Běž raději pořádně makat k pasu ať konečně pochopíš že neni život lehkej.
 
24.11.2005
Ja sem maturity hrozne bojim,poradil byste mi nekdo,jak se na ni mam ucit,uceni mi do hlavy proste neleze a ted kdyz piseme testy,nejsem schopna naucit se 10 stranek..predem diky za odpoved..MONIKA

 
22.11.2005
No to sme se teda nasmály ty trapačko.
 
21.11.2005
Koukám,že na maturitu máte různé názory.No já maturovala loni.Měla jsem nerva jak blázen!!!Na anglinu jsem se ani nemrkla a zvládla jsem to v pohodě.Během zkoušení jsem se docela i nasmála.Nejdřív se jeden z učitelů zasekl se židlí ve dveřích a dělal děsnej kravál,pak zkoušejícímu začal zvonit mobil a nakonec zástupkyni spadl chlebíček na zem....Fakt sranda.Hlavně se toho nebojte.Oni vám to chtěji dát,jen jim k tomu musíte dát šanci!!!!!
 
20.11.2005
Chtel bych poprat letosnim maturantum hodne stesti. Da to kazdej co se aspon neco ucil a nekaslal na to cele 4 roky. Ale i tak se to da dat v pohode gl & hf
 
2.11.2005
Ahojky lidičky tak všechny moc zdravim :)Já budu maturovat konec května/začátek června 2006
Už si říkam,že bych měla ty MO začít aspoň vypracovávat ..
Taky se rozhoduju jestli maturovat z chemie nebo ne..když pak chci dělat přijímačky na vejšku..fakt nevim:o( nemá tady náhodou někdo otázky z chemie?
Mějte se moc moc krásně Eva
 
15.10.2005
Milý pane inženýre,
buď Ti je 13 a hraješ si tu na něco co nejsi, nebo jsi naopak infantilní důchodce, kterej nejen že buzeruje lidi v autobuse, aby ho pustili sednout, ale neopomněl navštívit ani stránky na kterých se inteligentní lidi bavěj o inteligentních věcech, čemuž ty nemůžeš rozumnět, jinak by ses zapojil do normální a inteligentní diskuze. Pokud jsi opravdu postaršího věku, tak pochybuji o tvém poctivě nabytém vzdělání. Za totáče totiž doopravdy chytrý lidi utekli a ti co neutekli, dělali v kotelně. Na studia ses tedy zřejmě dostal až poté co ses angažoval. To bys tedy měl vědět, co je to třídní boj, a že ten kdo se vymyká, si prostě neškrtne. A jelikož a protože jsi tu jediným rušivým elementem,který tu nechceme, tak pokorně, jako ve frontě na banány, čekáme, až tě to přestane bavit a budeš si své mindráky řešit jinde:o) Jinak "když to udělal i Pavel z Prahy..."
 
14.10.2005
Nabizim slusny privydelek pro studenty. Prace pres internet. Vice informaci na emailu o.seda@atlas.cz
 
14.10.2005
kdyz to udelal i pavel z prahy...:)
 
14.10.2005
Ahoj Kačko. My jsme to měli u všech předmětů, tak, že jsme kolem se be měli fůru materiálů. U jazyků slovníky, obrázky, doplňující otázky. U češtiny ukázky textů a seznam, co jsme přečetli z povinné četby. U zeměpisu atlasy...atd. ten papír si možná přečtou, ale určitě ho budeš mít u sebe, abys podle něj mohla mluvit. Když nestihneš všecno říct, ale budeš to mít na papíře, tak si ho určitě vezmou, aby Ti ještě přičetli něco k dobru. Zdar a sílu Šárka
 
13.10.2005
Ahojky, budu maturovat pristi rok a mam z toho docela obavy, co kdyz si ze zacatku na nic nevzpomenu az budu sedet na potitku? Prectou si co jsi napsala na ten papir? Kacka
 
13.10.2005
Milý Pavle z Prahy: Pokud jsi TY inženýrem, tak jsem právě ztratila veškeré iluze o stavu českého školství a tyhle stránky nemají nejmenší smysl. Myslím že by se docela mohla ujmout tato hláška : "když tu maturitu udělal i Pavel...." jinak zdravím do Bohnic. Šárka
 
12.10.2005
Maturita fraska je! Nerekl jsem, ze ji zadarmo dostanes! Precti si znova muj prispevek (9.10.2005...Maturita je fraska. Stacilo...). A mam ji uz za sebou, tak snad vim o cem mluvim. Ty ji asi jeste nemas a kdyz ji mas, tak ji mas omylem. :-) "dyš" je prosim te co??
 
12.10.2005
Maturita fraska je! Nerekl jsem, ze ji zadarmo dostanes! Precti si znova muj prispevek (9.10.2005...Maturita je fraska. Stacilo...). A mam ji uz za sebou, tak snad vim o cem mluvim. Ty ji asi jeste nemas a kdyz ji mas, tak ji mas omylem. :-) "dyš" je prosim te co??
 
10.10.2005
dobře
 
9.10.2005
Zdárek,
je hezký, že většina z vás, stejně jako já, maturitu udělali... ...jak by to asi dopadlo, když by jste měli dva měsíce před maturou "menší" nehodu a úplnou amnesii? Děkuju všem profesorům... Doktor
 
9.10.2005
Maturita je fraska. Stacilo chodit 4 roky do skoly,nebyt nejak moc vyrazny ve spatnem chovani, trosku se ucit, delat ukoly... Pak je maturita jen formalita. Ti co chteji jit na vejsku, tak maturita neni ani zkouska na vejsce. Maturita je lehci nez zkouska na vejsce! :-) Hodne stesti.
 
7.10.2005
Když se ti chce z nás blít, tak proč sem lezeš? Upal se!
 
6.10.2005
myslíš, že když jsi inženýr, že jsi všechno?jsi hovno!!!!!!!
 
2.10.2005
Pavle z Prahy,většího panice svět neviděl..jestli ty jseš inženýr,tak to já radši rovnou přestávám studovat.Doufám,že podobnou ostudu si dovolíš dělat jenom tady,protože by ti jinak někdo hnedka do držky!!
 
2.10.2005
Jo tak já maturuju koncem května začátkem června..bojim se už teď..:o)
 
30.9.2005
Tak sem nelez, když na to nemáš! Pá
 
28.9.2005
Ty se asi musíš hodn+ nudit, když už tu otavuješ takovou dobu
 
25.9.2005
Já jí už mam naštěstí za sebou. Nechtěla bych si ty nervy prožít znova. Opravdu vám to nezávidim. Ale jednou to přijít musí.
 
14.9.2005
Velevážení budoucí maturanti, pokud tyto slova čtete a stále ještě jste se na maturu nezačali učit, už byste měli pomalu začít. No, to zas ne, ale opravdu je moc špatný nápad, nechávat to na poslední chvíli. Je sice pravda, že já se na maturu učil pouze a jenom o svaťáku, ale taky jsem se naučil pouze a jenom jeden předmět (dějepis), u těch ostatních jsem měl vyloženě štěstí jak na otázky, tak na kantory, kteří mi opravdu moc pomohli. Ale upřímně řečeno, ono i když se budete učit jen kapku, ale alespoň jste na tu školu celé 4 roky úplně nekašlali, tak máte reálnou šanci uspět.
Tak hodně zdaru přeje MATURANT 2004/2005 Z GYMNÁZIA SLADKOVSKÉHO NÁM. Č. 8:)
 
13.9.2005
A nenavážej se furt do šárky srabe jeden!!!Jen křupan si dovolí na ženskou!!
 
13.9.2005
Pavle z traktoru!Mám takovej pocit,že ty jsi svůj studentský život skončil už na základní škole a to ne v 9 třídě.Takže jak jsem psal,zapni si novu a neser se sem jo!!Akorát svýma kecama dokazuješ,jakej jseš panic!..ha ha.
 
12.9.2005
to Pavel z Prahy:seš asi pěknej křupan co,když používáš tak stupidní křupanský nadávky.Radši než k počítači si sedni večer k bedně,zapni si novu,otevři lahváč a koukej na BB nebo podobnou sračku a nemíchej sem svoje vidlácký názory!!!
 
12.9.2005
mě to čeká taky letos v květnu,těžko ale říct jak to dopadne..snad stejně dobře jako maturiťák:o)Jinak šárka zajímavý uklidńováky,hned je mi o něco líp,ale bezpečně se zatím necítím:o)Bude to sranda jako to všichni říkaj..
 
10.9.2005
sary dik:)
 
9.9.2005
ty asi ani maturitu nemas pavliku vid.... ty jsi byl rad ze jsi se naucil psat a cist vid.... a ted nam to chces ukazat... ale uz to nikdo necte, broucku vis! uz totiz nikoho nezajimas:)
 
7.9.2005
Pokud je tu někdo, kdo maturuje tenhle rok, tak mu radím, ať začne už od září. Nejdůležitější věc při češtině=mít ke každý otázce něco přečteného. Klidně mluvte o Honzíkově cestě v poválečný literatuře, hlavně,že tím zabijete čas a vždycky je lepší říct: Nevím o čem je babička, nečetla jsem, ale mám k této otázce přečteno to a to. Já to vždy řešila tím, že jsem si ke každé otázce přečetla pár povídek od nějakého autora, který do ní patří a pak už jen okecávat!:o)

Při maturitě z jazyků si v žádném případě nepište sáhodlouhý text, který máte v plánu se naučit nazpaměť. To je největší hloupost, protože, když vás zkoušející přeruší, už se nechytáte. Nejlepší je osnova, rozmluvit se, klidně večer než usnete si přeříkávat, o čem byste tak mluvili. V nejhorším případě pomůže učitel! Vážně. Má k tomu hned dva důvody: 1)chce se vás už za ty čtyři roku zbavit
2) nechce si před komisí udělat ostudu, že vás nic nenaučil!
Přeju hlavně pevné nervy a neberte tu maturitu tak vážně. Lehko se to říká, vím jak sem hysterčila já, ale vážně jediné co musíte udělat, abyste byli v klidu, je naučit se ke každý otázce pár faktů, přidat nějakou zajímavost, co ani učitel neví a nejhůř 4 je vaše!!
Hodně štěstí přeje Šárka
 
1.9.2005
Tak jsem dnes zahájila svůj maturitní rok :-)..čeká mě to v týdnu od 22. května, zatím v nedohlednu, ale myslím, že to uteče ani nebudu vědět jak, ale ani mi to nevadí, protože 8 let na gymplu už je fakt dost a těším se jak v květnu (doufám :-) vypadnu!